Çocukların En Sevimli Hallerini Çekmek Üzerine Tüyolar

Çoğunlukla portre fotoğrafı çekmem, ama kız ve erkek yeğenlerimin komik kişilikleri uyanık geçen bütün zamanlarını fotoğraflamam için ilham veriyor. Çocuklarla uğraşırken başarılı bir portre fotoğrafı çekmek zor olabiliyor — özellikle benim gibi sabırsız iseniz. Ama bu sırada işinizi kolaylaştırabilecek bir kaç teknik öğrendim.

Krediler: mafiosa

“Fotoğraf çekimi” terimi ille de sahnelenmiş fotoğraflar demek değildir. Bazıları hazırlanmış sahne ve doğallığın karışımı olsa da en iyi fotoğraflar çoğunlukla samimi ve doğal olanlardır. Kimi zaman en iyisi sahneyi samimi bir poz için hazırlayıp, bütün gerekli detayların yerinde olduğundan emin olup çocukları en iyi yaptıkları şeyi yapmaya bırakmak olacaktır. İşte sevimli çocuk resimleri çekmek için benim önerilerim.

1. Kendi fikirleriymiş gibi düşünmelerini sağlayın.

Bu tüyoyu söylemek yapmaktan daha kolay, ama eğer sanki kendi fikirleriymiş gibi düşündürerek fotoğraflarını çekmeyi önerebilirseniz size daha yardımcı olacaklardır.

Krediler: mafiosa

2. Kıyafetlerini kendilerinin seçmelerine izin verin.

Fotoğraflarını çekmenize izin verdikten sonra giyinip süslenmek isteyip istemediklerini srun. Ben sık sık çocukların kendi kıyafetlerini seçmelerine izin veririm ve bu konuda gerçekten iyiler. Neyi sevdiklerini ve neyin içinde rahat ettiklerini biliyorlar ve bu ruh halleri sonuçta çıkan fotoğraflara da yansıyor. Eğer seçtikleri kıyafet hoşuma gitmediyse dolaplarından değişim için bir kıyafet daha getiriyorum.

Krediler: mafiosa

3. Eğlenceli bulacakları mekanlar ve aktiviteler seçin.

Dış mekanlar genelde en iyi arka planı sağlar. Parklar çoğu zaman hem hazırlanmış hem de doğal fotoğraflar için en iyi mekanlardır. Çoğu parkın hazır yapılmış dekorları vardır salıncaklar, kaydırak gibi. Aynı zamanda parkların büyük bir kısmının ağaçlıklı ve yeşil alanları da vardır. Boş olacağını bildiğiniz bir park veya meşgul olmadığı bir zamanı seçmek iyi olacaktır. Arka planda yabancı insanların olmaması için uğraşmak sinir bozucu olabiliyor.

Krediler: mafiosa

4. Kişiliklerini göstermelerine izin verin.

Krediler: mafiosa

Bazı başka tüyolar:

• Fotoğraf çekimini yemek sonrasına getirin. Atıştırmalık bir şeyler de alın.
• Çocukların çekimden önce iyi dinlenmiş olduklarına emin olun.
• Eğer çocuklar size destek olmayı bırakırsa ara verin.
• Kullanılamayacak pozlar çıkmasına hazırlıklı olun.

Umarım bu tüyolar size yardımcı olmuştur!

mafiosa tarafından, 2012-04-27 tarihinde ve #donanım #dersler #tips #tipster #lomography #fotograflar #tuyolar #kids-children-photo-shoot-fun-portraits-tipster-tips-guidlines #cocuklar #cocuk-fotografi-cekmek #eglenceli başlığında yazıldı.
rosina tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler