Fisheye Baby'mle Ben : Simon

2012-08-12

Lomograf Simon ile tanışın ve onun küçük yol arkadaşı Fisheye Baby 110 ile maceralarını okuyun.

Hey Simon!

1. Fisheye Baby 110 kullanmak nasıl bir duygu?

Çok eğlenceli. Düşündüğümden bile daha küçük. Onunla ilgili ilk sevdiğim şey bu kadar küçük olması. Ben genellikle birkaç kamera taşıyan ve bir çanta dolusu kamera taşımak istemediğimde ise seçim yapmak zorunda kalan biriyim. Ama şimdi Fisheye Baby 110 daima benimle birlikte.

İkinci olarak vizörünü gerçekten sevdim -muhtemelen hiçbir şeyi kaçıramazsın çünkü son derece geniş açılı vizöre bakmasan bile önünde hangi ihtimallerin olduğunu görmek eğlenceli.

Gerçek fisheye görünümü elde ettiğinde kamera birçok meraklı bakışı kendine çekiyor ve insanlar şaşırıyorlar :)

Filmi doldurmaya gelince şimdiye kadar gördüğüm en kolay yol, artık filmi makara ile yakalamaya çalışmak yok. Ve filmi çıkarmaksa daha da hızlı!

Kamerayı yanıma aldığım ilk gün güzel güneşli bir pazar günüydü – çekim için mükemmel bir gün!

Daire şeklinde halkalar yapmasını seviyorum ve insanları görüntü bozulmadan yakından çekebilirsin. Fisheye’a yeniden aşık oldum diyebilirim.!

2. Herhangi ilginç ya da komik bir anı?

Sadece eğlenceli dakikalar! Makinayı görünce tüm iş arkadaşlarım heyecanlandı.110 filmi çocukluğumdan hatırlıyorum ve henüz 20’li yaşlarının başında olan biri için cep telefonundan büyük bir sır olabilir.

İnsanların daha önce duymadıkları bir filmi ellerine alıp şaşkına dönmelerini, hafıza kartı ve pil yuvası aramalarını izlemek oldukça eğlenceli.

Diğer eğlenceli ansa, 2 büyük DSLR kamera ve bir çanta dolusu lense sahip profesyonel fotoğrafçı ile küçük bir köprüde fotoğraf çekmekti. Ekranını kontrol ederken yanında durdum ve hızlıca bir çekim yaptım. Sonra gülümsemek zorundaydım çünkü neşeli bir ifadeyle bana bakıyordu (çenesi yerlerdeydi) o an ikimizin bir fotoğrafının olmasını isterdim.

3. Fisheye Baby 110 çekimlerin arasında en iyisi sence hangisi ve neden?

Arabadayken çektiğimiz bu fotoğrafı çok sevdim. Kendi portreni çekmek oldukça kolay çünkü inanılmaz derecede küçük ve balıkgözü lens deneyimini kaçırmıyorsun! Bu fotoğraf bize ne kadar eğlendiğimizi hatırlatan bir anı :)

4. Fisheye Baby 110 fotoğraflarına bir şarkı atfetsen hangisini seçerdin?

Geçmiş, eğlence, yaz!

*5. Fisheye Baby 110 kullanıcıları için paylaşabileceğin ipuçları var mı?

En önemli önerim, makinalarını gittikleri her yere götürmeleri.
Yanınıza bir ya da iki kamera alacağınız zaman bile, küçük boyutu sayesinde evde bırakmak zorunda kalmayacaksınız.

Eğer yüz odaklı pozlamıyorsanız ki Fisheye ile buna gerek yok insanları enstantane fotoğraflamak da eğlenceli! Minik boyutu sayesinde zaten insanlar onu hiç fark etmeyecek ya da ondan o kadar korkmayacaklar. O çok sevimli bir makine diye düşünüyorum. Yani git, dene ve çalıştırılabilir lenslerden birini al ;)

Ve yakalayabildiğin her anı yakala!

The Fisheye Baby 110 Cameras Fisheye No. 2 ’nin 110 film ile tasarlanmış, aynı şekilde çalışan bir versiyonu. Dünyayı tam bir çember içine almanızı sağlar ve mükemmel fisheye fotoğraflar oluşturur. The Fisheye Baby 110 bulb moduna ve çoklu pozlama özelliğine sahiptir.Lomography 110 Film ’i makinanıza takın ve 110 format dünyasını canlandırın. Daha fazla bilgi için 110 Camera Microsite .

webo29 tarafından, 2012-08-12 tarihinde ve #videolar #lifestyle #110 #analogue-photography #110-film #analogue-cameras #baby-110-selected #fisheye-baby-fisheye #baby-110-interview başlığında yazıldı.
ozgeningunlugu tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler

 • Karşınızda Yeni Lomo’Instant Murano

  Lomography tarafından, 2017-01-11 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.
  Karşınızda Yeni Lomo’Instant Murano

  En yeni Lomo’Instant bizi Venedik kanalları arasında, renkli evlerin yanından geçtiğimiz romantik gondol turlarını hayale sürüklüyor. Sevgililer Günü’nde sevgini Lomo’Instant Murano ile paylaş!

  2017-01-11
 • LomoAmigo Ege Çubukçu

  nural tarafından, 2017-01-10 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo Ege Çubukçu

  Görsel sanatlara olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanan müzisyen Ege Çubukçu bir süredir Lomography'nin farklı makineleriyle çekimdeydi. Ege'ye kariyerini, fotoğrafçılığa olan ilgisini ve Lomography deneyimini sorduk. İşte cevapları ve bizimle paylaştığı fotoğrafları!

  2017-01-10
 • La Sardina'ya Giriş Atölyesi - 19 Şubat Pazar

  nural tarafından, 2017-01-09 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  La Sardina'ya Giriş Atölyesi - 19 Şubat Pazar

  Sahip olduğun ya da hep hayalini kurduğun La Sardina hakkında aklına takılan sorular mı var? Giriş seviyesindeki bu atölyede, fotoğraf makinene film takmaktan, La Sardina ile yapabileceğin farklı çekim tekniklerine kadar her şeyi öğreneceksin! Sonrasında ise La Sardina’larımızı alıp, Galata’da bir çekim turuna çıkacağız!

  2017-01-09
 • Dükkan Haberleri

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Kelimenin gerçek anlamıyla Lomography’yi sırtına geçir! Lomography tarzını yansıtan tişörtlerimiz ile analog bağımlılığını tüm dünyaya göster. Lomoseverler için özel tasarlanan bu tişörtler hem rahat, hem stil sahibi!

 • Tekno Safari'den Lomo'Instant Automat İncelemesi

  nural tarafından, 2017-01-09 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Tekno Safari'den Lomo'Instant Automat İncelemesi

  Tekno Safari ekibinden Taylan Çıdam yakın zamanda en yeni şipşak fotoğraf makinemiz olan Lomo'Instant Automat'ı inceledi. Bu detaylı incelemeyi merak ediyorsan, videoyu izleyebilirsin!

  2017-01-09
 • Analog Fotoğrafçılık Nedir Atölyesi - 26 Şubat Pazar

  nural tarafından, 2017-01-09 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Analog Fotoğrafçılık Nedir Atölyesi - 26 Şubat Pazar

  Analog fotografçılıkla yeni tanısıyorsan bu atölye tam sana göre! Dogru pozlama nasıl yapılır, enstantane hızı nasıl seçilir, renkleri ve ISO degerlerine göre dogru film nasıl tercih edilir? Bu ders sana, fotograf makineni maksimumuna kadar kullanman için gerekli diger her seyi ögretecek.

  2017-01-09
 • Diana F+ ve Maskeler Atölyesi - 12 Şubat Pazar

  nural tarafından, 2017-01-09 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ ve Maskeler Atölyesi - 12 Şubat Pazar

  Bu atölyede orta format Kraliçemiz Diana F+ ile çektiğimiz fotoğraflara sevgimizi katacağız. Hazırlayacağımız kalpli maskeleri kullanarak hem büyülü fotoğraf makinemiz Diana F+’nın tüm özelliklerini, ayarlarını, Diana F+’ya nasıl film takıldığını hep birlikte öğrenecegiz hem de maskeleme tekniğini deneyimleyeceğiz.

  2017-01-09
 • Dükkan Haberleri

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue, 35mm filme çektiği 170 derecelik, keskin ve canlı renkli fotoğrafları ile herkesi etkilemeye hazır. Parlak mavi kıyafetleri içinde çok havalı görünen bu fotoğraf makinesi, seni yeni fotoğraf deneyimlerine sürükleyecek!

 • Topluluk LomoAmigo'su: Şeyma Emine Tamer ve Petzval 58 Fotoğrafları

  nural tarafından, 2017-01-04 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Topluluk LomoAmigo'su: Şeyma Emine Tamer ve Petzval 58 Fotoğrafları

  Bu ayın Topluluk LomoAmigo'su Petzval 58 Bokeh Kontrol Sanat Lensi ile çektiği fotoğraflara bayıldığımız Şeyma Emine Tamer. Hobilerinin, hobi düzeyini aştığını söyleyen ve analog fotoğraf tutkunu olan Şeyma'nin Petzval 58 deneyimleri için okumaya devam et.

  2017-01-04 1
 • 2016'nın Öne Çıkan Yeni Kullanıcıları

  Lomography tarafından, 2016-12-23 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  2016'nın Öne Çıkan Yeni Kullanıcıları

  Topluluk, dünyanın çeşitli köşelerinden yaratıcı fotoğraflarını paylaşmaya devam ediyor. Bu yıl herkese fotoğrafın sınırlarını zorlamaya devam etmeleri için ilham veren birbirinden yetenekli ve mütevazi yeni kullanıcılarla tanıştığımız için şanslıyız. 2016 yılının öne çıkan yeni kullanıcılarıyla tanışın.

  2016-12-23
 • 2016'nın Öne Çıkan Albümleri

  Lomography tarafından, 2016-12-23 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  2016'nın Öne Çıkan Albümleri

  Topluluk sadece ilginç hikayeleri anlatan fantastik derlemelerle dolu değil, aynı zamanda fotoğraf çeken topluluk üyelerinin muazzam yeteneklerini de sergilemektedir. 2016 yılında yüklenen en iyi albümlere bir göz atalım.

  2016-12-23
 • Dükkan Haberleri

  Lomo'Instant Camera Bag

  Lomo'Instant Camera Bag

  Sevgili Lomo'Instant bebeğin yeni, özenle tasarlanmış, lüks deriden Lomography ve Above the Fray ortaklığında üretilen Lomo'Instant Camera Bag ile güvenle taşı! iHemen ön sipariş ver ve çantana Ekim 2016'da kavuş!

 • Yeni Yıl Kararları

  Lomography tarafından, 2016-12-23 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Yeni Yıl Kararları

  2017'ye sayılı günler kaldı. Fotoğrafçılık becerilerini geliştirmene yardımcı olmak için birkaç fikrimiz var. Listemize bir göz at, Yeni Yıl kararlarını hazırla ve 2017 yılına hazırlan!

  2016-12-23
 • Lomography'de 2016'nın En Popüler 20 Etiketi

  lomographymagazine tarafından, 2016-12-23 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography'de 2016'nın En Popüler 20 Etiketi

  Yakında 2016'ya veda edeceğiz. Harika anlar yaşadık ve dünyayla paylaşmaktan çekinmedik. Bu yıl çektiğiniz tüm fotoğraflar, 365 gün süren yolculuğun en iyi hatırlatıcısı olacak.

  2016-12-23
 • TEN AND ONE 2016 Yarışmaların Özeti: Sınırları Aşma

  Lomography tarafından, 2016-12-22 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  TEN AND ONE 2016 Yarışmaların Özeti: Sınırları Aşma

  İnsanlar yarışmalara bayılıyor ve Lomograficiler de farklı değil. Sadece çarpıcı fotoğraflar aramaktanın ötesinde, TEN AND ONE Annual Competition, topluluğumuzun paylaştığı fotoğraf aşkını ve kalıcı öyküler yaratma isteğini kutlamayı hedefledi. Bu liste, bir fotoğrafı neyin iyi ya da kötü yaptığının standardını sunmuyor. Ancak bununla birlikte İnsan Hikayeleri kategorisinde öne çıkan fotoğrafları tanıtmaktan gurur duyarız.

  2016-12-22