Fisheye Baby'mle Ben : Simon

2012-08-12

Lomograf Simon ile tanışın ve onun küçük yol arkadaşı Fisheye Baby 110 ile maceralarını okuyun.

Hey Simon!

1. Fisheye Baby 110 kullanmak nasıl bir duygu?

Çok eğlenceli. Düşündüğümden bile daha küçük. Onunla ilgili ilk sevdiğim şey bu kadar küçük olması. Ben genellikle birkaç kamera taşıyan ve bir çanta dolusu kamera taşımak istemediğimde ise seçim yapmak zorunda kalan biriyim. Ama şimdi Fisheye Baby 110 daima benimle birlikte.

İkinci olarak vizörünü gerçekten sevdim -muhtemelen hiçbir şeyi kaçıramazsın çünkü son derece geniş açılı vizöre bakmasan bile önünde hangi ihtimallerin olduğunu görmek eğlenceli.

Gerçek fisheye görünümü elde ettiğinde kamera birçok meraklı bakışı kendine çekiyor ve insanlar şaşırıyorlar :)

Filmi doldurmaya gelince şimdiye kadar gördüğüm en kolay yol, artık filmi makara ile yakalamaya çalışmak yok. Ve filmi çıkarmaksa daha da hızlı!

Kamerayı yanıma aldığım ilk gün güzel güneşli bir pazar günüydü – çekim için mükemmel bir gün!

Daire şeklinde halkalar yapmasını seviyorum ve insanları görüntü bozulmadan yakından çekebilirsin. Fisheye’a yeniden aşık oldum diyebilirim.!

2. Herhangi ilginç ya da komik bir anı?

Sadece eğlenceli dakikalar! Makinayı görünce tüm iş arkadaşlarım heyecanlandı.110 filmi çocukluğumdan hatırlıyorum ve henüz 20’li yaşlarının başında olan biri için cep telefonundan büyük bir sır olabilir.

İnsanların daha önce duymadıkları bir filmi ellerine alıp şaşkına dönmelerini, hafıza kartı ve pil yuvası aramalarını izlemek oldukça eğlenceli.

Diğer eğlenceli ansa, 2 büyük DSLR kamera ve bir çanta dolusu lense sahip profesyonel fotoğrafçı ile küçük bir köprüde fotoğraf çekmekti. Ekranını kontrol ederken yanında durdum ve hızlıca bir çekim yaptım. Sonra gülümsemek zorundaydım çünkü neşeli bir ifadeyle bana bakıyordu (çenesi yerlerdeydi) o an ikimizin bir fotoğrafının olmasını isterdim.

3. Fisheye Baby 110 çekimlerin arasında en iyisi sence hangisi ve neden?

Arabadayken çektiğimiz bu fotoğrafı çok sevdim. Kendi portreni çekmek oldukça kolay çünkü inanılmaz derecede küçük ve balıkgözü lens deneyimini kaçırmıyorsun! Bu fotoğraf bize ne kadar eğlendiğimizi hatırlatan bir anı :)

4. Fisheye Baby 110 fotoğraflarına bir şarkı atfetsen hangisini seçerdin?

Geçmiş, eğlence, yaz!

*5. Fisheye Baby 110 kullanıcıları için paylaşabileceğin ipuçları var mı?

En önemli önerim, makinalarını gittikleri her yere götürmeleri.
Yanınıza bir ya da iki kamera alacağınız zaman bile, küçük boyutu sayesinde evde bırakmak zorunda kalmayacaksınız.

Eğer yüz odaklı pozlamıyorsanız ki Fisheye ile buna gerek yok insanları enstantane fotoğraflamak da eğlenceli! Minik boyutu sayesinde zaten insanlar onu hiç fark etmeyecek ya da ondan o kadar korkmayacaklar. O çok sevimli bir makine diye düşünüyorum. Yani git, dene ve çalıştırılabilir lenslerden birini al ;)

Ve yakalayabildiğin her anı yakala!

The Fisheye Baby 110 Cameras Fisheye No. 2 ’nin 110 film ile tasarlanmış, aynı şekilde çalışan bir versiyonu. Dünyayı tam bir çember içine almanızı sağlar ve mükemmel fisheye fotoğraflar oluşturur. The Fisheye Baby 110 bulb moduna ve çoklu pozlama özelliğine sahiptir.Lomography 110 Film ’i makinanıza takın ve 110 format dünyasını canlandırın. Daha fazla bilgi için 110 Camera Microsite .

webo29 tarafından, 2012-08-12 tarihinde ve #videolar #lifestyle #110 #analogue-photography #110-film #analogue-cameras #baby-110-selected #fisheye-baby-fisheye #baby-110-interview başlığında yazıldı.
ozgeningunlugu tarafından çevirildi.

Gördüklerin hoşuna gidiyor mu? Mutlu Yıllar sayfamızdan sana ilham olacak makalelere ulaşabilirsin. Oradan aynı zamanda Lomography Çantası kazanacağın bir yarışmaya katılabilir, çok eğlenceli bir test çözebilir ve günlük tekliflerimizi öğrenebilirsin!

Daha İlginç Makaleler

 • LomoAmigo: Eray Özden

  yagmurblt tarafından, 2017-11-19 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Eray Özden

  Genç LomoAmigo'muz Eray, seyahatlerine eşlik eden Sprocket Rocket makinemizle yaptığı çekimleri bizimle paylaştı ve sorularımızı cevapladı. Bu maceraya ortak olduğumuz için çok heyecanlıyız!

  2017-11-19
 • LomoAmigo: Olcay Ulusoylu

  yagmurblt tarafından, 2017-11-18 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Olcay Ulusoylu

  LomoAmigo'muz Olcay, İstanbul şehrini çok sevdiğini ve bu şehirde turist gibi yaşadığını söyledi. Lomo'Instant Automat ile çekim yapan Olcay'ın fotoğrafçılık hikayesini sizinle paylaşıyoruz!

  2017-11-18
 • Favori Lomography Ürününü Kazan

  Lomography tarafından, 2017-11-06 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Favori Lomography Ürününü Kazan

  Topluluktaki en çok katılımın olduğu bu yarışma tatil heyecanını yaymak için geri döndü! En çok istediğin Lomography ürününü eve götürme şansını kaçırma!

  2017-11-06 1
 • Dükkan Haberleri

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue, 35mm filme çektiği 170 derecelik, keskin ve canlı renkli fotoğrafları ile herkesi etkilemeye hazır. Parlak mavi kıyafetleri içinde çok havalı görünen bu fotoğraf makinesi, seni yeni fotoğraf deneyimlerine sürükleyecek!

 • LomoMatrix Akmerkez Yayında!

  nural tarafından, 2017-11-02 tarihinde ve #haberler #videolar başlığında yazıldı.
  LomoMatrix Akmerkez Yayında!

  Akmerkez'in Üçgen Teras'ında yaptığımız LomoMatrix'i hatırlar mısın? O gün çektiğimiz fotoğraflardan oluşan LomoMatrix sonunda yayında!

  2017-11-02 2
 • Karşınızda Lomo’Instant Automat Glass Kilimanjaro

  Lomography tarafından, 2017-11-02 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Karşınızda Lomo’Instant Automat Glass Kilimanjaro

  Afrika'nın en yüksek karlı tepesinden esinlenerek, bu tebeşir beyazı, delikli deri dokuya sahip makineyi tasarladık ve eminiz fotoğraflarını yepyeni boyutlara taşımana yardımcı olacak!

  2017-11-02
 • Lomography 25. Yıl Partisine Davet

  yagmurblt tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography 25. Yıl Partisine Davet

  1992 yılında, yaratıcı ve deneysel vahşi bir çocuk doğduğunda fotoğraf dünyası sonsuza dek değişti. Çeyrek yüzyıl sonra, dünyanın etrafındaki yaratıcı insanlar kuralları hiçe sayıp, kendilerini anın içinde kaybedip, çılgın ve sihirli anılar yaratıyorlar – hepsi de Lomography adı altında. Lomography Embassy Store İstanbul'da gerçekleşecek 25. yıl kutlamasına sen de gel ve bu partiye katıl!

  2017-10-27
 • Dükkan Haberleri

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  Film banyosu ile ilgili zor anlar mı yaşıyorsun? Online Dükkan'ımızdaki ya da mağazamızdaki LomoLab, bütün 35mm, 120 ve 110 format filmlerini özenle işler. Şimdi, filmleri nasıl tab ettireceğin hakkında endişelenmeden çekimlere başla!

 • Hareket Eden Görüntüler: Sinematografi Ödülü

  Lomography tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Hareket Eden Görüntüler: Sinematografi Ödülü

  Bu yarışma Sinematografi kategorisinde ön eleme niteliği taşımaktadır. En iyi kısa filmlerini yolla.

  2017-10-27 1
 • Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  Orta formatın kraliçesi Diana F+' nın 10. yılına özel olarak yapacağımız atölyede bizimle olmak ister misin? Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Lomography’nin rüya gibi fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede!

  2017-10-27
 • 2017 TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri

  Lomography tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  2017 TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri

  Bu senenin açılan yarışmalarına hoşgeldin, TEN AND ONE: Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri!

  2017-10-27
 • Dükkan Haberleri

  Fotoğraflarını Fotoclips'ler ile Sergile

  Fotoğraflarını Fotoclips'ler ile Sergile

  LomoPerdeler, LomoKaleler, LomoMozaikler, hepsi elinin altında! Fotoclips ve fantastik Lomograflarını kullanarak hayalindeki her şeyi inşa edebilirsin.

 • Işıkla Boyama Atölyesi

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-26 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Işıkla Boyama Atölyesi

  Lomography'de karanlık bir gün geçirmeye hazır mısın? Lomography sana farklı bir atölye sunuyor. Işıkla boyama tekniklerini öğrendikten sonra oldukça karanlık bir odaya gireceğiz ve uzun pozlama tekniğiyle fotoğraf çekip, fotoğraflarımızı ışıkla boyayacağız.

  2017-10-26
 • Karşınızda Lomo'Instant Automat Dahab!

  Lomography tarafından, 2017-10-25 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Karşınızda Lomo'Instant Automat Dahab!

  Lomo ailesinin en parıltı yeni üyesi ile tanışın; Lomo'Instant Automat Dahab bir dolu özelliği bünyesinde barındıran süper ışıltı bronz bir güzellik!

  2017-10-25
 • Harika "Vintage Selfieler"

  yagmurblt tarafından, 2017-10-23 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.
  Harika "Vintage Selfieler"

  2013 yılında Oxford sözlüğüne 'Selfie' terimi eklendi ancak bu resim çekme stilinin son zamanlarda ortaya çıktığı anlamına gelmiyor. Aslında selfieler, tarih boyunca popüler olmuştur.

  2017-10-23