Fisheye Baby'mle Ben : Simon

Lomograf Simon ile tanışın ve onun küçük yol arkadaşı Fisheye Baby 110 ile maceralarını okuyun.

Hey Simon!

1. Fisheye Baby 110 kullanmak nasıl bir duygu?

Çok eğlenceli. Düşündüğümden bile daha küçük. Onunla ilgili ilk sevdiğim şey bu kadar küçük olması. Ben genellikle birkaç kamera taşıyan ve bir çanta dolusu kamera taşımak istemediğimde ise seçim yapmak zorunda kalan biriyim. Ama şimdi Fisheye Baby 110 daima benimle birlikte.

İkinci olarak vizörünü gerçekten sevdim -muhtemelen hiçbir şeyi kaçıramazsın çünkü son derece geniş açılı vizöre bakmasan bile önünde hangi ihtimallerin olduğunu görmek eğlenceli.

Gerçek fisheye görünümü elde ettiğinde kamera birçok meraklı bakışı kendine çekiyor ve insanlar şaşırıyorlar :)

Filmi doldurmaya gelince şimdiye kadar gördüğüm en kolay yol, artık filmi makara ile yakalamaya çalışmak yok. Ve filmi çıkarmaksa daha da hızlı!

Kamerayı yanıma aldığım ilk gün güzel güneşli bir pazar günüydü – çekim için mükemmel bir gün!

Daire şeklinde halkalar yapmasını seviyorum ve insanları görüntü bozulmadan yakından çekebilirsin. Fisheye’a yeniden aşık oldum diyebilirim.!

2. Herhangi ilginç ya da komik bir anı?

Sadece eğlenceli dakikalar! Makinayı görünce tüm iş arkadaşlarım heyecanlandı.110 filmi çocukluğumdan hatırlıyorum ve henüz 20’li yaşlarının başında olan biri için cep telefonundan büyük bir sır olabilir.

İnsanların daha önce duymadıkları bir filmi ellerine alıp şaşkına dönmelerini, hafıza kartı ve pil yuvası aramalarını izlemek oldukça eğlenceli.

Diğer eğlenceli ansa, 2 büyük DSLR kamera ve bir çanta dolusu lense sahip profesyonel fotoğrafçı ile küçük bir köprüde fotoğraf çekmekti. Ekranını kontrol ederken yanında durdum ve hızlıca bir çekim yaptım. Sonra gülümsemek zorundaydım çünkü neşeli bir ifadeyle bana bakıyordu (çenesi yerlerdeydi) o an ikimizin bir fotoğrafının olmasını isterdim.

3. Fisheye Baby 110 çekimlerin arasında en iyisi sence hangisi ve neden?

Arabadayken çektiğimiz bu fotoğrafı çok sevdim. Kendi portreni çekmek oldukça kolay çünkü inanılmaz derecede küçük ve balıkgözü lens deneyimini kaçırmıyorsun! Bu fotoğraf bize ne kadar eğlendiğimizi hatırlatan bir anı :)

4. Fisheye Baby 110 fotoğraflarına bir şarkı atfetsen hangisini seçerdin?

Geçmiş, eğlence, yaz!

*5. Fisheye Baby 110 kullanıcıları için paylaşabileceğin ipuçları var mı?

En önemli önerim, makinalarını gittikleri her yere götürmeleri.
Yanınıza bir ya da iki kamera alacağınız zaman bile, küçük boyutu sayesinde evde bırakmak zorunda kalmayacaksınız.

Eğer yüz odaklı pozlamıyorsanız ki Fisheye ile buna gerek yok insanları enstantane fotoğraflamak da eğlenceli! Minik boyutu sayesinde zaten insanlar onu hiç fark etmeyecek ya da ondan o kadar korkmayacaklar. O çok sevimli bir makine diye düşünüyorum. Yani git, dene ve çalıştırılabilir lenslerden birini al ;)

Ve yakalayabildiğin her anı yakala!

The Fisheye Baby 110 Cameras Fisheye No. 2 ’nin 110 film ile tasarlanmış, aynı şekilde çalışan bir versiyonu. Dünyayı tam bir çember içine almanızı sağlar ve mükemmel fisheye fotoğraflar oluşturur. The Fisheye Baby 110 bulb moduna ve çoklu pozlama özelliğine sahiptir.Lomography 110 Film ’i makinanıza takın ve 110 format dünyasını canlandırın. Daha fazla bilgi için 110 Camera Microsite .

webo29 tarafından, 2012-08-12 tarihinde ve #yaşamstili #videolar #baby-110-interview #analogue-photography #analogue-cameras #fisheye-baby-fisheye #110 #110-film #baby-110-selected başlığında yazıldı.
ozgeningunlugu tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler

 • Lomo'Instant Splitzer ile Nasıl Benzersiz Şipşak Portreler Çekilir

  sanamiii tarafından, 2015-03-06 tarihinde ve #donanım #haberler #tüyolar başlığında yazıldı.
  Lomo'Instant Splitzer ile Nasıl Benzersiz Şipşak Portreler Çekilir

  Bu küçük aksesuar ile nasıl oynayacağın hakkında henüz bir fikrin yoksa, en acemi düzeyden başlayalım. İşte, gerçekten benzersiz ve eğlenceli portreler çekmek için birkaç yol!

 • WORKSHOP // 110 FOTOĞRAFÇILIK - 21 Haziran Pazar

  merveengin tarafından, 2015-06-01 tarihinde ve #insanlar #etkinlikler başlığında yazıldı.
  WORKSHOP // 110 FOTOĞRAFÇILIK - 21 Haziran Pazar

  110 fotoğrafçılık ile tanışmaya hazır mısın? Minicik ama yetenekli Baby 110 ailemizin üyeleri, Fisheye Baby 110 ve Diana Baby 110 sana merhaba demek için sabırsızlanıyor.

 • Revolog Filmlerin Kurucularıyla Röportaj: Sihirli El Yapımı Filmler

  bgaluppo tarafından, 2015-05-06 tarihinde ve #insanlar #yaşamstili başlığında yazıldı.
  Revolog Filmlerin Kurucularıyla Röportaj: Sihirli El Yapımı Filmler

  Revolog'un kurucuları, üniversite projesi için filmler üzerinde farklı efektler yaratmanın yolları üzerinde çalışırken, bu küçük adımın, ileride uluslararası iş dünyasında büyük adımlara yol açacağını az da olsa biliyorlardı. Kendileriyle, tüm bu süreç ve o zamandan bu yana olan gelişmeleri konuşma fırsatımız oldu. Viyana'da yaşayan fotoğraf sanatçıları ve bu harika analog filmlerin arkasındaki şirketin/Revolog'un kurucuları Hannah Pribitzer ve Michael Krebs ile tanışmaya ne dersin?

  1
 • Dükkan Haberleri

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 sahibi olmak, bir fotoğraf makinesinden daha fazlasına sahip olmak gibi hissettirir. Belair, 3 farklı formatı ile çok yönlü ve sana çekimlerinde daha fazla seçenek sunuyor. Ancak bu set ile sınırlarını biraz daha aşmaya hazır ol. Çünkü Belair 35mm Back aksesuarını kullanarak, film delikleriyle pozlanmış havalı 35mm fotoğraflar da çekebilirsin!

 • LomoAmigo: Yok Öyle Kararlı Şeyler Grubundan Erdem Topsakal

  morlice tarafından, 2015-05-26 tarihinde ve #insanlar #lomoamigolar #videolar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Yok Öyle Kararlı Şeyler Grubundan Erdem Topsakal

  Türkiye'de yeni bir akım olan, "zincirleme isim tamlamalı isme sahip alternatif müzik grupları" akımının kocaman bir parçası olan Yok Öyle Kararlı Şeyler'in solisti Erdem Topsakal ile küçük bir röportaj yaptık. Fotoğraf makinesi ile kah grup arkadaşlarını yerlere gömen, kah Caterpillar macerasına katılan Erdem, Fisheye No.2 deneyimini sıcacık ve çok samimi bir şekilde bizimle paylaştı.

  2
 • Kurnaz Yaratıcılık: LomoAmigo Felt Mistress

  hannah_brown tarafından, 2015-02-02 tarihinde ve #insanlar #lomoamigolar başlığında yazıldı.
  Kurnaz Yaratıcılık: LomoAmigo Felt Mistress

  Louise Evans ( diğer adıyla Felt Mistress), keçe kullanarak şirin, renkli canavarlar ve karakterler tasarlıyor. Sanatçı Pete Fowler, müzisyen Gruff Rhys çalışma şansı elde etti, ve hatta 2012'de bir Lomography Sergisi için özel bir karakter tasarladı. Louise, geçtiğimiz günlerde LC-A+ ve Fisheye Baby ile fotoğraf çekti, ve çalışmalarıyla ilgili birkaç sorumuzu yanıtladı.

 • Büyük Resme Kısa Yol: Yeni Gizemli Lomography Ürünü (Bölüm 2)

  Lomography tarafından, 2015-10-10 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.
  Büyük Resme Kısa Yol: Yeni Gizemli Lomography Ürünü (Bölüm 2)

  Bir önceki ipucumuz yeterli gelmedi mi? İşte sana yeni ürünümüzü tahmin etmeni kolaylaştıracak bir hikaye.

 • Dükkan Haberleri

  Küçük Ama Yetenekli Bir Set: Diana Baby 110 Fotoğraf Makinesi ve Lens Paketi

  Küçük Ama Yetenekli Bir Set: Diana Baby 110 Fotoğraf Makinesi ve Lens Paketi

  İnanılmaz küçük boyuttaki Diana Baby 110, göz kamaştırıcı kare fotoğrafları da beraberinde getiriyor! Birbiriyle değiştirilebilir iki lensi olan bu minik ile 110 film dünyasına girmeye ne dersin? Üstelik cebine sığacak boyutuyla Diana Baby, her yere taşıyabilmen için ideal bir dost olacak!

 • Büyük Resim: Yeni Gizemli Lomography Ürünü

  lomography tarafından, 2015-10-09 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.
  Büyük Resim: Yeni Gizemli Lomography Ürünü

  Evet, doğru okudun: Lomography, bir kez daha harika bir yeni ürünle karşına çıkıyor! Şimdilik çok fazla ipucu veremiyoruz—o zaman eğlencesi kalmaz değil mi? Bu yüzden işleri biraz daha heyecanlı hale getirelim istedik. Şimdi aşağıya in ve gizemi çözmeye çalış!

  2
 • Mallorynox ve Onun Tercihi: Diana F+

  Eunice Abique tarafından, 2015-10-09 tarihinde ve #donanım #yaşamstili başlığında yazıldı.
  Mallorynox ve Onun Tercihi: Diana F+

  Barbora Smoláková'nın Lomography ile ilk tanışması Diana F+ Deluxe Kit ile başladı. Diana F+, çeşitli aksesuarları ile yaratıcı fotoğraflar çekmek için deneyebileceği sonsuz imkanları keşfetmesi için ona izin verdi. Bu röportajda Barbara, çok yönlü bir fotoğraf makinesi olan Diana F+ ile fotoğraf çekimlerinde yaşadığı deneyimlerini ve sıradan şeyleri onunla nasıl güzel bir şekilde değerlendirdiğini açıkça anlattı.

 • Lomografik Dokunuşlar Sergisi Yarışması Sonuçlandı!

  merveengin tarafından, 2015-10-05 tarihinde ve #insanlar #yarışmalar başlığında yazıldı.
  Lomografik Dokunuşlar Sergisi Yarışması Sonuçlandı!

  15 Ekim akşamı İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde gerçekleştireceğimiz Topluluk Sergi'miz için bir yarışma düzenleyerek Lomograficilere çağrı yapmıştık. Fotoğrafçı Timurtaş Onan'ın jürilik yaptığı yarışmamız sonuçlandı. Seçilen fotoğrafları merak ediyorsan okumaya devam et!

  1
 • Dükkan Haberleri

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Yeni Petzval lens ile çekilmiş fotoğraflar, süper keskin odak alanları ve harika döngüsel bokehleri ile kolayca tanınabilir. Her Yeni Petzval lens, pirinç kaplıdır (tıpkı orijinal Petzval lens gibi) ve özel bir cam lense sahiptir. Bu lensler, Lomography ve Rusya'daki Zenit fabrikası ekibinin optik uzmanları iş birliği ile tasarlandı ve üretildi.

 • İstenilen Yazılar: Ekim 2015

  Jill Tan Radovan tarafından, 2015-10-05 tarihinde ve #dünya #haberler başlığında yazıldı.
  İstenilen Yazılar: Ekim 2015

  Lomography Dergi uluslararası bir kitleye ulaşabilmek için sana mükemmel bir fırsat sunuyor! Söyleyeceklerin mi var? Sesini duyurmak istiyorsan bize yazılarını gönder. Bu ayın teması tabii ki, KORKU!

 • Facebook Profil Fotoğrafı Yarışması: Kasım

  merveengin tarafından, 2015-10-01 tarihinde ve #insanlar #yarışmalar başlığında yazıldı.
  Facebook Profil Fotoğrafı Yarışması: Kasım

  Lomography Türkiye'nin Facebook sayfasının profil fotoğrafı, en sevdiğin fotoğraflarından biri olsun ister misin? İşte Kasım ayının profil fotoğrafı yarışması!

 • WORKSHOP // SİYAH & BEYAZ FİLM BANYOSU - 25 Ekim Pazar

  merveengin tarafından, 2015-10-01 tarihinde ve #insanlar #etkinlikler başlığında yazıldı.
  WORKSHOP // SİYAH & BEYAZ FİLM BANYOSU - 25 Ekim Pazar

  Filmin üzerinde görüntüyü oluşturmak büyülüdür ve bu kez bunu yapan sen olacaksın. Kendi siyah & beyaz fotoğraflarını, kendi ellerinle oluşturmak harika olmaz mıydı? O halde 25 Ekim günü, daha önce çektiğin bir siyah & beyaz film ile bu workshopa katıl ve analog fotoğrafçılığın en önemli aşamasını deneyimle!