Fisheye Baby'mle Ben : Simon

Lomograf Simon ile tanışın ve onun küçük yol arkadaşı Fisheye Baby 110 ile maceralarını okuyun.

Hey Simon!

1. Fisheye Baby 110 kullanmak nasıl bir duygu?

Çok eğlenceli. Düşündüğümden bile daha küçük. Onunla ilgili ilk sevdiğim şey bu kadar küçük olması. Ben genellikle birkaç kamera taşıyan ve bir çanta dolusu kamera taşımak istemediğimde ise seçim yapmak zorunda kalan biriyim. Ama şimdi Fisheye Baby 110 daima benimle birlikte.

İkinci olarak vizörünü gerçekten sevdim -muhtemelen hiçbir şeyi kaçıramazsın çünkü son derece geniş açılı vizöre bakmasan bile önünde hangi ihtimallerin olduğunu görmek eğlenceli.

Gerçek fisheye görünümü elde ettiğinde kamera birçok meraklı bakışı kendine çekiyor ve insanlar şaşırıyorlar :)

Filmi doldurmaya gelince şimdiye kadar gördüğüm en kolay yol, artık filmi makara ile yakalamaya çalışmak yok. Ve filmi çıkarmaksa daha da hızlı!

Kamerayı yanıma aldığım ilk gün güzel güneşli bir pazar günüydü – çekim için mükemmel bir gün!

Daire şeklinde halkalar yapmasını seviyorum ve insanları görüntü bozulmadan yakından çekebilirsin. Fisheye’a yeniden aşık oldum diyebilirim.!

2. Herhangi ilginç ya da komik bir anı?

Sadece eğlenceli dakikalar! Makinayı görünce tüm iş arkadaşlarım heyecanlandı.110 filmi çocukluğumdan hatırlıyorum ve henüz 20’li yaşlarının başında olan biri için cep telefonundan büyük bir sır olabilir.

İnsanların daha önce duymadıkları bir filmi ellerine alıp şaşkına dönmelerini, hafıza kartı ve pil yuvası aramalarını izlemek oldukça eğlenceli.

Diğer eğlenceli ansa, 2 büyük DSLR kamera ve bir çanta dolusu lense sahip profesyonel fotoğrafçı ile küçük bir köprüde fotoğraf çekmekti. Ekranını kontrol ederken yanında durdum ve hızlıca bir çekim yaptım. Sonra gülümsemek zorundaydım çünkü neşeli bir ifadeyle bana bakıyordu (çenesi yerlerdeydi) o an ikimizin bir fotoğrafının olmasını isterdim.

3. Fisheye Baby 110 çekimlerin arasında en iyisi sence hangisi ve neden?

Arabadayken çektiğimiz bu fotoğrafı çok sevdim. Kendi portreni çekmek oldukça kolay çünkü inanılmaz derecede küçük ve balıkgözü lens deneyimini kaçırmıyorsun! Bu fotoğraf bize ne kadar eğlendiğimizi hatırlatan bir anı :)

4. Fisheye Baby 110 fotoğraflarına bir şarkı atfetsen hangisini seçerdin?

Geçmiş, eğlence, yaz!

*5. Fisheye Baby 110 kullanıcıları için paylaşabileceğin ipuçları var mı?

En önemli önerim, makinalarını gittikleri her yere götürmeleri.
Yanınıza bir ya da iki kamera alacağınız zaman bile, küçük boyutu sayesinde evde bırakmak zorunda kalmayacaksınız.

Eğer yüz odaklı pozlamıyorsanız ki Fisheye ile buna gerek yok insanları enstantane fotoğraflamak da eğlenceli! Minik boyutu sayesinde zaten insanlar onu hiç fark etmeyecek ya da ondan o kadar korkmayacaklar. O çok sevimli bir makine diye düşünüyorum. Yani git, dene ve çalıştırılabilir lenslerden birini al ;)

Ve yakalayabildiğin her anı yakala!

The Fisheye Baby 110 Cameras Fisheye No. 2 ’nin 110 film ile tasarlanmış, aynı şekilde çalışan bir versiyonu. Dünyayı tam bir çember içine almanızı sağlar ve mükemmel fisheye fotoğraflar oluşturur. The Fisheye Baby 110 bulb moduna ve çoklu pozlama özelliğine sahiptir.Lomography 110 Film ’i makinanıza takın ve 110 format dünyasını canlandırın. Daha fazla bilgi için 110 Camera Microsite .

webo29 tarafından, 2012-08-12 tarihinde ve #videolar #lifestyle #110 #analogue-photography #110-film #analogue-cameras #baby-110-selected #fisheye-baby-fisheye #baby-110-interview başlığında yazıldı.
ozgeningunlugu tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler