Almanya'da Gösterime Giren ON THE ROAD Filmi Adına Düzenlenen Büyük Lomography Yarışmasını Kaçırma !

2012-09-19

Çift kişilik Interrail bileti ve yeni Maps kamera versiyonunu da içeren diğer 10 farklı ödülden biri senin olsun! Jack Kareuac’ın romanından sinemaya uyarlanan ve 4 Ekim’de Almanya’da gösterime girecek olan On The Road, senin de arkadaşlarınla yaşadığın yolculuk anılarını paylaşmanı istiyor.

Babasının ölümünden hemen sonra yetenekli yazar San Paradise (SAM RILEY) eski bir hükümlü ve Marylou (KRISTEN STEWARTS) isimli oldukça çekici bir kadın ile evli olan Dean Moriarty (GARRETT HEDLUND) ile tanışır. Kısa zamanda birbiriyle kaynaşan bu ikili hayatı sınırları belli olan bir çerçevenin dışına çıkarak yaşamaya karar verirler ve Marylou’yu da yanlarına alarak yola koyulurlar. Özgürlük için yanıp tutuşan bu üçlü, dünyayı, kendilerini ve diğer tesadüfleri daha iyi anlamak adına ilk adımı atmışlardır.

Jack Kerauac’ın 1950li yıllarda basılan başarılı romanı On The Road’ın sinemaya uyarlanmasının sonucu olarak ortaya çıkan film; iki adamın pek de alışılmadık bir şekilde ortaya çıkan dostluğunu ve Amerika seyahatlerini anlatıyor. Yönetmenliğini Walter Salles’in yaptığı film, Sam Rilay(Control), garrett Hedlund (Tron: Legacy), Kirsten Stewart (The Twilight Saga), Kirsten Dunst (Melancholia) ve Tom Sturridge (Radio Rock Revolution) gibi Hollywood’un şu sıralar en yetenekli genç aktörleri olarak gösterilen isimleri bir araya getiriyor.

ON THE ROAD aslında günlük hayatta bizim de çevremizle paylaştığımız şans, aşk ve eğlence arayışlarımızı ele alan içimizden birisi !

Quelle: Concorde Filmverleih

On The Road, Lomography, Sen ve Arkadaşların..

Seyahatlerinde çektiğin ya da arkadaşlarınla beraberken çıkarttığın en iyi fotoğrafları göster! Öyle fotoğraflar olmalı ki hakkında hala saatlerce konuşabileceğin kadar anısının olması gerekiyor. Doğum günü, havuz, maskeli partilerden ya da arkadaşlarınla çektiğin tatil fotoğraflarından birkaç tane mükemmel olduğunu düşündüğün kalmıştır herhalde ?

5 adet analog fotoğrafını paylaşman için hala 2 hafta senin için bekliyor. Ama unutma ki biz seninle beraber arkadaşlarını da görmek istiyoruz. Bu arada, 10’dan fazla fotoğraf paylaşımı için diğer sürpriz hediyeler de senin için yolda !

Bu yarışma Lomography Almanya tarafından düzenlendiği için fotoğraflarını Lomography Almanya sitesine yüklemen gerekiyor.

ÖDÜL 1: Seyahatin başlangıç tarihinden itibaren 15 gün boyunca geçerli olacak bir adet iki kişilik InterRail bileti. Bu bilet InterRail anlaşmasına dahil olan 30 Avrupa ülkesinde geçerli olacak. Ve tabi ki yolculuğuna süper muhteşem bir kamerayla çıkamayacağın için Lomography Film Paketi ile beraber Diana Mini Latitude da bizden ! Ayrıca, sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri senin olacak !

ÖDÜL 2: İçinde Kipling den ELISE çantasının da bulunduğu Diana F+ Metropolis , Lomography Film Paketi nin içinde olduğu seyahat paketi. Ayrıca, sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri.

ÖDÜL 3: İçinde Kipling den EFEA çantasının da bulunduğu Fisheye No.2 Voyager , Lomography Film Paketi nin içinde olduğu seyahat paketi. Ayrıca, sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri.

ÖDÜL 4-5: İnternet mağazası nda kullanılabilecek 5 Piggy Puan , sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri.

ÖDÜL 6-7: Filmin Universal Music’den çıkan müzikleri

ÖDÜL 8-9-10 Filmin Almanca posteri.

Ve tabii ki de her kazanan, kendi LomoEv’i için sürpriz hediyeyi de alacak. Bununla beraber kazanan fotoğraflar On The Road un Almanca sitesinde gösterilecek ve Facebook sayfasında da yayınlanacak.

LASS DICH INSPIRIEREN

Yarışmaya katılmak için can atıyorsun ama Lomography topluluğuna üye değil misin ? O zaman seni buradan alalım! Uluslararası topluluğun bir parçası haline gel ve internet mağazası nda kullanabileceğin 10 piggy puan ın sahibi ol.

Fotoğraflarını göndermek için buraya

Yarışma Detayları

*Film-Kamera Tipi: Dijital anlamda hiçbir şekilde oynanmamış, herhangi bir analog fotoğraf.
*Upload Limiti: 5 Fotoğraf.
*Konu: Arkadaşlarınla en çok eğlendiğin anlar.
*Minimum Fotoğraf Boyutu: Fotoğraflar en ya da boy ayırt etmeksizin en az 768px boyutunda olmalıdır.
*Tamamlanması Gereken Bilgiler: Kamera, film, yer ve 3 fotoğraf etiketi
*Son teslim tarihi: 10 Ekim 2012 10.00am saatine kadar zamanın var.
*Fotoğraflarınızı Lomography Almanya sayfasına yüklemeyi unutma çünkü orijinal linke yüklenmeli.

Film hakkında daha ayrıntılı bilgiyi Almanca ve İngilizce dillerinde edinebilirsin. Facebook Sayfası ndan da filmi beğenebilirsin ve unutmadan.. Film Almanya ve Avusturya’da 4 Ekim’de vizyona giriyor!

zonderbar tarafından, 2012-09-19 tarihinde ve #videolar #haberler #film #competition #roadtrip #oldschool #kirsten-dunst #kristen-stewart #sam-riley #maps-edition başlığında yazıldı.
lisamariesimpson tarafından çevirildi.

Gördüklerin hoşuna gidiyor mu? Mutlu Yıllar sayfamızdan sana ilham olacak makalelere ulaşabilirsin. Oradan aynı zamanda Lomography Çantası kazanacağın bir yarışmaya katılabilir, çok eğlenceli bir test çözebilir ve günlük tekliflerimizi öğrenebilirsin!

Daha İlginç Makaleler

 • LomoAmigo: Eray Özden

  yagmurblt tarafından, 2017-11-19 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Eray Özden

  Genç LomoAmigo'muz Eray, seyahatlerine eşlik eden Sprocket Rocket makinemizle yaptığı çekimleri bizimle paylaştı ve sorularımızı cevapladı. Bu maceraya ortak olduğumuz için çok heyecanlıyız!

  2017-11-19
 • LomoAmigo: Olcay Ulusoylu

  yagmurblt tarafından, 2017-11-18 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Olcay Ulusoylu

  LomoAmigo'muz Olcay, İstanbul şehrini çok sevdiğini ve bu şehirde turist gibi yaşadığını söyledi. Lomo'Instant Automat ile çekim yapan Olcay'ın fotoğrafçılık hikayesini sizinle paylaşıyoruz!

  2017-11-18
 • Favori Lomography Ürününü Kazan

  Lomography tarafından, 2017-11-06 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Favori Lomography Ürününü Kazan

  Topluluktaki en çok katılımın olduğu bu yarışma tatil heyecanını yaymak için geri döndü! En çok istediğin Lomography ürününü eve götürme şansını kaçırma!

  2017-11-06 1
 • Dükkan Haberleri

  Lomo'Instant Camera Bag

  Lomo'Instant Camera Bag

  Sevgili Lomo'Instant bebeğin yeni, özenle tasarlanmış, lüks deriden Lomography ve Above the Fray ortaklığında üretilen Lomo'Instant Camera Bag ile güvenle taşı! iHemen ön sipariş ver ve çantana Ekim 2016'da kavuş!

 • LomoMatrix Akmerkez Yayında!

  nural tarafından, 2017-11-02 tarihinde ve #haberler #videolar başlığında yazıldı.
  LomoMatrix Akmerkez Yayında!

  Akmerkez'in Üçgen Teras'ında yaptığımız LomoMatrix'i hatırlar mısın? O gün çektiğimiz fotoğraflardan oluşan LomoMatrix sonunda yayında!

  2017-11-02 2
 • Karşınızda Lomo’Instant Automat Glass Kilimanjaro

  Lomography tarafından, 2017-11-02 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Karşınızda Lomo’Instant Automat Glass Kilimanjaro

  Afrika'nın en yüksek karlı tepesinden esinlenerek, bu tebeşir beyazı, delikli deri dokuya sahip makineyi tasarladık ve eminiz fotoğraflarını yepyeni boyutlara taşımana yardımcı olacak!

  2017-11-02
 • Lomography 25. Yıl Partisine Davet

  yagmurblt tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography 25. Yıl Partisine Davet

  1992 yılında, yaratıcı ve deneysel vahşi bir çocuk doğduğunda fotoğraf dünyası sonsuza dek değişti. Çeyrek yüzyıl sonra, dünyanın etrafındaki yaratıcı insanlar kuralları hiçe sayıp, kendilerini anın içinde kaybedip, çılgın ve sihirli anılar yaratıyorlar – hepsi de Lomography adı altında. Lomography Embassy Store İstanbul'da gerçekleşecek 25. yıl kutlamasına sen de gel ve bu partiye katıl!

  2017-10-27
 • Dükkan Haberleri

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  Film banyosu ile ilgili zor anlar mı yaşıyorsun? Online Dükkan'ımızdaki ya da mağazamızdaki LomoLab, bütün 35mm, 120 ve 110 format filmlerini özenle işler. Şimdi, filmleri nasıl tab ettireceğin hakkında endişelenmeden çekimlere başla!

 • Hareket Eden Görüntüler: Sinematografi Ödülü

  Lomography tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Hareket Eden Görüntüler: Sinematografi Ödülü

  Bu yarışma Sinematografi kategorisinde ön eleme niteliği taşımaktadır. En iyi kısa filmlerini yolla.

  2017-10-27 1
 • Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  Orta formatın kraliçesi Diana F+' nın 10. yılına özel olarak yapacağımız atölyede bizimle olmak ister misin? Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Lomography’nin rüya gibi fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede!

  2017-10-27
 • 2017 TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri

  Lomography tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  2017 TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri

  Bu senenin açılan yarışmalarına hoşgeldin, TEN AND ONE: Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri!

  2017-10-27
 • Dükkan Haberleri

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  İyi haber saykodelik renk kimyagerleri. Yaratıcı dünyanın sakinleşmeye başladığı şu günlerde LomoChrome Purple 35mm geri dönüyor. Eğer bu göz alıcı renkli negatif emülsiyonunu kaçırdıysan, üzerinde çalıştığımızı öğrenmek seni mutlu edecektir — hem de emülsiyonu çok daha iyi bir şekilde formüle ederek.

 • Işıkla Boyama Atölyesi

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-26 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Işıkla Boyama Atölyesi

  Lomography'de karanlık bir gün geçirmeye hazır mısın? Lomography sana farklı bir atölye sunuyor. Işıkla boyama tekniklerini öğrendikten sonra oldukça karanlık bir odaya gireceğiz ve uzun pozlama tekniğiyle fotoğraf çekip, fotoğraflarımızı ışıkla boyayacağız.

  2017-10-26
 • Karşınızda Lomo'Instant Automat Dahab!

  Lomography tarafından, 2017-10-25 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Karşınızda Lomo'Instant Automat Dahab!

  Lomo ailesinin en parıltı yeni üyesi ile tanışın; Lomo'Instant Automat Dahab bir dolu özelliği bünyesinde barındıran süper ışıltı bronz bir güzellik!

  2017-10-25
 • Harika "Vintage Selfieler"

  yagmurblt tarafından, 2017-10-23 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.
  Harika "Vintage Selfieler"

  2013 yılında Oxford sözlüğüne 'Selfie' terimi eklendi ancak bu resim çekme stilinin son zamanlarda ortaya çıktığı anlamına gelmiyor. Aslında selfieler, tarih boyunca popüler olmuştur.

  2017-10-23