Almanya'da Gösterime Giren ON THE ROAD Filmi Adına Düzenlenen Büyük Lomography Yarışmasını Kaçırma !

Çift kişilik Interrail bileti ve yeni Maps kamera versiyonunu da içeren diğer 10 farklı ödülden biri senin olsun! Jack Kareuac’ın romanından sinemaya uyarlanan ve 4 Ekim’de Almanya’da gösterime girecek olan On The Road, senin de arkadaşlarınla yaşadığın yolculuk anılarını paylaşmanı istiyor.

Babasının ölümünden hemen sonra yetenekli yazar San Paradise (SAM RILEY) eski bir hükümlü ve Marylou (KRISTEN STEWARTS) isimli oldukça çekici bir kadın ile evli olan Dean Moriarty (GARRETT HEDLUND) ile tanışır. Kısa zamanda birbiriyle kaynaşan bu ikili hayatı sınırları belli olan bir çerçevenin dışına çıkarak yaşamaya karar verirler ve Marylou’yu da yanlarına alarak yola koyulurlar. Özgürlük için yanıp tutuşan bu üçlü, dünyayı, kendilerini ve diğer tesadüfleri daha iyi anlamak adına ilk adımı atmışlardır.

Jack Kerauac’ın 1950li yıllarda basılan başarılı romanı On The Road’ın sinemaya uyarlanmasının sonucu olarak ortaya çıkan film; iki adamın pek de alışılmadık bir şekilde ortaya çıkan dostluğunu ve Amerika seyahatlerini anlatıyor. Yönetmenliğini Walter Salles’in yaptığı film, Sam Rilay(Control), garrett Hedlund (Tron: Legacy), Kirsten Stewart (The Twilight Saga), Kirsten Dunst (Melancholia) ve Tom Sturridge (Radio Rock Revolution) gibi Hollywood’un şu sıralar en yetenekli genç aktörleri olarak gösterilen isimleri bir araya getiriyor.

ON THE ROAD aslında günlük hayatta bizim de çevremizle paylaştığımız şans, aşk ve eğlence arayışlarımızı ele alan içimizden birisi !

Quelle: Concorde Filmverleih

On The Road, Lomography, Sen ve Arkadaşların..

Seyahatlerinde çektiğin ya da arkadaşlarınla beraberken çıkarttığın en iyi fotoğrafları göster! Öyle fotoğraflar olmalı ki hakkında hala saatlerce konuşabileceğin kadar anısının olması gerekiyor. Doğum günü, havuz, maskeli partilerden ya da arkadaşlarınla çektiğin tatil fotoğraflarından birkaç tane mükemmel olduğunu düşündüğün kalmıştır herhalde ?

5 adet analog fotoğrafını paylaşman için hala 2 hafta senin için bekliyor. Ama unutma ki biz seninle beraber arkadaşlarını da görmek istiyoruz. Bu arada, 10’dan fazla fotoğraf paylaşımı için diğer sürpriz hediyeler de senin için yolda !

Bu yarışma Lomography Almanya tarafından düzenlendiği için fotoğraflarını Lomography Almanya sitesine yüklemen gerekiyor.

ÖDÜL 1: Seyahatin başlangıç tarihinden itibaren 15 gün boyunca geçerli olacak bir adet iki kişilik InterRail bileti. Bu bilet InterRail anlaşmasına dahil olan 30 Avrupa ülkesinde geçerli olacak. Ve tabi ki yolculuğuna süper muhteşem bir kamerayla çıkamayacağın için Lomography Film Paketi ile beraber Diana Mini Latitude da bizden ! Ayrıca, sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri senin olacak !

ÖDÜL 2: İçinde Kipling den ELISE çantasının da bulunduğu Diana F+ Metropolis , Lomography Film Paketi nin içinde olduğu seyahat paketi. Ayrıca, sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri.

ÖDÜL 3: İçinde Kipling den EFEA çantasının da bulunduğu Fisheye No.2 Voyager , Lomography Film Paketi nin içinde olduğu seyahat paketi. Ayrıca, sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri.

ÖDÜL 4-5: İnternet mağazası nda kullanılabilecek 5 Piggy Puan , sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri.

ÖDÜL 6-7: Filmin Universal Music’den çıkan müzikleri

ÖDÜL 8-9-10 Filmin Almanca posteri.

Ve tabii ki de her kazanan, kendi LomoEv’i için sürpriz hediyeyi de alacak. Bununla beraber kazanan fotoğraflar On The Road un Almanca sitesinde gösterilecek ve Facebook sayfasında da yayınlanacak.

LASS DICH INSPIRIEREN

Yarışmaya katılmak için can atıyorsun ama Lomography topluluğuna üye değil misin ? O zaman seni buradan alalım! Uluslararası topluluğun bir parçası haline gel ve internet mağazası nda kullanabileceğin 10 piggy puan ın sahibi ol.

Fotoğraflarını göndermek için buraya

Yarışma Detayları

*Film-Kamera Tipi: Dijital anlamda hiçbir şekilde oynanmamış, herhangi bir analog fotoğraf.
*Upload Limiti: 5 Fotoğraf.
*Konu: Arkadaşlarınla en çok eğlendiğin anlar.
*Minimum Fotoğraf Boyutu: Fotoğraflar en ya da boy ayırt etmeksizin en az 768px boyutunda olmalıdır.
*Tamamlanması Gereken Bilgiler: Kamera, film, yer ve 3 fotoğraf etiketi
*Son teslim tarihi: 10 Ekim 2012 10.00am saatine kadar zamanın var.
*Fotoğraflarınızı Lomography Almanya sayfasına yüklemeyi unutma çünkü orijinal linke yüklenmeli.

Film hakkında daha ayrıntılı bilgiyi Almanca ve İngilizce dillerinde edinebilirsin. Facebook Sayfası ndan da filmi beğenebilirsin ve unutmadan.. Film Almanya ve Avusturya’da 4 Ekim’de vizyona giriyor!

zonderbar tarafından, 2012-09-19 tarihinde ve #videolar #haberler #film #competition #roadtrip #oldschool #kirsten-dunst #kristen-stewart #sam-riley #maps-edition başlığında yazıldı.
lisamariesimpson tarafından çevirildi.

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler