Almanya'da Gösterime Giren ON THE ROAD Filmi Adına Düzenlenen Büyük Lomography Yarışmasını Kaçırma !

2012-09-19

Çift kişilik Interrail bileti ve yeni Maps kamera versiyonunu da içeren diğer 10 farklı ödülden biri senin olsun! Jack Kareuac’ın romanından sinemaya uyarlanan ve 4 Ekim’de Almanya’da gösterime girecek olan On The Road, senin de arkadaşlarınla yaşadığın yolculuk anılarını paylaşmanı istiyor.

Babasının ölümünden hemen sonra yetenekli yazar San Paradise (SAM RILEY) eski bir hükümlü ve Marylou (KRISTEN STEWARTS) isimli oldukça çekici bir kadın ile evli olan Dean Moriarty (GARRETT HEDLUND) ile tanışır. Kısa zamanda birbiriyle kaynaşan bu ikili hayatı sınırları belli olan bir çerçevenin dışına çıkarak yaşamaya karar verirler ve Marylou’yu da yanlarına alarak yola koyulurlar. Özgürlük için yanıp tutuşan bu üçlü, dünyayı, kendilerini ve diğer tesadüfleri daha iyi anlamak adına ilk adımı atmışlardır.

Jack Kerauac’ın 1950li yıllarda basılan başarılı romanı On The Road’ın sinemaya uyarlanmasının sonucu olarak ortaya çıkan film; iki adamın pek de alışılmadık bir şekilde ortaya çıkan dostluğunu ve Amerika seyahatlerini anlatıyor. Yönetmenliğini Walter Salles’in yaptığı film, Sam Rilay(Control), garrett Hedlund (Tron: Legacy), Kirsten Stewart (The Twilight Saga), Kirsten Dunst (Melancholia) ve Tom Sturridge (Radio Rock Revolution) gibi Hollywood’un şu sıralar en yetenekli genç aktörleri olarak gösterilen isimleri bir araya getiriyor.

ON THE ROAD aslında günlük hayatta bizim de çevremizle paylaştığımız şans, aşk ve eğlence arayışlarımızı ele alan içimizden birisi !

Quelle: Concorde Filmverleih

On The Road, Lomography, Sen ve Arkadaşların..

Seyahatlerinde çektiğin ya da arkadaşlarınla beraberken çıkarttığın en iyi fotoğrafları göster! Öyle fotoğraflar olmalı ki hakkında hala saatlerce konuşabileceğin kadar anısının olması gerekiyor. Doğum günü, havuz, maskeli partilerden ya da arkadaşlarınla çektiğin tatil fotoğraflarından birkaç tane mükemmel olduğunu düşündüğün kalmıştır herhalde ?

5 adet analog fotoğrafını paylaşman için hala 2 hafta senin için bekliyor. Ama unutma ki biz seninle beraber arkadaşlarını da görmek istiyoruz. Bu arada, 10’dan fazla fotoğraf paylaşımı için diğer sürpriz hediyeler de senin için yolda !

Bu yarışma Lomography Almanya tarafından düzenlendiği için fotoğraflarını Lomography Almanya sitesine yüklemen gerekiyor.

ÖDÜL 1: Seyahatin başlangıç tarihinden itibaren 15 gün boyunca geçerli olacak bir adet iki kişilik InterRail bileti. Bu bilet InterRail anlaşmasına dahil olan 30 Avrupa ülkesinde geçerli olacak. Ve tabi ki yolculuğuna süper muhteşem bir kamerayla çıkamayacağın için Lomography Film Paketi ile beraber Diana Mini Latitude da bizden ! Ayrıca, sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri senin olacak !

ÖDÜL 2: İçinde Kipling den ELISE çantasının da bulunduğu Diana F+ Metropolis , Lomography Film Paketi nin içinde olduğu seyahat paketi. Ayrıca, sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri.

ÖDÜL 3: İçinde Kipling den EFEA çantasının da bulunduğu Fisheye No.2 Voyager , Lomography Film Paketi nin içinde olduğu seyahat paketi. Ayrıca, sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri.

ÖDÜL 4-5: İnternet mağazası nda kullanılabilecek 5 Piggy Puan , sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri.

ÖDÜL 6-7: Filmin Universal Music’den çıkan müzikleri

ÖDÜL 8-9-10 Filmin Almanca posteri.

Ve tabii ki de her kazanan, kendi LomoEv’i için sürpriz hediyeyi de alacak. Bununla beraber kazanan fotoğraflar On The Road un Almanca sitesinde gösterilecek ve Facebook sayfasında da yayınlanacak.

LASS DICH INSPIRIEREN

Yarışmaya katılmak için can atıyorsun ama Lomography topluluğuna üye değil misin ? O zaman seni buradan alalım! Uluslararası topluluğun bir parçası haline gel ve internet mağazası nda kullanabileceğin 10 piggy puan ın sahibi ol.

Fotoğraflarını göndermek için buraya

Yarışma Detayları

*Film-Kamera Tipi: Dijital anlamda hiçbir şekilde oynanmamış, herhangi bir analog fotoğraf.
*Upload Limiti: 5 Fotoğraf.
*Konu: Arkadaşlarınla en çok eğlendiğin anlar.
*Minimum Fotoğraf Boyutu: Fotoğraflar en ya da boy ayırt etmeksizin en az 768px boyutunda olmalıdır.
*Tamamlanması Gereken Bilgiler: Kamera, film, yer ve 3 fotoğraf etiketi
*Son teslim tarihi: 10 Ekim 2012 10.00am saatine kadar zamanın var.
*Fotoğraflarınızı Lomography Almanya sayfasına yüklemeyi unutma çünkü orijinal linke yüklenmeli.

Film hakkında daha ayrıntılı bilgiyi Almanca ve İngilizce dillerinde edinebilirsin. Facebook Sayfası ndan da filmi beğenebilirsin ve unutmadan.. Film Almanya ve Avusturya’da 4 Ekim’de vizyona giriyor!

zonderbar tarafından, 2012-09-19 tarihinde ve #videolar #haberler #film #competition #roadtrip #oldschool #kirsten-dunst #kristen-stewart #sam-riley #maps-edition başlığında yazıldı.
lisamariesimpson tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler

 • Film Fotoğrafçılığı Günü'nün Ardından

  nural tarafından, 2017-04-24 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Film Fotoğrafçılığı Günü'nün Ardından

  Bu yıl beşincisi düzenlenen Film Fotoğrafçılığı Günü'nü yine dolu dolu etkinliklerle kutladık. İşte 12 Nisan 2017 günü yaşananların bir özeti.

  2017-04-24
 • Lomography Simple Use Film Camera ile Canlılığı Yakala

  Lomography tarafından, 2017-04-21 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography Simple Use Film Camera ile Canlılığı Yakala

  Lomography Simple Use Film Camera ile gerçek canlı Lomography tarzında fotoğraflar çekmek çok kolay. Bu kullanışlı fotoğraf makinesi, muhteşem Lomography Renkli Negatif 400 film yüklü ve ekstra canlı çekimler için renkli jel filtrelere sahip!

  2017-04-21
 • Lomography Simple Use Film Camera ile Dünyanı Mora Boya

  Lomography tarafından, 2017-04-20 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography Simple Use Film Camera ile Dünyanı Mora Boya

  Dünya senin midyen! Kendi hayal dünyanı, kullanıcı dostu, kompakt Lomography Simple Use Film Camera ile sevilen, kült favorisi LomoChrome Purple ISO 100 - 400: Saykodelik Renk Değiştiren Film ile parlak mor tonlarında boya.

  2017-04-20
 • Dükkan Haberleri

  Şipşak Aşk: Lomo'Instant Marrakesh

  Şipşak Aşk: Lomo'Instant Marrakesh

  Buraya gel, şipşak fotoğrafçı! Şipşak fotoğrafçılık maceralarını daha da heyecan verici kılacak tüm aksesuarları da içinde bulunduran Lomo’Instant Marrakesh ile şipşak bir aşk büyüsüne kapılacaksın. Lomo'Instant Marrakesh şimdi ön siparişte!

 • LomoAmigo Osman Demir ile 3D Fotoğrafçılık Üzerine

  nural tarafından, 2017-04-19 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  LomoAmigo Osman Demir ile 3D Fotoğrafçılık Üzerine

  Mevcutta Untitled isimli 3D Pinhole fotoğraflardan oluşan işleri Lomography Embassy Store İstanbul'da sergilenen Osman Demir'e 3D Pinhole fotoğrafçılığı ve bu sergi için tercih ettiği Salamis Antik Kenti'ni sorduk. Osman Demir'in bu özel işlerini merak ediyorsan, 3D gözlüğünü hazırla ve okumaya devam et!

  2017-04-19
 • Lomography Simple Use Film Camera ile Büyüleyici Monokromlar Oluştur

  Lomography tarafından, 2017-04-19 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography Simple Use Film Camera ile Büyüleyici Monokromlar Oluştur

  Simple Use Film Camera - Siyah ve Beyaz ile klasikleşmek, deklanşör düğmesine basmak kadar kolay!

  2017-04-19
 • TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Şimdi ya da Asla Kategorisi Kazananları

  Lomography tarafından, 2017-04-18 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Şimdi ya da Asla Kategorisi Kazananları

  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 11 farklı kategoriden oluşuyor. Bu 11 kategori sayesinde – 10 sabit ve güncel küresel olayları yansıtan bir ek kategori – dünyayı senin gözünden görmek ve bu güzel, ilginç ve çıldırtan gezegende, senin insan olarak yaşadığın deneyimleri paylaşmanı istiyoruz. Fotoğraf denemelerinin ve mutlu kazaların çarpıcı ve sıradan fotoğraflar üretebileceğine şahit olun. Bu harika fotoğraflarla şipşak fotoğrafçılığın güzelliğini ve doğallığını kutlayın.

  2017-04-18
 • Dükkan Haberleri

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Kelimenin gerçek anlamıyla Lomography’yi sırtına geçir! Lomography tarzını yansıtan tişörtlerimiz ile analog bağımlılığını tüm dünyaya göster. Lomoseverler için özel tasarlanan bu tişörtler hem rahat, hem stil sahibi!

 • TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Monokrom Kategorisi Kazananları

  Lomography tarafından, 2017-04-18 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Monokrom Kategorisi Kazananları

  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 11 farklı kategoriden oluşuyor. Bu 11 kategori sayesinde – 10 sabit ve güncel küresel olayları yansıtan bir ek kategori – dünyayı senin gözünden görmek ve bu güzel, ilginç ve çıldırtan gezegende, senin insan olarak yaşadığın deneyimleri paylaşmanı istiyoruz. Fotoğraf denemelerinin ve mutlu kazaların çarpıcı ve sıradan fotoğraflar üretebileceğine şahit olun. Monokrom kategorimizde en üst sırayı alan bu duygu yüklü siyah beyaz fotoğraflar ile büyülen.

  2017-04-18
 • TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Adrenalin Bağımlısı Kategorisi Kazananları

  Lomography tarafından, 2017-04-18 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Adrenalin Bağımlısı Kategorisi Kazananları

  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 11 farklı kategoriden oluşuyor. Bu 11 kategori sayesinde – 10 sabit ve güncel küresel olayları yansıtan bir ek kategori – dünyayı senin gözünden görmek ve bu güzel, ilginç ve çıldırtan gezegende, senin insan olarak yaşadığın deneyimleri paylaşmanı istiyoruz. Fotoğraf denemelerinin ve mutlu kazaların çarpıcı ve sıradan fotoğraflar üretebileceğine şahit olun. Adrenalin Bağımlısı kategorisinden kazanan bu fotoğraflar ile damarlarından pompalanan adrenalini hisset.

  2017-04-18
 • TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Deneme ve Yanılma Kategorisi Kazananları

  Lomography tarafından, 2017-04-18 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Deneme ve Yanılma Kategorisi Kazananları

  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 11 farklı kategoriden oluşuyor. Bu 11 kategori sayesinde – 10 sabit ve güncel küresel olayları yansıtan bir ek kategori – dünyayı senin gözünden görmek ve bu güzel, ilginç ve çıldırtan gezegende, senin insan olarak yaşadığın deneyimleri paylaşmanı istiyoruz. Fotoğraf denemelerinin ve mutlu kazaların çarpıcı ve sıradan fotoğraflar üretebileceğine şahit olun.

  2017-04-18
 • Dükkan Haberleri

  Fotoğraflarını Fotoclips'ler ile Sergile

  Fotoğraflarını Fotoclips'ler ile Sergile

  LomoPerdeler, LomoKaleler, LomoMozaikler, hepsi elinin altında! Fotoclips ve fantastik Lomograflarını kullanarak hayalindeki her şeyi inşa edebilirsin.

 • TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Kent Kaşifi Kategorisi Kazananları

  Lomography tarafından, 2017-04-18 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Kent Kaşifi Kategorisi Kazananları

  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 11 farklı kategoriden oluşuyor. Bu 11 kategori sayesinde – 10 sabit ve güncel küresel olayları yansıtan bir ek kategori – dünyayı senin gözünden görmek ve bu güzel, ilginç ve çıldırtan gezegende, senin insan olarak yaşadığın deneyimleri paylaşmanı istiyoruz. Gündelik hayatı sıradışı hale getiren şans buluşmaları, güzel tesadüfler ve nefes kesen sadeliği Kent Kaşifi kategorisinin kazanan fotoğrafları ile kutlayın.

  2017-04-18
 • TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Koordinatların Dışında Kategorisi Kazananları

  Lomography tarafından, 2017-04-18 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Koordinatların Dışında Kategorisi Kazananları

  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 11 farklı kategoriden oluşuyor. Bu 11 kategori sayesinde – 10 sabit ve güncel küresel olayları yansıtan bir ek kategori – dünyayı senin gözünden görmek ve bu güzel, ilginç ve çıldırtan gezegende, senin insan olarak yaşadığın deneyimleri paylaşmanı istiyoruz. Hızlı tempolu teknoloji dünyasından kurtulup,Sınırları Aşma kategorisinin kazanan fotoğraflarıyla Doğa Ana ile yeniden bağlantı kurun.

  2017-04-18
 • Karşınızda Lomography Simple Use Film Camera

  Lomography tarafından, 2017-04-18 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.
  Karşınızda Lomography Simple Use Film Camera

  Tek kullanımlık ve çılgın filmlerle dolu olan bu kompakt makine ile film fotoğrafçılığı hiç olmadığı kadar kolay.

  2017-04-18