Almanya'da Gösterime Giren ON THE ROAD Filmi Adına Düzenlenen Büyük Lomography Yarışmasını Kaçırma !

2012-09-19

Çift kişilik Interrail bileti ve yeni Maps kamera versiyonunu da içeren diğer 10 farklı ödülden biri senin olsun! Jack Kareuac’ın romanından sinemaya uyarlanan ve 4 Ekim’de Almanya’da gösterime girecek olan On The Road, senin de arkadaşlarınla yaşadığın yolculuk anılarını paylaşmanı istiyor.

Babasının ölümünden hemen sonra yetenekli yazar San Paradise (SAM RILEY) eski bir hükümlü ve Marylou (KRISTEN STEWARTS) isimli oldukça çekici bir kadın ile evli olan Dean Moriarty (GARRETT HEDLUND) ile tanışır. Kısa zamanda birbiriyle kaynaşan bu ikili hayatı sınırları belli olan bir çerçevenin dışına çıkarak yaşamaya karar verirler ve Marylou’yu da yanlarına alarak yola koyulurlar. Özgürlük için yanıp tutuşan bu üçlü, dünyayı, kendilerini ve diğer tesadüfleri daha iyi anlamak adına ilk adımı atmışlardır.

Jack Kerauac’ın 1950li yıllarda basılan başarılı romanı On The Road’ın sinemaya uyarlanmasının sonucu olarak ortaya çıkan film; iki adamın pek de alışılmadık bir şekilde ortaya çıkan dostluğunu ve Amerika seyahatlerini anlatıyor. Yönetmenliğini Walter Salles’in yaptığı film, Sam Rilay(Control), garrett Hedlund (Tron: Legacy), Kirsten Stewart (The Twilight Saga), Kirsten Dunst (Melancholia) ve Tom Sturridge (Radio Rock Revolution) gibi Hollywood’un şu sıralar en yetenekli genç aktörleri olarak gösterilen isimleri bir araya getiriyor.

ON THE ROAD aslında günlük hayatta bizim de çevremizle paylaştığımız şans, aşk ve eğlence arayışlarımızı ele alan içimizden birisi !

Quelle: Concorde Filmverleih

On The Road, Lomography, Sen ve Arkadaşların..

Seyahatlerinde çektiğin ya da arkadaşlarınla beraberken çıkarttığın en iyi fotoğrafları göster! Öyle fotoğraflar olmalı ki hakkında hala saatlerce konuşabileceğin kadar anısının olması gerekiyor. Doğum günü, havuz, maskeli partilerden ya da arkadaşlarınla çektiğin tatil fotoğraflarından birkaç tane mükemmel olduğunu düşündüğün kalmıştır herhalde ?

5 adet analog fotoğrafını paylaşman için hala 2 hafta senin için bekliyor. Ama unutma ki biz seninle beraber arkadaşlarını da görmek istiyoruz. Bu arada, 10’dan fazla fotoğraf paylaşımı için diğer sürpriz hediyeler de senin için yolda !

Bu yarışma Lomography Almanya tarafından düzenlendiği için fotoğraflarını Lomography Almanya sitesine yüklemen gerekiyor.

ÖDÜL 1: Seyahatin başlangıç tarihinden itibaren 15 gün boyunca geçerli olacak bir adet iki kişilik InterRail bileti. Bu bilet InterRail anlaşmasına dahil olan 30 Avrupa ülkesinde geçerli olacak. Ve tabi ki yolculuğuna süper muhteşem bir kamerayla çıkamayacağın için Lomography Film Paketi ile beraber Diana Mini Latitude da bizden ! Ayrıca, sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri senin olacak !

ÖDÜL 2: İçinde Kipling den ELISE çantasının da bulunduğu Diana F+ Metropolis , Lomography Film Paketi nin içinde olduğu seyahat paketi. Ayrıca, sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri.

ÖDÜL 3: İçinde Kipling den EFEA çantasının da bulunduğu Fisheye No.2 Voyager , Lomography Film Paketi nin içinde olduğu seyahat paketi. Ayrıca, sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri.

ÖDÜL 4-5: İnternet mağazası nda kullanılabilecek 5 Piggy Puan , sadece Alman sinemalarınla geçerli olan iki sinema bileti , Almanca On The Road romanı, filmin Universal Music’den çıkan müzikleri ve Almanca posteri.

ÖDÜL 6-7: Filmin Universal Music’den çıkan müzikleri

ÖDÜL 8-9-10 Filmin Almanca posteri.

Ve tabii ki de her kazanan, kendi LomoEv’i için sürpriz hediyeyi de alacak. Bununla beraber kazanan fotoğraflar On The Road un Almanca sitesinde gösterilecek ve Facebook sayfasında da yayınlanacak.

LASS DICH INSPIRIEREN

Yarışmaya katılmak için can atıyorsun ama Lomography topluluğuna üye değil misin ? O zaman seni buradan alalım! Uluslararası topluluğun bir parçası haline gel ve internet mağazası nda kullanabileceğin 10 piggy puan ın sahibi ol.

Fotoğraflarını göndermek için buraya

Yarışma Detayları

*Film-Kamera Tipi: Dijital anlamda hiçbir şekilde oynanmamış, herhangi bir analog fotoğraf.
*Upload Limiti: 5 Fotoğraf.
*Konu: Arkadaşlarınla en çok eğlendiğin anlar.
*Minimum Fotoğraf Boyutu: Fotoğraflar en ya da boy ayırt etmeksizin en az 768px boyutunda olmalıdır.
*Tamamlanması Gereken Bilgiler: Kamera, film, yer ve 3 fotoğraf etiketi
*Son teslim tarihi: 10 Ekim 2012 10.00am saatine kadar zamanın var.
*Fotoğraflarınızı Lomography Almanya sayfasına yüklemeyi unutma çünkü orijinal linke yüklenmeli.

Film hakkında daha ayrıntılı bilgiyi Almanca ve İngilizce dillerinde edinebilirsin. Facebook Sayfası ndan da filmi beğenebilirsin ve unutmadan.. Film Almanya ve Avusturya’da 4 Ekim’de vizyona giriyor!

zonderbar tarafından, 2012-09-19 tarihinde ve #videolar #haberler #film #competition #roadtrip #oldschool #kirsten-dunst #kristen-stewart #sam-riley #maps-edition başlığında yazıldı.
lisamariesimpson tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler

 • Karşınızda Yeni Lomo’Instant Murano

  Lomography tarafından, 2017-01-11 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.
  Karşınızda Yeni Lomo’Instant Murano

  En yeni Lomo’Instant bizi Venedik kanalları arasında, renkli evlerin yanından geçtiğimiz romantik gondol turlarını hayale sürüklüyor. Sevgililer Günü’nde sevgini Lomo’Instant Murano ile paylaş!

  2017-01-11
 • LomoAmigo Ege Çubukçu

  nural tarafından, 2017-01-10 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo Ege Çubukçu

  Görsel sanatlara olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanan müzisyen Ege Çubukçu bir süredir Lomography'nin farklı makineleriyle çekimdeydi. Ege'ye kariyerini, fotoğrafçılığa olan ilgisini ve Lomography deneyimini sorduk. İşte cevapları ve bizimle paylaştığı fotoğrafları!

  2017-01-10
 • La Sardina'ya Giriş Atölyesi - 19 Şubat Pazar

  nural tarafından, 2017-01-09 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  La Sardina'ya Giriş Atölyesi - 19 Şubat Pazar

  Sahip olduğun ya da hep hayalini kurduğun La Sardina hakkında aklına takılan sorular mı var? Giriş seviyesindeki bu atölyede, fotoğraf makinene film takmaktan, La Sardina ile yapabileceğin farklı çekim tekniklerine kadar her şeyi öğreneceksin! Sonrasında ise La Sardina’larımızı alıp, Galata’da bir çekim turuna çıkacağız!

  2017-01-09
 • Dükkan Haberleri

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue, 35mm filme çektiği 170 derecelik, keskin ve canlı renkli fotoğrafları ile herkesi etkilemeye hazır. Parlak mavi kıyafetleri içinde çok havalı görünen bu fotoğraf makinesi, seni yeni fotoğraf deneyimlerine sürükleyecek!

 • Tekno Safari'den Lomo'Instant Automat İncelemesi

  nural tarafından, 2017-01-09 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Tekno Safari'den Lomo'Instant Automat İncelemesi

  Tekno Safari ekibinden Taylan Çıdam yakın zamanda en yeni şipşak fotoğraf makinemiz olan Lomo'Instant Automat'ı inceledi. Bu detaylı incelemeyi merak ediyorsan, videoyu izleyebilirsin!

  2017-01-09
 • Analog Fotoğrafçılık Nedir Atölyesi - 26 Şubat Pazar

  nural tarafından, 2017-01-09 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Analog Fotoğrafçılık Nedir Atölyesi - 26 Şubat Pazar

  Analog fotografçılıkla yeni tanısıyorsan bu atölye tam sana göre! Dogru pozlama nasıl yapılır, enstantane hızı nasıl seçilir, renkleri ve ISO degerlerine göre dogru film nasıl tercih edilir? Bu ders sana, fotograf makineni maksimumuna kadar kullanman için gerekli diger her seyi ögretecek.

  2017-01-09
 • Diana F+ ve Maskeler Atölyesi - 12 Şubat Pazar

  nural tarafından, 2017-01-09 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ ve Maskeler Atölyesi - 12 Şubat Pazar

  Bu atölyede orta format Kraliçemiz Diana F+ ile çektiğimiz fotoğraflara sevgimizi katacağız. Hazırlayacağımız kalpli maskeleri kullanarak hem büyülü fotoğraf makinemiz Diana F+’nın tüm özelliklerini, ayarlarını, Diana F+’ya nasıl film takıldığını hep birlikte öğrenecegiz hem de maskeleme tekniğini deneyimleyeceğiz.

  2017-01-09
 • Dükkan Haberleri

  Fotoğraflarını Fotoclips'ler ile Sergile

  Fotoğraflarını Fotoclips'ler ile Sergile

  LomoPerdeler, LomoKaleler, LomoMozaikler, hepsi elinin altında! Fotoclips ve fantastik Lomograflarını kullanarak hayalindeki her şeyi inşa edebilirsin.

 • Topluluk LomoAmigo'su: Şeyma Emine Tamer ve Petzval 58 Fotoğrafları

  nural tarafından, 2017-01-04 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Topluluk LomoAmigo'su: Şeyma Emine Tamer ve Petzval 58 Fotoğrafları

  Bu ayın Topluluk LomoAmigo'su Petzval 58 Bokeh Kontrol Sanat Lensi ile çektiği fotoğraflara bayıldığımız Şeyma Emine Tamer. Hobilerinin, hobi düzeyini aştığını söyleyen ve analog fotoğraf tutkunu olan Şeyma'nin Petzval 58 deneyimleri için okumaya devam et.

  2017-01-04 1
 • 2016'nın Öne Çıkan Yeni Kullanıcıları

  Lomography tarafından, 2016-12-23 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  2016'nın Öne Çıkan Yeni Kullanıcıları

  Topluluk, dünyanın çeşitli köşelerinden yaratıcı fotoğraflarını paylaşmaya devam ediyor. Bu yıl herkese fotoğrafın sınırlarını zorlamaya devam etmeleri için ilham veren birbirinden yetenekli ve mütevazi yeni kullanıcılarla tanıştığımız için şanslıyız. 2016 yılının öne çıkan yeni kullanıcılarıyla tanışın.

  2016-12-23
 • 2016'nın Öne Çıkan Albümleri

  Lomography tarafından, 2016-12-23 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  2016'nın Öne Çıkan Albümleri

  Topluluk sadece ilginç hikayeleri anlatan fantastik derlemelerle dolu değil, aynı zamanda fotoğraf çeken topluluk üyelerinin muazzam yeteneklerini de sergilemektedir. 2016 yılında yüklenen en iyi albümlere bir göz atalım.

  2016-12-23
 • Dükkan Haberleri

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Kelimenin gerçek anlamıyla Lomography’yi sırtına geçir! Lomography tarzını yansıtan tişörtlerimiz ile analog bağımlılığını tüm dünyaya göster. Lomoseverler için özel tasarlanan bu tişörtler hem rahat, hem stil sahibi!

 • Yeni Yıl Kararları

  Lomography tarafından, 2016-12-23 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Yeni Yıl Kararları

  2017'ye sayılı günler kaldı. Fotoğrafçılık becerilerini geliştirmene yardımcı olmak için birkaç fikrimiz var. Listemize bir göz at, Yeni Yıl kararlarını hazırla ve 2017 yılına hazırlan!

  2016-12-23
 • Lomography'de 2016'nın En Popüler 20 Etiketi

  lomographymagazine tarafından, 2016-12-23 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography'de 2016'nın En Popüler 20 Etiketi

  Yakında 2016'ya veda edeceğiz. Harika anlar yaşadık ve dünyayla paylaşmaktan çekinmedik. Bu yıl çektiğiniz tüm fotoğraflar, 365 gün süren yolculuğun en iyi hatırlatıcısı olacak.

  2016-12-23
 • TEN AND ONE 2016 Yarışmaların Özeti: Sınırları Aşma

  Lomography tarafından, 2016-12-22 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  TEN AND ONE 2016 Yarışmaların Özeti: Sınırları Aşma

  İnsanlar yarışmalara bayılıyor ve Lomograficiler de farklı değil. Sadece çarpıcı fotoğraflar aramaktanın ötesinde, TEN AND ONE Annual Competition, topluluğumuzun paylaştığı fotoğraf aşkını ve kalıcı öyküler yaratma isteğini kutlamayı hedefledi. Bu liste, bir fotoğrafı neyin iyi ya da kötü yaptığının standardını sunmuyor. Ancak bununla birlikte İnsan Hikayeleri kategorisinde öne çıkan fotoğrafları tanıtmaktan gurur duyarız.

  2016-12-22