Mimari Konuşmalar: Lomo LC-A ile Çekilmiş Binalar

"Güzellik görenin gözündedir." diyor söz. Söyleyenin ağzından bu sözlerin estetik standartları üzerine bir tartışmanın tam ortasında öylece döküldüğünü hayal edebiliyorum.

Ama ayrıca başka bir açıdan bakılabileceğine de dikkat çekebilir miydim?

Bu deyiş genellikle insanların kişisel zevklerini ve algılayışlarını savunmak ya da desteklemek için kullanılır, ama biz bu sözü nasıl ufkumuzu genişletecek bir biçimde kullanabiliriz? Bunu başkalarının ne gördüğünü görebilmek için bir şans olarak düşün. Asla bilemezsin. Güzellik her yerde ama bazen sadece görmek için yardıma ihtiyacımız var.

Binaları düşün örneğin. Eminim her gün yanından geçiyorsun ama gerçekten görmek için zaman ayırdın mı? İşe koyul.

Evet, hemen şimdi değil ama Lomo LC-A ile çekilmiş fotoğraflardan oluşan doğaçlama bir mimari turuna ne dersin?

Krediler: coca, fafascinado, grazie, phoenix1206, lavisionmd, renaishashin, suizidekid, 12_12, kneehigh85, lovelydiscovery, litleandi, feelux, minibear, drumfire, jeansman & inine

Lomography’nin 20. yılı için Lomo LC-A+, Lomo LC-Wide, Lubitel 166+ & Russian deadstock makinelerinde kullanabileceğin 20% indirimden daha iyi ne olabilirdi? Hem Online Dükkan’da hem de Lomography Gallery Store’larda 11 Kasım 2012ye dek kullanabilceğin bu indirimle kutlamaya sen de katıl!

geegraphy tarafından, 2012-11-11 tarihinde ve #yaşamstili #lomography #lc-a #lomo #mimari #analog-fotograf #analog-makinalar başlığında yazıldı.
ezgeey tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler

  • Topluluk Tarafından LC-A 120 ile Çekilmiş Harika Fotoğraflar

    chooolss tarafından, 2014-12-22 tarihinde ve #yaşamstili başlığında yazıldı.
    Topluluk Tarafından LC-A 120 ile Çekilmiş Harika Fotoğraflar

    Lomography, sana daha önce LC-120 ile ne tarz fotoğraflar çekilebileceğini göstermişti. İlk siparişler gönderildi ve şanslı sahiplerine ulaştırıldı. Şimdi şanslı LC-A 120 sahiplerinin, bu muhteşem fotoğraf makinesiyle neler çektiğini herkese gösterme vakti!

  • LC-A Instant Fotoğrafları Nasıl Görünüyor?

    shhquiet tarafından, 2015-04-07 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.
    LC-A Instant Fotoğrafları Nasıl Görünüyor?

    Bir anda her şey olabilir, değil mi? Bu aynı zamanda, Lomo LC-A+ ve LC-A Instant Back+ ile yapacağın şipşak fotoğraflar için de geçerli. Aşağıya doğru ilerle ve LC-A+ Instant’ın beklenmedik, acayip dünyasında hızlı bir gezintiye çık!

  • LC-A 120 ile Kare Çekimler

    pripri2000 tarafından, 2015-04-24 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.
    LC-A 120 ile Kare Çekimler

    Dünyayı ve onun tüm şekillerini, canlı, geniş açılı fotoğraflar ile her zaman, her yerde kaydet! LC-A 120, kusursuz uzun pozlama ya da tam ISO kontrolü gibi bir sürü heyecan verici fonksiyonuyla kendi başına bir macera. Ayrıca, süper hızlı ve ultra kompakt - her günün için mükemmel. Eğer orta format film hakkında endişeliysen, olma! 120 filmi istediğin gibi kullanmak için özgürsün ve seçeneklerin çok bol. Aslında bu, LC-A 120'yi çok yönlü kılıyor! Bu havalı buluşun yapabildiği olağanüstü çekimlerin tadına bakmak için galeride gezin.

  • Dükkan Haberleri

    Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

    Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

    Belair X 6-12 sahibi olmak, bir fotoğraf makinesinden daha fazlasına sahip olmak gibi hissettirir. Belair, 3 farklı formatı ile çok yönlü ve sana çekimlerinde daha fazla seçenek sunuyor. Ancak bu set ile sınırlarını biraz daha aşmaya hazır ol. Çünkü Belair 35mm Back aksesuarını kullanarak, film delikleriyle pozlanmış havalı 35mm fotoğraflar da çekebilirsin!

  • Lomography LC-A 120 ile İlk İzlenimlerim

    pearlgirl77 tarafından, 2014-12-05 tarihinde ve #incelemeler başlığında yazıldı.
    Lomography LC-A 120 ile İlk İzlenimlerim

    LC-A 120, Lomography topluluğuna tanıtıldığı anda ona hayran kaldım. Orta format bir LC-A'dan daha iyi bir şey hayal edemezdim!!

  • Lomo LC-A+ Tokyo'da (Bölüm 2)

    candilsw tarafından, 2015-04-30 tarihinde ve #dünya #lokasyonlar başlığında yazıldı.
    Lomo LC-A+ Tokyo'da (Bölüm 2)

    Tokyo, Japonya'nın başkenti ve aynı zamanda turistler için çok popüler bir nokta. Şehir modern kentsel alanları ve geleneksel Japon kültürünün izleri ile mükemmel bir birliktelik oluşturuyor. Geleneksel Japon mimarisi ve manzarasının yanı sıra, bu mükemmel şehirde, eğlencenin birçok heyecan verici çeşidini de bulabilirsin. Lomo LC-A+'nın klasik lensi ile Tokyo macerasına atılmaya ne dersin?

  • Belair X 6-12 ile Çekilmiş 18 Sansasyonel 6x12 Format Fotoğrafı

    shhquiet tarafından, 2015-03-13 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
    Belair X 6-12 ile Çekilmiş 18 Sansasyonel 6x12 Format Fotoğrafı

    Belair X 6-12'nin sadece kare fotoğraflar çeken bir orta format fotoğraf makinesi olduğunu mu düşünüyorsun? Hayır! O aynı zamanda, 6x12 gibi diğer fotoğraf formatları ile fotoğraf çekme opsiyonu sunuyor. Sana Biraz ilham vermesi için bu formatta çekilmiş en iyi fotoğrafları derledik!

  • Dükkan Haberleri

    Yepyeni Lomography Light Painter ile Hayatını Aydınlat!

    Yepyeni Lomography Light Painter ile Hayatını Aydınlat!

    Sekiz farklı renk modu ile muhteşem bir ışıkla boyama aparatı! Lomography Light Painter ile bir sanatçı olacaksın ve dünya da senin boş tuvalin olacak! Benzersiz ışıkla boyama fotoğrafları yaratmak için sadece birkaç tuş ile renkler arasında geçiş yapabilir ya da etkileyici otomatik kontrollü ışık hüzmesini seçebilirsin.

  • Lomo LC-A 120: Alışılmadık Kapılar

    kenaz tarafından, 2015-08-18 tarihinde ve #donanım #yaşamstili başlığında yazıldı.
    Lomo LC-A 120: Alışılmadık Kapılar

    Fotoğrafçılıkta, önce yüzeyi farkederiz. Objelerin dokuları ve renkleri, bize altında ne olduğunu hayal etme gücü verir. Binaların kısmen teni olan kapılar, bu cazibeye sahipler. Yapının ne zamandır ayakta olduğunu ve içinde nasıl insanlar yaşadığını tahmin etmemizi sağlarlar. İlgili Lomograficilerin LC-A 120 ile çektiği, akıl alan bazı fotoğraflar hemen aşağıda.

  • LC-A 120'ye Aşık Olmak

    hannah_brown tarafından, 2015-04-06 tarihinde ve #donanım #incelemeler başlığında yazıldı.
    LC-A 120'ye Aşık Olmak

    Film fotoğrafçılığı ile ilgili bir şirkette çalıştığında gelen birkaç ikramiye var ama hepsinden en iyisi, son çıkan fotoğraf makinelerini test etmek. 2009 yılında LC-A'mı satın aldığımı ve tekrar film ile fotoğraf çekmekten gerçekten ilham aldığımı hatırlayabiliyorum. LC-A 120 ortaya çıktığında ise, onunla Londra sokaklarında çekim yapmak için sabırsızdım. Bu muhteşem orta format güzelliği test ederken bana katılın!

  • LC-A+ ile Daha İyi Fotoğraflar Çekmek İçin 10 Adım

    Julien Matabuena tarafından, 2015-06-08 tarihinde ve #donanım #tüyolar başlığında yazıldı.
    LC-A+ ile Daha İyi Fotoğraflar Çekmek İçin 10 Adım

    Yaratıcı özellikleri ve her yere, her zaman götürebileceğin kompakt boyutları ile LC-A+, kesinlikle 10 Altın Kural'ımızın somut bir örneği. Bu hafta, bu muhteşem fotoğraf makinesi ile fotoğrafçılığını nasıl geliştirebileceğinin yollarını listeledik.

  • Dükkan Haberleri

    Lomo’Instant Havana Edition'a Merhaba De!

    Lomo’Instant Havana Edition'a Merhaba De!

    Şipşak fotoğrafçılığın tam mevsimi! Lomo’Instant Ailesi’nin yazlık bebeğini sunduğumuz için çok heyecanlıyız – yeni Lomo’Instant Havana Edition. Bu ultra havalı şipşak paket ile süper kolay ve yaratıcı Lomografik maceralara hazır ol! Aksiyon dolu klasik şipşaklar çek, havalı piknik fotoğraflarında çoklu pozlamaları dene ya da havuz sahnelerini böl ve dilimle. Şimdi Online Dükkan'dan ön sipariş ver!

  • Lomo LC-A+ Tokyo'da (Bölüm 1)

    candilsw tarafından, 2015-04-28 tarihinde ve #dünya #lokasyonlar başlığında yazıldı.
    Lomo LC-A+ Tokyo'da  (Bölüm 1)

    Tokyo, Japonya'nın başkenti ve aynı zamanda turistler için çok popüler bir nokta. Şehir, modern kentsel alanları ve geleneksel Japon kültürünün izleri ile mükemmel bir birliktelik oluşturuyor. Peki, Japon kültürünü ve yemeklerini Lomo LC-A+'nın klasik lensiyle keşfetmeye ne dersin?

  • SERGİ // Göktürk Ayan "In the Room Where You Sleep" - 12 Mart Perşembe

    merveengin tarafından, 2015-02-24 tarihinde ve #insanlar #etkinlikler başlığında yazıldı.
    SERGİ // Göktürk Ayan "In the Room Where You Sleep" - 12 Mart Perşembe

    Fotoğrafçı Göktürk Ayan, Lomography'nin en yeni fotoğraf makinesi LC-A 120 ile bir süredir çekimde ve bu orta format efsanesi ile çektiği fotoğrafları, 12 Mart akşamı Lomography Embassy Store İstanbul’da sergiliyor!

  • Markus Andersen 'Dünyanın Diğer Ucunda' Hakkında Konuşuyor

    Julien Matabuena tarafından, 2015-04-16 tarihinde ve #insanlar #yaşamstili #videolar başlığında yazıldı.
    Markus Andersen 'Dünyanın Diğer Ucunda' Hakkında Konuşuyor

    "Dünyanın Diğer Ucunda," belgesel fotoğrafçısı olan Markus Andersen'in, Sidney, Avustralya sahillerini Diana ve Lomo LC-A ile siyah&beyaz film kullanarak çekmeye devam ettiği, bir yıllık projesi. Sidney'li fotoğrafçı bu röportajda Lomography'ye, son deneyiminden bahsettiği gibi, kendi şehrinin fotoğraflarını çekmek ve analog fotoğrafçılığın öneminden de bahsediyor.