Introducing The New Lomography Smartphone Film Scanner

2013-01-14 18

We are proud to introduce the latest Lomographic invention. The Lomography Smartphone Film Scanner offers you the perfect way to scan, edit and share all your 35mm films. Exclusively available via Kickstarter and expected to be shipped by March 2013.

Instant Scanning, Instant Sharing
The scanner is designed with a direct light panel which casts an even glow over your film; scanning each film is made as easy as capturing a photo on your phone. It scans at a quality perfectly capable for archiving, sharing and printing.

iPhone and Android Compatible.
The Smartphone Film Scanner is compatible with all iPhone models and many Android Smartphones too*. It works together with a free integrated App. The App allows you to edit negative scans into positives, stitch together panoramas (photos taken with the Horizon and Spinner 360° cameras, for example) and animate 35mm analogue movies shot using the LomoKino.

Complete Convenience.
Due to its small size, the Smartphone Film Scanner can easily be transported. Whilst it is possible to scan your films using a backlit photo scanner, these scanners are large and cumbersome. The Smartphone Film Scanner is small enough to fit in your bag, allowing you to scan films away from home.

Works With All 35mm Films. The Smartphone Film Scanner allows you to scan all different kinds of 35mm film. You can easily scan color negative, color slide and black & white films.

The Smartphone Film Scanner is exclusively available via Kickstarter. Please make a pledge today, share the news about this product with your friends and help us turn our vision into a reality. We have all kinds of rewards available for different pledges. If the project is successful, we estimate that we will be able to begin dispatching the Smartphone Film Scanner in March 2013.

*Please Note: We have tested the scanner using the following Android phones but are confident it will work with any smartphones which have the camera in the upper side / corner.

shhquiet tarafından, 2013-01-14 tarihinde ve #haberler #35mm #scanner #smartphone #lomography-smartphone-film-scanner başlığında yazıldı.

18 Yorum

 1. fletchinski84
  fletchinski84 ·

  This is amaze balls. I want one.

 2. kneehigh85
  kneehigh85 ·

  Me too Dave!

 3. myloft
  myloft ·

  just wondering what android phones were used to test this? and yes it is amazing!

 4. guanatos
  guanatos ·

  this looks awsome!!! wooow great idea specially for lomokino :)

 5. blueskyandhardrock
  blueskyandhardrock ·

  This is a great idea. The sample scans though don't look promising. :(

 6. mojo_lomo
  mojo_lomo ·

  perfeck! i want one!!

 7. bebopbebop
  bebopbebop ·

  i will kickstart this!

 8. in_memoriam
  in_memoriam ·

  That is the most idiotic thing Lomography has ever produced. There. I said it.

 9. kneehigh85
  kneehigh85 ·

  I don't get why this is even on Kickstarter. You have the money, either make it or don't. Who is pledging for this?

 10. sixsixty
  sixsixty ·

  I am also confused as to why this is on kickstarter. I am assuming they want the added attention and user market for being on kickstarter since those projects are hot these days and attract a lot of money. However, they don't seem to be using kickstater to it's full potential (no stretch goals, no add ons, no exclusives), they are just using it to sell the product and hopefully a lot of it. Either way, I support the company and the product, they have my pledge.

  Hopefully in the future they will continue to use kickstarter but consider using it for it's intended purpose and to it's full potential. I would love to see a fully kickstarter funded Lomography Project, with plenty of user feedback, goals, and exclusives.

 11. sixsixty
  sixsixty ·

  I am interested to see how the app handles scanning in xpro shots.

 12. guitarleo
  guitarleo ·

  this is something like ION iPics2go, use iphone as scanner.

 13. tennisguy
  tennisguy ·

  This is perfect

 14. -a-l-b-e-r-t-o-
  -a-l-b-e-r-t-o- ·

  fantastic job

 15. lomonesia
  lomonesia ·

  is the app name for scanning is kickstarter? 'cause i want to buy one this too!

 16. sixsixty
  sixsixty ·

  Wouldn't it be great if Lomography did another Kickstarter campaign to produce new film! Color infrared could be a stretch goal. I guess I can dream.

 17. snoop
  snoop ·

  basically we wanted to also spread the word about analogue photography in another big community and we have been going back and forth about which product would be fitting. for this product we decided it to be this product which is at the good intersection between digital and analogue and fits to kickstarter.

  concerning the other ideas you have for other "to kickstart" items, we are always working on surprises, so keep on posting your ideas!

  thanks!

 18. shras
  shras ·

  nice idea, but i like something for 120 film :)

Daha İlginç Makaleler

 • Karşınızda Yeni Lomo’Instant Murano

  Lomography tarafından, 2017-01-11 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.
  Karşınızda Yeni Lomo’Instant Murano

  En yeni Lomo’Instant bizi Venedik kanalları arasında, renkli evlerin yanından geçtiğimiz romantik gondol turlarını hayale sürüklüyor. Sevgililer Günü’nde sevgini Lomo’Instant Murano ile paylaş!

  2017-01-11
 • LomoAmigo Ege Çubukçu

  nural tarafından, 2017-01-10 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo Ege Çubukçu

  Görsel sanatlara olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanan müzisyen Ege Çubukçu bir süredir Lomography'nin farklı makineleriyle çekimdeydi. Ege'ye kariyerini, fotoğrafçılığa olan ilgisini ve Lomography deneyimini sorduk. İşte cevapları ve bizimle paylaştığı fotoğrafları!

  2017-01-10
 • La Sardina'ya Giriş Atölyesi - 19 Şubat Pazar

  nural tarafından, 2017-01-09 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  La Sardina'ya Giriş Atölyesi - 19 Şubat Pazar

  Sahip olduğun ya da hep hayalini kurduğun La Sardina hakkında aklına takılan sorular mı var? Giriş seviyesindeki bu atölyede, fotoğraf makinene film takmaktan, La Sardina ile yapabileceğin farklı çekim tekniklerine kadar her şeyi öğreneceksin! Sonrasında ise La Sardina’larımızı alıp, Galata’da bir çekim turuna çıkacağız!

  2017-01-09
 • Dükkan Haberleri

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue, 35mm filme çektiği 170 derecelik, keskin ve canlı renkli fotoğrafları ile herkesi etkilemeye hazır. Parlak mavi kıyafetleri içinde çok havalı görünen bu fotoğraf makinesi, seni yeni fotoğraf deneyimlerine sürükleyecek!

 • Tekno Safari'den Lomo'Instant Automat İncelemesi

  nural tarafından, 2017-01-09 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Tekno Safari'den Lomo'Instant Automat İncelemesi

  Tekno Safari ekibinden Taylan Çıdam yakın zamanda en yeni şipşak fotoğraf makinemiz olan Lomo'Instant Automat'ı inceledi. Bu detaylı incelemeyi merak ediyorsan, videoyu izleyebilirsin!

  2017-01-09
 • Analog Fotoğrafçılık Nedir Atölyesi - 26 Şubat Pazar

  nural tarafından, 2017-01-09 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Analog Fotoğrafçılık Nedir Atölyesi - 26 Şubat Pazar

  Analog fotografçılıkla yeni tanısıyorsan bu atölye tam sana göre! Dogru pozlama nasıl yapılır, enstantane hızı nasıl seçilir, renkleri ve ISO degerlerine göre dogru film nasıl tercih edilir? Bu ders sana, fotograf makineni maksimumuna kadar kullanman için gerekli diger her seyi ögretecek.

  2017-01-09
 • Diana F+ ve Maskeler Atölyesi - 12 Şubat Pazar

  nural tarafından, 2017-01-09 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ ve Maskeler Atölyesi - 12 Şubat Pazar

  Bu atölyede orta format Kraliçemiz Diana F+ ile çektiğimiz fotoğraflara sevgimizi katacağız. Hazırlayacağımız kalpli maskeleri kullanarak hem büyülü fotoğraf makinemiz Diana F+’nın tüm özelliklerini, ayarlarını, Diana F+’ya nasıl film takıldığını hep birlikte öğrenecegiz hem de maskeleme tekniğini deneyimleyeceğiz.

  2017-01-09
 • Dükkan Haberleri

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Kelimenin gerçek anlamıyla Lomography’yi sırtına geçir! Lomography tarzını yansıtan tişörtlerimiz ile analog bağımlılığını tüm dünyaya göster. Lomoseverler için özel tasarlanan bu tişörtler hem rahat, hem stil sahibi!

 • Topluluk LomoAmigo'su: Şeyma Emine Tamer ve Petzval 58 Fotoğrafları

  nural tarafından, 2017-01-04 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Topluluk LomoAmigo'su: Şeyma Emine Tamer ve Petzval 58 Fotoğrafları

  Bu ayın Topluluk LomoAmigo'su Petzval 58 Bokeh Kontrol Sanat Lensi ile çektiği fotoğraflara bayıldığımız Şeyma Emine Tamer. Hobilerinin, hobi düzeyini aştığını söyleyen ve analog fotoğraf tutkunu olan Şeyma'nin Petzval 58 deneyimleri için okumaya devam et.

  2017-01-04 1
 • 2016'nın Öne Çıkan Yeni Kullanıcıları

  Lomography tarafından, 2016-12-23 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  2016'nın Öne Çıkan Yeni Kullanıcıları

  Topluluk, dünyanın çeşitli köşelerinden yaratıcı fotoğraflarını paylaşmaya devam ediyor. Bu yıl herkese fotoğrafın sınırlarını zorlamaya devam etmeleri için ilham veren birbirinden yetenekli ve mütevazi yeni kullanıcılarla tanıştığımız için şanslıyız. 2016 yılının öne çıkan yeni kullanıcılarıyla tanışın.

  2016-12-23
 • 2016'nın Öne Çıkan Albümleri

  Lomography tarafından, 2016-12-23 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  2016'nın Öne Çıkan Albümleri

  Topluluk sadece ilginç hikayeleri anlatan fantastik derlemelerle dolu değil, aynı zamanda fotoğraf çeken topluluk üyelerinin muazzam yeteneklerini de sergilemektedir. 2016 yılında yüklenen en iyi albümlere bir göz atalım.

  2016-12-23
 • Dükkan Haberleri

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 sahibi olmak, bir fotoğraf makinesinden daha fazlasına sahip olmak gibi hissettirir. Belair, 3 farklı formatı ile çok yönlü ve sana çekimlerinde daha fazla seçenek sunuyor. Ancak bu set ile sınırlarını biraz daha aşmaya hazır ol. Çünkü Belair 35mm Back aksesuarını kullanarak, film delikleriyle pozlanmış havalı 35mm fotoğraflar da çekebilirsin!

 • Yeni Yıl Kararları

  Lomography tarafından, 2016-12-23 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Yeni Yıl Kararları

  2017'ye sayılı günler kaldı. Fotoğrafçılık becerilerini geliştirmene yardımcı olmak için birkaç fikrimiz var. Listemize bir göz at, Yeni Yıl kararlarını hazırla ve 2017 yılına hazırlan!

  2016-12-23
 • Lomography'de 2016'nın En Popüler 20 Etiketi

  lomographymagazine tarafından, 2016-12-23 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography'de 2016'nın En Popüler 20 Etiketi

  Yakında 2016'ya veda edeceğiz. Harika anlar yaşadık ve dünyayla paylaşmaktan çekinmedik. Bu yıl çektiğiniz tüm fotoğraflar, 365 gün süren yolculuğun en iyi hatırlatıcısı olacak.

  2016-12-23
 • TEN AND ONE 2016 Yarışmaların Özeti: Sınırları Aşma

  Lomography tarafından, 2016-12-22 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  TEN AND ONE 2016 Yarışmaların Özeti: Sınırları Aşma

  İnsanlar yarışmalara bayılıyor ve Lomograficiler de farklı değil. Sadece çarpıcı fotoğraflar aramaktanın ötesinde, TEN AND ONE Annual Competition, topluluğumuzun paylaştığı fotoğraf aşkını ve kalıcı öyküler yaratma isteğini kutlamayı hedefledi. Bu liste, bir fotoğrafı neyin iyi ya da kötü yaptığının standardını sunmuyor. Ancak bununla birlikte İnsan Hikayeleri kategorisinde öne çıkan fotoğrafları tanıtmaktan gurur duyarız.

  2016-12-22