Introducing The New Lomography Smartphone Film Scanner

17

We are proud to introduce the latest Lomographic invention. The Lomography Smartphone Film Scanner offers you the perfect way to scan, edit and share all your 35mm films. Exclusively available via Kickstarter and expected to be shipped by March 2013.

Instant Scanning, Instant Sharing
The scanner is designed with a direct light panel which casts an even glow over your film; scanning each film is made as easy as capturing a photo on your phone. It scans at a quality perfectly capable for archiving, sharing and printing.

iPhone and Android Compatible.
The Smartphone Film Scanner is compatible with all iPhone models and many Android Smartphones too*. It works together with a free integrated App. The App allows you to edit negative scans into positives, stitch together panoramas (photos taken with the Horizon and Spinner 360° cameras, for example) and animate 35mm analogue movies shot using the LomoKino.

Complete Convenience.
Due to its small size, the Smartphone Film Scanner can easily be transported. Whilst it is possible to scan your films using a backlit photo scanner, these scanners are large and cumbersome. The Smartphone Film Scanner is small enough to fit in your bag, allowing you to scan films away from home.

Works With All 35mm Films. The Smartphone Film Scanner allows you to scan all different kinds of 35mm film. You can easily scan color negative, color slide and black & white films.

The Smartphone Film Scanner is exclusively available via Kickstarter. Please make a pledge today, share the news about this product with your friends and help us turn our vision into a reality. We have all kinds of rewards available for different pledges. If the project is successful, we estimate that we will be able to begin dispatching the Smartphone Film Scanner in March 2013.

*Please Note: We have tested the scanner using the following Android phones but are confident it will work with any smartphones which have the camera in the upper side / corner.

shhquiet tarafından, 2013-01-14 tarihinde ve #haberler #35mm #scanner #smartphone #lomography-smartphone-film-scanner başlığında yazıldı.

17 Yorum

 1. fletchinski84
  fletchinski84 ·

  This is amaze balls. I want one.

 2. kneehigh85
  kneehigh85 ·

  Me too Dave!

 3. myloft
  myloft ·

  just wondering what android phones were used to test this? and yes it is amazing!

 4. guanatos
  guanatos ·

  this looks awsome!!! wooow great idea specially for lomokino :)

 5. blueskyandhardrock
  blueskyandhardrock ·

  This is a great idea. The sample scans though don't look promising. :(

 6. mojo_lomo
  mojo_lomo ·

  perfeck! i want one!!

 7. bebopbebop
  bebopbebop ·

  i will kickstart this!

 8. in_memoriam
  in_memoriam ·

  That is the most idiotic thing Lomography has ever produced. There. I said it.

 9. kneehigh85
  kneehigh85 ·

  I don't get why this is even on Kickstarter. You have the money, either make it or don't. Who is pledging for this?

 10. sixsixty
  sixsixty ·

  I am also confused as to why this is on kickstarter. I am assuming they want the added attention and user market for being on kickstarter since those projects are hot these days and attract a lot of money. However, they don't seem to be using kickstater to it's full potential (no stretch goals, no add ons, no exclusives), they are just using it to sell the product and hopefully a lot of it. Either way, I support the company and the product, they have my pledge.

  Hopefully in the future they will continue to use kickstarter but consider using it for it's intended purpose and to it's full potential. I would love to see a fully kickstarter funded Lomography Project, with plenty of user feedback, goals, and exclusives.

 11. sixsixty
  sixsixty ·

  I am interested to see how the app handles scanning in xpro shots.

 12. guitarleo
  guitarleo ·

  this is something like ION iPics2go, use iphone as scanner.

 13. tennisguy
  tennisguy ·

  This is perfect

 14. -a-l-b-e-r-t-o-
  -a-l-b-e-r-t-o- ·

  fantastic job

 15. lomonesia
  lomonesia ·

  is the app name for scanning is kickstarter? 'cause i want to buy one this too!

 16. sixsixty
  sixsixty ·

  Wouldn't it be great if Lomography did another Kickstarter campaign to produce new film! Color infrared could be a stretch goal. I guess I can dream.

 17. snoop
  snoop ·

  basically we wanted to also spread the word about analogue photography in another big community and we have been going back and forth about which product would be fitting. for this product we decided it to be this product which is at the good intersection between digital and analogue and fits to kickstarter.

  concerning the other ideas you have for other "to kickstart" items, we are always working on surprises, so keep on posting your ideas!

  thanks!

Daha İlginç Makaleler

 • LomoAmigo: Selver Yıldırım

  sedaakay tarafından, 2015-07-03 tarihinde ve #insanlar #lomoamigolar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Selver Yıldırım

  Bileşik Sanatlar öğrencisi olan Selver Yıldırım, aynı zamanda arkadaşlarıyla birlikte kurdukları marka için tasarımlar yapıyor. Tasarımlarında ve resimlerinde günlük hayatın esintilerini ‘sade’ bir şekilde yansıtarak, ‘farklı’ işler ortaya koyan Selver, yakın zamanda Lomography’nin gözde fotoğraf makinelerinden La Sardina DIY modelini denedi ve pastel tonlarıyla bizim de çok beğenimizi kazanan bir tasarım yaptı. Selver ile yaptığımız röportaj ve La Sardina ile çektiği fotoğraflar için okumaya devam et!

 • La Sardina ve Siyah&Beyaz'ın Aşkı

  morlice tarafından, 2015-07-02 tarihinde ve #donanım #yaşamstili başlığında yazıldı.
  La Sardina ve Siyah&Beyaz'ın Aşkı

  Selam! Kahküllü, iri gözlü, çok da kız gibi olmayan ama uzun saçlı arkadaşınız geri döndü. Kahkülleri biraz uzamış olabilir, oraları çok karıştırmayalım. Bu sefer elimde şarkılar, türküler değil; La Sardina ve Lomography Lady Grey B&W 400 var.

 • Facebook Profil Fotoğrafı Yarışmasının Sonucu: Temmuz

  merveengin tarafından, 2015-07-01 tarihinde ve #insanlar #haberler #yaşamstili başlığında yazıldı.
  Facebook Profil Fotoğrafı Yarışmasının Sonucu: Temmuz

  Temmuz ayı boyunca Facebook sayfamızın profilinde yer alacak fotoğrafı seçtik!

 • Dükkan Haberleri

  Özel Tasarım: Diana F+ Explorer Nocturne

  Özel Tasarım: Diana F+ Explorer Nocturne

  Bakır tonları ve yıldızlı gece tasarımı ile bu özel tasarım fotoğraf makinesi, yakışıklı bir kurtun özelliklerini taşıyor: sevecen bir arkadaş ve korkutucu bir kaşif. Klasik Diana F+ gibi, Explorer Nocturne da rüyamsı orta format fotoğraflar çekiyor ve tüm Diana F+ aksesuarları ile uyumlu!

 • WORKSHOP // DIANA F+'YA GİRİŞ - 26 Temmuz Pazar

  merveengin tarafından, 2015-06-30 tarihinde ve #insanlar #etkinlikler başlığında yazıldı.
  WORKSHOP // DIANA F+'YA GİRİŞ - 26 Temmuz Pazar

  Sıcacık yaz günlerini Diana F+ ile fotoğraflamaya ne dersin? Bu workshopta, sevgili Diana F+’nın tüm özelliklerini, ayarlarını, Diana F+’ya nasıl film takıldığını hep birlikte öğreneceğiz. Sonrasında ise fotoğraf makinelerimize film takıp Galata’da keyifli bir çekim turuna çıkacağız!

 • WORKSHOP // FİLM ÇORBASI - 12 Temmuz Pazar

  merveengin tarafından, 2015-06-30 tarihinde ve #insanlar #etkinlikler başlığında yazıldı.
  WORKSHOP // FİLM ÇORBASI - 12 Temmuz Pazar

  Lomografici deney yapmayı sever! Peki, çok sevilen Film Çorbası Tekniği’ni denedin mi? Bizimle birlikte film çorbası yapmaya ne dersin? Bu workshopta hem çok eğlenecek, hem de birbirinden ilginç malzemelerle yapacağın bu deneyin sonuçlarına bayılacaksın! Daha farklı şeyler denemek istiyorsan, kullanılmış bir filmini de getirebilirsin!

 • Lomography Okuyucuları Anketi

  Eunice Abique tarafından, 2015-06-29 tarihinde ve #dünya #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography Okuyucuları Anketi

  Tipik bir lomograficinin sıradan bir günü nasıl geçiyor? Ne tarz müzikler dinlemeyi seviyor? Ve ne sıklıkla çekime çıkıyor? Sizi daha iyi tanımak istiyoruz sevgili lomograficiler!

 • Dükkan Haberleri

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 sahibi olmak, bir fotoğraf makinesinden daha fazlasına sahip olmak gibi hissettirir. Belair, 3 farklı formatı ile çok yönlü ve sana çekimlerinde daha fazla seçenek sunuyor. Ancak bu set ile sınırlarını biraz daha aşmaya hazır ol. Çünkü Belair 35mm Back aksesuarını kullanarak, film delikleriyle pozlanmış havalı 35mm fotoğraflar da çekebilirsin!

 • Güzel Sanatlar Eşiğinde: Emily Soto ve Petzval 58 Lens

  Jill Tan Radovan tarafından, 2015-06-29 tarihinde ve #insanlar #yaşamstili başlığında yazıldı.
  Güzel Sanatlar Eşiğinde: Emily Soto ve Petzval 58 Lens

  Onun fotoğrafları farklı bir şekilde romantik ve yetenekle dolu. Emily, lüks moda portreleriyle tanınıyor ve dergi deneyimini ortaya çıkaran, övündüğü bir portföyü var. Onun çalışmaları, güzel sanatlarla bağlantılı, doğru konseptle hazırlanmış ve sanat yönetimine uygun. Yani Petzval 58 Bokeh Kontrol Lensi ile çekilen bu heyecanlandıran seride de istisna yok.

 • Petzval LomoAmigo: Marion Dunyach

  lomographyfrance tarafından, 2015-06-26 tarihinde ve #insanlar #lomoamigolar başlığında yazıldı.
  Petzval LomoAmigo: Marion Dunyach

  Marion Dunyach, özellikle düğün ve nişan fotoğrafları çeken, Paris merkezli bir fotoğrafçı. Marion, her özel anı ölümsüzleştirip, portrelerinde en gizli duyguları bile açığa çıkarmaktan keyif alıyor.

 • Lomo LC-A Kanada'da

  givesmehell tarafından, 2015-06-25 tarihinde ve #dünya #lokasyonlar başlığında yazıldı.
  Lomo LC-A Kanada'da

  Kanada, diğer adıyla Muhteşem Beyaz Kuzey, Kuzey Amerika'nın kuzey kısmında yer alıyor. Dünyanın en büyük ikinci ülkesi olan Kanada, birçok şey sunuyor.

 • Dükkan Haberleri

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue, 35mm filme çektiği 170 derecelik, keskin ve canlı renkli fotoğrafları ile herkesi etkilemeye hazır. Parlak mavi kıyafetleri içinde çok havalı görünen bu fotoğraf makinesi, seni yeni fotoğraf deneyimlerine sürükleyecek!

 • Fotoğrafın Ardındaki: Annette Kellerman "Zamanı için Uygunsuz" Bir Mayo Giyiyor

  Julien Matabuena tarafından, 2015-06-25 tarihinde ve #dünya #yaşamstili başlığında yazıldı.
  Fotoğrafın Ardındaki: Annette Kellerman "Zamanı için Uygunsuz" Bir Mayo Giyiyor

  Annette Kellerman ünlü bir sporcu, varyete oyuncusu, film yıldızı ve diğer şeylerin yanı sıra kadınlar için tek parça mayonun ünlü savunusuydu.

 • Şipşak Projesi

  suizidekid tarafından, 2015-06-24 tarihinde ve #dünya #yaşamstili başlığında yazıldı.
  Şipşak Projesi

  2012 yılının soğuk ve bulutlu bir kış gününde, aklımda insanların yüzlerinin fotoğraflarını bir araya getirmek fikri doğdu birden. Bunu yapmanın en kişisel yolunun, şipşak fotoğrafları birleştirmek olduğunu düşündüm. Bu fotoğraflar hem sadece birer tane oluyor, hem de çeker çekmez, fotoğraf elindeyken görüntü oluşuyor.

 • Fisheye Submarine ile Islak ve Vahşi

  shhquiet tarafından, 2015-06-24 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.
  Fisheye Submarine ile Islak ve Vahşi

  Fisheye fotoğraf makinesi ile sualtında fotoğraf çekemeyeceğini kim söyledi? Tabii ki yapabilirsin - Fisheye Submarine'e sahip olduğun sürece! İspatlar için, Lomograficiler tarafından çekilmiş (Fisheye Fotoğraf Makinesi ve Fisheye Submarine kullanılarak) eğlenceli Fisheye fotoğraflarına bir göz at!