Mükemmelliğin Canı Cehenneme - Fotoğrafçılıkta Özgürlük!

Fotoğraf Makinesi Modifikasyonu: LC-A+'ını Gökkuşağı Makinesine Çevir!

Redscale tekniğinin büyük bir hayranıyım. En kapalı havalarda bile fotoğraflara renk katmaya olanak sağlıyor. Peki ya redscale efektini bütün roll yerine sadece bazı fotoğraflarına eklemek istiyorsan? Bu yeterince basit: Kırmızı bir filtre kullan! Eğer bunu yapabiliyorsan neden başka renkler de katmayasın ki?! LC-A+’ını bir gökkuşağı makinesine nasıl çevireceğini öğrenmek için okumaya devam et!

Krediler: sandravo

Bir süre önce size splitzer ve close up filtreleri kullanarak LC-A+ ile yakın çekim yapmanın kolay yolunu gösterdim. Modifiye edilmiş splitzera küçük düzenlemeler yapmak bana tamamiyle yeni ve renkli bir dünyanın kapılarını açtı!

Splitzer, kadrajındaki şeyleri düzenlemek için harika bir araç. Üstündeki plastik diskleri çıkart ve yerine boş bir 37mm filtre halkası yapıştır. İşte şimdi makinene kalıcı bir zarar vermeden oluşturduğun 37mm’lik bir kordonun var. Daha fazla ayrıntıyı burada bulabilirsin. En son bu düzeneği yakın çekim yapmak için kullanmıştım, bu kez fotoğraflarıma renk katmak için kullandım.

Küçük renk filtreleri bulmak o kadar kolay değildi. Üstelik aynı filtreleri büyük lensli SLR’lar dahil diğer tüm makinelerimde de kulanmayı planlıyordum. Bu yüzden 62mm’lik filtrede karar kıldım ve 37-62mm’lik bir kademe halkası kullandım. (Tüm bunlar Ebay’den ucuza satın alınabilir). Şimdi tüm bu parçaları birbirine tak ve çekmeye başla!

Oldukça sıkıcı bir fotoğraf…

Yukardaki fotoğraf hiç de ilginç sayılmaz. Pek bir numarası yok, patlayan renkler de yok. Düzeneğe bir renk filtresi taktığında neler olabileceğini göstermek için LC-A+’ımı tripoda bağladım ve her seferinde farklı bir renk filtresi olacak şekilde aynı kareyi defalarca çektim.

Krediler: sandravo

Gördüğün gibi, renk filtresi kullanmak fotoğrafın atmosferini ciddi şekilde değiştiriyor.

Krediler: sandravo

Yıldız filtresi kullanmak da sıkıcı bir fotoğrafı harika bir fotoğrafa dönüştürebilir! Renk filtresi ile yıldız filtresini ya da elinin altında olan herhangi bir filtreyi boyutları aynı olduğu sürece kombine edebilirsin.

Krediler: sandravo

Kırmızı ve turuncu filtre kullanmak filmini çevirme zahmetine katlanmadan redscale efekti veriyor!

Krediler: sandravo

Geniş renk filtrelerinin vizörün neredeyse tamamını kapadığını fark etmiş olabilirsin. Haklısın, fotoğrafladığın şeyi vizörden görmek gerçekten zorlaşıyor. Ama sorun yok, bu lomografinin kurallarını pratiğe dökmene yardımcı olacak:
Kural #4: Kalçadan çekmeyi dene.
Kural #8: Ne çektiğini önceden bilmen gerekmiyor.

Krediler: sandravo

sandravo tarafından, 2013-07-04 tarihinde ve #donanım #dersler #red #blue #splitzer #green #color #redscale #yellow #camera #orange #purple #filter #atmosphere #star #tipster #lc-a #camera-modification #select-type-of-tipster #select-what-this-tipster-is-about #requested-post başlığında yazıldı.
gizmonox tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler