Konstruktor'cüler: Hodachrome İle Bir Röportaj

Seni şimdiden Konstruktor’ını edinmiş şanslı çocuklardan biriyle tanıştırmamıza izin ver: Hodachrome! Eminiz ki uzun ve çoklu pozlama hakkındaki son postlarını okudun. Konstruktor’la en sevdiği yerlere gidip bazı fotoğraflar çekti. Fotoğraflarına bak ve bu en yeni lomografik kamera hakkındaki düşüncelerini oku!

İsim: Hodako Yamamoto
LomoEv: hodachrome
Lokasyon: Gifu, Japonya

Bize kendinden bahseder misin?
Merhaba! İsmim hodachrome. Bir fotoğrafçı ve tasarımcıyım. Ana çekim temalarım dört mevsim boyunca güzel Japon çevreleri ve çoklu pozlamalar kullanarak eşsiz işler yaratmak.

Konstruktor deneyimin nasıldı?
Bel hizasında bulunan vizöre biraz alışmak gerekiyor ve başta odak kontrolunu ayarlamak biraz zordu. Ama alıştıktan sonra eşsiz çekim stili çok zevkli geliyor!

Konstruktor ile ilgili en çok neyi seviyorsun?
Konstruktordan aldığım sonuçlara bakınca; keskinlik, yüksek konstrast ve güçlü vinyet efekti beni şaşırttı. Konstruktor 35mm film kullanıyor, 50mm görüş açısı ve minimum 0.5m odak uzaklığı var. Kariyerimde böyle bir kamera hiç kullanmamıştım; yani özellikleri benim için yeniydi ve en sevdiğim şey haline geldi. Konstruktorı pek çok farklı çevrelerde kullanmam gerektiğini düşünüyorum çünkü her zaman çok güzel sonuçlar verecek. Konstruktor güzel bir bokeh efekti verdiğinden en büyük önerim portrelerde kullanmaktır.

Konstruktor kameranı kullanırken veya birleştirirken başına gelmiş komik veya garip bir hikayeyi paylaşır mısın?
Yukarı ve aşağı simetri fotoğrafı çekerken, bel seviyesindeki vizörü yüzünden neredeyse boynumu incitiyordum. Belki de insanlar bu kadar çabam yüzünden gökyüzü fotoğrafı çekiyorum sanmışlardır!

Konstruktor kullanıcılarına tüyoların var mı?
Konstruktorla çoklu pozlama yapabilirsin, bu yüzden geniş odak uzaklığından yararlanmayı tavsiye ederim. Odağı kontrol etmek o kadar kolay değil ama benim gibi sen de alışacaksın. O yüzden ÇEK ÇEK ÇEK ve bu eşsiz ve süper orijinal kameranın tadını çıkart:)

Konstruktor satın alKonstruktor MikroSite

Konstruktor dünyanın ilk 35mm SLR DIY kamerası. Bununla kendi kameranı en baştan kolaylıkla birleştirebileceksin. Analog fotoğrafçılığın mekaniğinin arkasındakileri öğrenirken eğlenmek için mükemmel bir alet. Sen de kendininkini Online Dükkandan veya dünya çapındaki Gallery Store'lardan alabilirsin. Ayrıntılı bilgi için Konstruktor sitesine bak.

kyonn tarafından, 2013-07-05 tarihinde ve #lifestyle #splitzer #tester #hodachrome #konstruktor başlığında yazıldı.
ruyatuna tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler