Horizon Perfekt: Идеальная камера для приближающегося праздничного сезона!

Хотите запечатлеть ощущение праздника на пленке? Нет проблем! Посмотрите, как Horizon Perfekt может стать лучшей камерой для съёмки новогодних каникул.

Вам интересно, как идеально сфотографировать все эти яркие огни, которыми украшен наш город во время праздничного сезона на одном кадре? Вы обязательно сделаете невероятно крутые фотографии среди шума и суеты Рождественских рынков. Итак, Horizon Perfekt – просто идеален для этого, и я настоятельно рекомендую его для съемки в условиях низкой освещенности, а также тем, кто любит экспериментировать с 35мм пленкой.

Credits: dop

Выше – фото одного из самых больших Венских Рождественских Рынков (место, где можно слоняться зимой, наслаждаясь любимым горячим напитком) – вот как начался мой роман с Horizon Perfekt. Случайно попавшая в мои руки камера, вместе с которой я просто вышел на “глинтвейн” после очередного рабочего дня. Поскольку камера уже была со мной, я решил дать ей шанс.

Credits: dop

Что моментально заставит вас влюбиться в эту камеру (по крайней мере это то, что было для меня) – это его суперширокоугольный объектив, который позволяет захватить полный обзор на 120 градусов. Результат: кристально чистые панорамные фотографии, которые буквально “ломятся” от цвета и контраста, и которые просто захватывают дух (даже в пасмурный день или ночь – довольно обычные условия съемки в это время года).

Credits: dop

А если этого все еще недостаточно, вы можете полностью контролировать диафрагму и выдержку с Horizon Perfekt. Это становится очень уместным при съемке в долгие зимние ночи. Вы можете установить диафрагму максимально открытой на f/2.8 и снимать со скоростью затвора 1/2 секунды, захватывая все городские огни, чтобы украсить ваши фотографии. В сочетании с цветной плёнкой на 400 ISO, все, что вам нужно сделать, – это держать камеру неподвижно и снимать.

Credits: dop

Horizon также отлично подходит для черно-белой съемки городских пейзажей. Он подчеркивает великолепную архитектуру и суету городской жизни так, как немногие камеры могут. Для фото ниже я использовал пленку Lomography Lady Grey 400 ISO, она имеет довольно гибкое ISO и очень низкий уровень шумов. Результаты напомнили мне, почему я влюбился в эту камеру в первый раз.

Credits: dop

Единственным недостатком камеры, возможно, является вес, хотя я думаю, что это позволяет крепко держать ее в куках и добавляет ощущение надежной, добротной камеры.

Так что этой зимой Horizon Perfekt обязательно снова станет моим верным напарником. Я не могу дождаться, когда получу одну из этих фотографий напечатанной – это будет мой долгожданный подарок на Рождество.

Да, чуть не забыл. Хочу напомнить, что Horizon также отлично подходит для съемки за пределами города. Но знаете ли вы, что состоявшиеся фотографы, такие, как, например, Жером Танон также используют Horizon, чтобы запечатлеть удивительные снежные события на пленку?

via Onboard Magazine

Пределы этой камеры зависят только от вашего воображения и ваших собственных пределов!
Lomo on!

dop tarafından, 2013-11-22 tarihinde ve #incelemeler #35mm #horizon # # # başlığında yazıldı.
crranberry tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler

 • LomoAmigo: Selver Yıldırım

  sedaakay tarafından, 2015-07-03 tarihinde ve #insanlar #lomoamigolar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Selver Yıldırım

  Bileşik Sanatlar öğrencisi olan Selver Yıldırım, aynı zamanda arkadaşlarıyla birlikte kurdukları marka için tasarımlar yapıyor. Tasarımlarında ve resimlerinde günlük hayatın esintilerini ‘sade’ bir şekilde yansıtarak, ‘farklı’ işler ortaya koyan Selver, yakın zamanda Lomography’nin gözde fotoğraf makinelerinden La Sardina DIY modelini denedi ve pastel tonlarıyla bizim de çok beğenimizi kazanan bir tasarım yaptı. Selver ile yaptığımız röportaj ve La Sardina ile çektiği fotoğraflar için okumaya devam et!

 • La Sardina ve Siyah&Beyaz'ın Aşkı

  morlice tarafından, 2015-07-02 tarihinde ve #donanım #yaşamstili başlığında yazıldı.
  La Sardina ve Siyah&Beyaz'ın Aşkı

  Selam! Kahküllü, iri gözlü, çok da kız gibi olmayan ama uzun saçlı arkadaşınız geri döndü. Kahkülleri biraz uzamış olabilir, oraları çok karıştırmayalım. Bu sefer elimde şarkılar, türküler değil; La Sardina ve Lomography Lady Grey B&W 400 var.

 • Facebook Profil Fotoğrafı Yarışmasının Sonucu: Temmuz

  merveengin tarafından, 2015-07-01 tarihinde ve #insanlar #haberler #yaşamstili başlığında yazıldı.
  Facebook Profil Fotoğrafı Yarışmasının Sonucu: Temmuz

  Temmuz ayı boyunca Facebook sayfamızın profilinde yer alacak fotoğrafı seçtik!

 • Dükkan Haberleri

  Sidekick Leather Bag Brown

  Sidekick Leather Bag Brown

  Ufak fotoğraf makinesi çantası önde, büyük çanta arkada! İçerisindeki bölmelerle oldukça işlevsel ve kullanımı kolay Sidekick Leather Bag her günün için mükemmel!

 • WORKSHOP // DIANA F+'YA GİRİŞ - 26 Temmuz Pazar

  merveengin tarafından, 2015-06-30 tarihinde ve #insanlar #etkinlikler başlığında yazıldı.
  WORKSHOP // DIANA F+'YA GİRİŞ - 26 Temmuz Pazar

  Sıcacık yaz günlerini Diana F+ ile fotoğraflamaya ne dersin? Bu workshopta, sevgili Diana F+’nın tüm özelliklerini, ayarlarını, Diana F+’ya nasıl film takıldığını hep birlikte öğreneceğiz. Sonrasında ise fotoğraf makinelerimize film takıp Galata’da keyifli bir çekim turuna çıkacağız!

 • WORKSHOP // FİLM ÇORBASI - 12 Temmuz Pazar

  merveengin tarafından, 2015-06-30 tarihinde ve #insanlar #etkinlikler başlığında yazıldı.
  WORKSHOP // FİLM ÇORBASI - 12 Temmuz Pazar

  Lomografici deney yapmayı sever! Peki, çok sevilen Film Çorbası Tekniği’ni denedin mi? Bizimle birlikte film çorbası yapmaya ne dersin? Bu workshopta hem çok eğlenecek, hem de birbirinden ilginç malzemelerle yapacağın bu deneyin sonuçlarına bayılacaksın! Daha farklı şeyler denemek istiyorsan, kullanılmış bir filmini de getirebilirsin!

 • Lomography Okuyucuları Anketi

  Eunice Abique tarafından, 2015-06-29 tarihinde ve #dünya #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography Okuyucuları Anketi

  Tipik bir lomograficinin sıradan bir günü nasıl geçiyor? Ne tarz müzikler dinlemeyi seviyor? Ve ne sıklıkla çekime çıkıyor? Sizi daha iyi tanımak istiyoruz sevgili lomograficiler!

 • Dükkan Haberleri

  Lomo’Instant Havana Edition'a Merhaba De!

  Lomo’Instant Havana Edition'a Merhaba De!

  Şipşak fotoğrafçılığın tam mevsimi! Lomo’Instant Ailesi’nin yazlık bebeğini sunduğumuz için çok heyecanlıyız – yeni Lomo’Instant Havana Edition. Bu ultra havalı şipşak paket ile süper kolay ve yaratıcı Lomografik maceralara hazır ol! Aksiyon dolu klasik şipşaklar çek, havalı piknik fotoğraflarında çoklu pozlamaları dene ya da havuz sahnelerini böl ve dilimle. Şimdi Online Dükkan'dan ön sipariş ver!

 • Güzel Sanatlar Eşiğinde: Emily Soto ve Petzval 58 Lens

  Jill Tan Radovan tarafından, 2015-06-29 tarihinde ve #insanlar #yaşamstili başlığında yazıldı.
  Güzel Sanatlar Eşiğinde: Emily Soto ve Petzval 58 Lens

  Onun fotoğrafları farklı bir şekilde romantik ve yetenekle dolu. Emily, lüks moda portreleriyle tanınıyor ve dergi deneyimini ortaya çıkaran, övündüğü bir portföyü var. Onun çalışmaları, güzel sanatlarla bağlantılı, doğru konseptle hazırlanmış ve sanat yönetimine uygun. Yani Petzval 58 Bokeh Kontrol Lensi ile çekilen bu heyecanlandıran seride de istisna yok.

 • Petzval LomoAmigo: Marion Dunyach

  lomographyfrance tarafından, 2015-06-26 tarihinde ve #insanlar #lomoamigolar başlığında yazıldı.
  Petzval LomoAmigo: Marion Dunyach

  Marion Dunyach, özellikle düğün ve nişan fotoğrafları çeken, Paris merkezli bir fotoğrafçı. Marion, her özel anı ölümsüzleştirip, portrelerinde en gizli duyguları bile açığa çıkarmaktan keyif alıyor.

 • Lomo LC-A Kanada'da

  givesmehell tarafından, 2015-06-25 tarihinde ve #dünya #lokasyonlar başlığında yazıldı.
  Lomo LC-A Kanada'da

  Kanada, diğer adıyla Muhteşem Beyaz Kuzey, Kuzey Amerika'nın kuzey kısmında yer alıyor. Dünyanın en büyük ikinci ülkesi olan Kanada, birçok şey sunuyor.

 • Dükkan Haberleri

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue, 35mm filme çektiği 170 derecelik, keskin ve canlı renkli fotoğrafları ile herkesi etkilemeye hazır. Parlak mavi kıyafetleri içinde çok havalı görünen bu fotoğraf makinesi, seni yeni fotoğraf deneyimlerine sürükleyecek!

 • Fotoğrafın Ardındaki: Annette Kellerman "Zamanı için Uygunsuz" Bir Mayo Giyiyor

  Julien Matabuena tarafından, 2015-06-25 tarihinde ve #dünya #yaşamstili başlığında yazıldı.
  Fotoğrafın Ardındaki: Annette Kellerman "Zamanı için Uygunsuz" Bir Mayo Giyiyor

  Annette Kellerman ünlü bir sporcu, varyete oyuncusu, film yıldızı ve diğer şeylerin yanı sıra kadınlar için tek parça mayonun ünlü savunusuydu.

 • Şipşak Projesi

  suizidekid tarafından, 2015-06-24 tarihinde ve #dünya #yaşamstili başlığında yazıldı.
  Şipşak Projesi

  2012 yılının soğuk ve bulutlu bir kış gününde, aklımda insanların yüzlerinin fotoğraflarını bir araya getirmek fikri doğdu birden. Bunu yapmanın en kişisel yolunun, şipşak fotoğrafları birleştirmek olduğunu düşündüm. Bu fotoğraflar hem sadece birer tane oluyor, hem de çeker çekmez, fotoğraf elindeyken görüntü oluşuyor.

 • Fisheye Submarine ile Islak ve Vahşi

  shhquiet tarafından, 2015-06-24 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.
  Fisheye Submarine ile Islak ve Vahşi

  Fisheye fotoğraf makinesi ile sualtında fotoğraf çekemeyeceğini kim söyledi? Tabii ki yapabilirsin - Fisheye Submarine'e sahip olduğun sürece! İspatlar için, Lomograficiler tarafından çekilmiş (Fisheye Fotoğraf Makinesi ve Fisheye Submarine kullanılarak) eğlenceli Fisheye fotoğraflarına bir göz at!