Bir Lomo LC-A Kullanıcısının, LC-Wide Deneyimi

2016-11-22
Krediler: efealacamli

Hızlı, kompakt ve geniş açılı. Lomo LC-Wide’ı üç kelimeyle, sıkıcı ve sıradan bir şekilde tanımlamak istersek bu şekilde açıklayabilirim. Fakat LC-Wide kesinlikle dışarıdan durduğu kadar sakin bir fotoğraf makinesi değil. Biraz vahşi kendisi.

Sahip olduğu 17mm’lik Minigon Ultra Wide Angle lensi, mükemmel geniş açılı fotoğraflar sunuyor. Burada “mükemmel” az bile kalır. Fotoğraf çekerken bu kadar geniş açıda çektiğini pek fark ettirmiyor ama sonuçları görünce kendine hayran bırakıyor. Hatta o kadar geniş açılı ki, birkaç pozda makineyi tutarken parmağım da çıkmış. Fotoğrafları gördüğüm anda önce “parmağımın orada ne işi var” diyerek utandım, sonrasında ise bu kadar geniş açılı çekmesine şaşırdım.

Krediler: efealacamli

Kompakt olduğundan her yere götürmek için adeta ideal bir arkadaş, dışarı yalnız çıkmak zorunda kalanların can dostu. Çantaya veya cebe kolayca sığıyor, kimseye yük olmuyor.

Pozometresi çok güvenilir. En yakın arkadaşınıza güvenmeyebilirsiniz, bu sizin tercihiniz ama LC-Wide’ın pozometresine güvenebilirsiniz. Yarı yolda bırakmıyor ve dost kazığı kesinlikle atmıyor.

Krediler: efealacamli

Kullandığım film taze Fujicolor C200 olmasına rağmen sonuçları gayet tatmin edici oldu. C200’ü pek sevmem açıkçası; standart, sıradan ve karakteristiği pek olmayan bir film olarak görüyorum. E niye kullandın, diye sorarsanız şayet; yanlışlıkla oldu! Filmi bitirdikten sonra fark ettim C200 olduğunu. Yine de pişman değilim çünkü renkler yoğun, tonlar canlı ve vinyetler efsane.

Lomo LC-Wide şu ana kadar kullandığım en keyifli fotoğraf makinesi. Uzun zamandır ve ısrarla Lomo LC-A kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki, LC-Wide’la LC-A kapışsa muhtemelen maçı LC-Wide alır. LC-Wide ile çektiğim diğer fotoğraflara bu albümden göz atabilirsiniz.

Krediler: efealacamli

efealacamli tarafından, 2016-11-22 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.

Gördüklerin hoşuna gidiyor mu? Mutlu Yıllar sayfamızdan sana ilham olacak makalelere ulaşabilirsin. Oradan aynı zamanda Lomography Çantası kazanacağın bir yarışmaya katılabilir, çok eğlenceli bir test çözebilir ve günlük tekliflerimizi öğrenebilirsin!

Bahsedilen Ürün

Lomo LC-Wide

Lomo LC-Wide

Dünyayı geniş açılı bir şekilde kaydetmek istiyorsan, 17mm ultra geniş açılı lens ile dünyanın en geniş açılı lensine sahip 35mm kompakt fotoğraf makinesi tam senlik.

Daha İlginç Makaleler