FILM Ferrania'dan Yeni P30 B&W 35mm Film

2017-02-02

Kodak’ın Ektachrome duyurusunun ardından FILM Ferrania’da yeni film üretimine başladığınını duyurdu. Daha henüz Şubat ayındayız ama analog fotoğrafçılığı çok parlak günler bekliyor gibi görünüyor.

FILM Ferrania Ferrania P30 adını verdiği yeni siyah & beyaz 35mm filminin üretimine başladığını duyurdu. Film stoğu, sınırlı sayıda olan, yarım yüzyıl öncesinin çok popüler bir film stoğu olan "ALPHA" versiyonu ile üretilmeye başlanacak. Yeni Ferrania P30 ALPHA sinematik kalitesi, ultra-ince greni ve yüksek gümüş içeriği (metrekare başına 4 gram gümüş yoğunluğu) ile pazarda bulunan tüm analog filmlerden çok farklı olacak.

Ferrania P30 Alpha’yı firmanın online dükkanından Şubat 2017 ortası itibarıyla ön sipariş verebilirsin.

İşte P30 ile çekilmiş örnek görseller:

Krediler: Adam Goldberg, Dave Bias, Gianni Giovannini, Jess Hibbard
Krediler: Zeb Andrews; Gianni Giovannini; Heather Camp

Bu haber için kullanılan görseller Film Ferrania websitesinden alınmıştır.

lomographymagazine tarafından, 2017-02-02 tarihinde ve #donanım #haberler başlığında yazıldı.

En yeni Kickstarter projemizi sunmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz: Lomo’Instant Square. Bahsettiğimiz dünyanın ilk tamamen analog kare format Instax fotoğraf çeken makinesi. Süper keskin fotoğraflar için 95mm cam lense, pozlama değerini kendi ayarlayan otomatik moda ve Lomography'e özgü tüm yaratıcı özelliklere sahip - ve tabii ki kompakt, katlanabilir bir tasarıma. Lomo’Instant Square Kickstarter üzerinden satışa sunuldu. Hemen bize katıl ve bu makineye Kickstarter üzerinden, planlanan perakende satış fiyatına oranla %35 indirimle sahip ol. Tekliflerimiz tükenmeden bizi desteklemeyi unutma!

Daha İlginç Makaleler