John Tods Daguerreotype Achromat 2.9/64 Sanat Lensi ile Saf Sihir Yaratıyor

2017-03-09

John Tods Bangkok, Tayland’daki Lomography ekibinin bir parçasıydı. Şimdiyse moda fotoğrafçısı olarak Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat lensini test etti. Yarattığı inanılmaz fotoğraflara bir göz at!

Selam! Bize biraz kendinden bahseder misin?

Selam! Ben Tods. Freelance Fotoğrafçıyım ve BOYY ve Viera by Ragazze için Sosyal Medya Yöneticiliği/Fotoğrafçılık yapıyorum.

Dagerreyotipi serisiyle ilgili biraz bilgi verir misin

Moda markası Janesuda tarafından yeni sezon koleksiyonlarının resmi fotoğrafçısı olmak için davet edildim (İlk bahar/Yaz 2017 için üretilen “Pure Magic” de bu koleksiyona dahil). Konsepti öğrenip markanın sahibi Janesuda Parnto ile birlikte koleksiyona baktıktan sonra müthiş bir fikir geldi aklıma. Aklımdaki hikaye birbirinden ayrılmış ve bir ormanda yeniden bir araya gelen bir çifti içeriyordu. Çok nostaljik, değil mi? Umarım bu set, hepimize kaydetmeyi umduğumuz güzel anları anımsatır. “Pure Magic” (Saf Sihir) adını verdik.

Bu çekim için neden Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat lensini tercih ettin?

Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi yarattığı romantik his nedeniyle bu seriye çok uygun oldu.

Lens hakkında ne düşünüyorsun?

Lensi çok sevdim! Aslında tekniği çok bilmiyordum. Lensi kullanırken daha çok hislere odaklandım. Odaklamak ve çekim yapmak çok kolaydı. Fotoğraflarda resim vari yumuşak bir hava oldu (bu da tam benim ihtiyacım olan şeydi). Sonuçlar beni çok şaşırttı. Sevdiğim bir başka özellik ise (D)SLR fotoğraf makineleriyle uyumu oldu ve tabii ki yarattığı bokeh etkisi.

Dagerreyotipi kullanıcılarına tüyoların var mı?

Bence portre çekimleri için çok uygun bir lens ve çekim yaparken dikkat edilmesi gerekiyor: eğer obje merkezin dışındaysa bulanık çıkabilir.


Krediler:

JANESUDA İlk Bahar/Yaz 2017 Koleksiyonu “Pure Magic”
Yaratıcı Yönetmen ve Tasarımcı: Janesuda Parnto
Tasarımcı: Pongsak Choawansasai
Fotoğrafçı: John Tods
Stilist: Dhebdhiva Devakula Na Ayuddhaya
Asistan Stilist Stylist: Jcquelyn Crkk
Makyaj: Kachapond Phraengam
Saç Stili: Teddyland
Asistan Fotoğrafçılar: Seeam Kanjina, Kieattikhun Chungkachornkieat

dnimdnim tarafından, 2017-03-09 tarihinde ve #insanlar #people-lomography-art-lens-daguerreotype-achromat-art-lens başlığında yazıldı.

En yeni Kickstarter projemizi sunmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz: Lomo’Instant Square. Bahsettiğimiz dünyanın ilk tamamen analog kare format Instax fotoğraf çeken makinesi. Süper keskin fotoğraflar için 95mm cam lense, pozlama değerini kendi ayarlayan otomatik moda ve Lomography'e özgü tüm yaratıcı özelliklere sahip - ve tabii ki kompakt, katlanabilir bir tasarıma. Lomo’Instant Square Kickstarter üzerinden satışa sunuldu. Hemen bize katıl ve bu makineye Kickstarter üzerinden, planlanan perakende satış fiyatına oranla %35 indirimle sahip ol. Tekliflerimiz tükenmeden bizi desteklemeyi unutma!

Daha İlginç Makaleler