John Tods Daguerreotype Achromat 2.9/64 Sanat Lensi ile Saf Sihir Yaratıyor

John Tods Bangkok, Tayland’daki Lomography ekibinin bir parçasıydı. Şimdiyse moda fotoğrafçısı olarak Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat lensini test etti. Yarattığı inanılmaz fotoğraflara bir göz at!

Selam! Bize biraz kendinden bahseder misin?

Selam! Ben Tods. Freelance Fotoğrafçıyım ve BOYY ve Viera by Ragazze için Sosyal Medya Yöneticiliği/Fotoğrafçılık yapıyorum.

Dagerreyotipi serisiyle ilgili biraz bilgi verir misin

Moda markası Janesuda tarafından yeni sezon koleksiyonlarının resmi fotoğrafçısı olmak için davet edildim (İlk bahar/Yaz 2017 için üretilen “Pure Magic” de bu koleksiyona dahil). Konsepti öğrenip markanın sahibi Janesuda Parnto ile birlikte koleksiyona baktıktan sonra müthiş bir fikir geldi aklıma. Aklımdaki hikaye birbirinden ayrılmış ve bir ormanda yeniden bir araya gelen bir çifti içeriyordu. Çok nostaljik, değil mi? Umarım bu set, hepimize kaydetmeyi umduğumuz güzel anları anımsatır. “Pure Magic” (Saf Sihir) adını verdik.

Bu çekim için neden Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat lensini tercih ettin?

Dagerreyotipi Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi yarattığı romantik his nedeniyle bu seriye çok uygun oldu.

Lens hakkında ne düşünüyorsun?

Lensi çok sevdim! Aslında tekniği çok bilmiyordum. Lensi kullanırken daha çok hislere odaklandım. Odaklamak ve çekim yapmak çok kolaydı. Fotoğraflarda resim vari yumuşak bir hava oldu (bu da tam benim ihtiyacım olan şeydi). Sonuçlar beni çok şaşırttı. Sevdiğim bir başka özellik ise (D)SLR fotoğraf makineleriyle uyumu oldu ve tabii ki yarattığı bokeh etkisi.

Dagerreyotipi kullanıcılarına tüyoların var mı?

Bence portre çekimleri için çok uygun bir lens ve çekim yaparken dikkat edilmesi gerekiyor: eğer obje merkezin dışındaysa bulanık çıkabilir.


Krediler:

JANESUDA İlk Bahar/Yaz 2017 Koleksiyonu “Pure Magic”
Yaratıcı Yönetmen ve Tasarımcı: Janesuda Parnto
Tasarımcı: Pongsak Choawansasai
Fotoğrafçı: John Tods
Stilist: Dhebdhiva Devakula Na Ayuddhaya
Asistan Stilist Stylist: Jcquelyn Crkk
Makyaj: Kachapond Phraengam
Saç Stili: Teddyland
Asistan Fotoğrafçılar: Seeam Kanjina, Kieattikhun Chungkachornkieat

dnimdnim tarafından, 2017-03-09 tarihinde ve #insanlar #people-lomography-art-lens-daguerreotype-achromat-art-lens başlığında yazıldı.

Daguerreotype Achromat 2.9/64 Art Lens

Daguerreotype Achromat 2.9/64 Sanat Lensi Canon EF, Nikon F ya da Pentax K bayonetlerle (hem analog hem de dijital) uyumlu ve ara adaptörlerle çok daha fazla modelle birlikte kullanılabiliyor.

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler