Fotoğrafçılıkta "Vabi-sabi": Jeff Cowen

2017-04-14

Amerikalı fotoğrafçı Jeff Cowen analog ortamda çalışır. Çekim onun için kolaydır, zorlu bulduğu sonraki aşamalar. Güzellik için sevgisi ve ölüm endişesi, fotoğrafın geçicilik ve kısa ömürlü özelliklerini gösteriyor.

Çoğu zaman Cowen, karanlık odasında bulunur. Karanlık odada onu kolaj yaparken ve fotoğrafların kimyasıyla oynarken, yani üzerini boyarken buluruz. Nü, peyzaj, natürmort ya da portre olmasının önemi yok. Hepsi Cowen'in iç dünyasının bir parçası olur ve sonra, kendi ruhlarını kazanırlar.

"Japonca'da denilen şu fikirle ilgileniyorum - hayatın ağrılı bir şekilde güzel melankolisi. Bütün güzelliğin solması gerekir ve her şey geçer. Bence bu tür bir gerçek, insanın her deneyimine sızıyor -- her şeyin geçeceğini bilmek, yıkıyor."

Hala devam eden Jeff Cowen: Photoworks sergisini Huis Marseille, Fotoğrafçılık Müzesi, Amsterdam'da ziyaret etmek mümkün.

Sergi 4 Haziran'a kadar devam edecek.


Resimler izinle alınmıştır.

lomographymagazine tarafından, 2017-04-14 tarihinde ve #haberler #insanlar başlığında yazıldı.
Aleyna Doğan tarafından çevirildi.

En yeni Kickstarter projemizi sunmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz: Lomo’Instant Square. Bahsettiğimiz dünyanın ilk tamamen analog kare format Instax fotoğraf çeken makinesi. Süper keskin fotoğraflar için 95mm cam lense, pozlama değerini kendi ayarlayan otomatik moda ve Lomography'e özgü tüm yaratıcı özelliklere sahip - ve tabii ki kompakt, katlanabilir bir tasarıma. Lomo’Instant Square Kickstarter üzerinden satışa sunuldu. Hemen bize katıl ve bu makineye Kickstarter üzerinden, planlanan perakende satış fiyatına oranla %35 indirimle sahip ol. Tekliflerimiz tükenmeden bizi desteklemeyi unutma!

Daha İlginç Makaleler