Fotoğrafçılıkta "Vabi-sabi": Jeff Cowen

2017-04-14

Amerikalı fotoğrafçı Jeff Cowen analog ortamda çalışır. Çekim onun için kolaydır, zorlu bulduğu sonraki aşamalar. Güzellik için sevgisi ve ölüm endişesi, fotoğrafın geçicilik ve kısa ömürlü özelliklerini gösteriyor.

Çoğu zaman Cowen, karanlık odasında bulunur. Karanlık odada onu kolaj yaparken ve fotoğrafların kimyasıyla oynarken, yani üzerini boyarken buluruz. Nü, peyzaj, natürmort ya da portre olmasının önemi yok. Hepsi Cowen'in iç dünyasının bir parçası olur ve sonra, kendi ruhlarını kazanırlar.

"Japonca'da denilen şu fikirle ilgileniyorum - hayatın ağrılı bir şekilde güzel melankolisi. Bütün güzelliğin solması gerekir ve her şey geçer. Bence bu tür bir gerçek, insanın her deneyimine sızıyor -- her şeyin geçeceğini bilmek, yıkıyor."

Hala devam eden Jeff Cowen: Photoworks sergisini Huis Marseille, Fotoğrafçılık Müzesi, Amsterdam'da ziyaret etmek mümkün.

Sergi 4 Haziran'a kadar devam edecek.


Resimler izinle alınmıştır.

lomographymagazine tarafından, 2017-04-14 tarihinde ve #haberler #insanlar başlığında yazıldı.
Aleyna Doğan tarafından çevirildi.

Özel bir kabartmalı deri tasarımına sahip LC-A +, LC-Wide ve LC-A 120'nin yeni yıldönümü versiyonlarını sunmaktan gurur duyuyoruz. Stoklar sınırlı, sen de hemen bu Lomo efsanesini Lomography Online Dükkan ya da sana en yakın Gallery Store'dan ön sipariş ver!

Daha İlginç Makaleler