LC-Wide ile LomoChrome Purple Panaromalar

2017-04-11

İngiltere ekibimizin Online Müdürü Hannah Brown, LC-Wide kamerasında bir rulo LomoChrome Purple film yükledi ve renkli ve panoramik fotoğraflar çekti. Bize bu geniş açılı lense sahip fotoğraf makinesi ve bilinmeyenliğin güzelliği hakkındaki sevgisinden bahsediyor.

LC-A+'yı her zaman hafif, kompakt ve çekimi kolay olduğu için sevdim, bu yüzden LC-Wide ortaya çıktığında hemen heyecanlandım. LC-A+'nın tüm özelliklerine, süper geniş 17mm lens ve bazı ilave özellikler eklenmesinden daha ne olabilir ki. En sevdiğim püf noktalarından biri, kare çekim maskesini makinenin içine koymadan, kamerayı yarı çerçeveye ayarlayabilmek. Bu şekilde, çerçeveler bir araya geçerek çılgın panoramik efektler veriyor!

Analog fotoğrafçılığın benim için en ilgi çekici yanlarından biri fotoğrafların nasıl ortaya çıkacağını hiçbir zaman bilmemektir. Bu nedenle bir rulo LomoChrome Purple filmi koyup birkaç hafta boyunca rastgele işaretler, dokular, siluetler, binalar ve biraz da klasik çekimler yapmaya karar verdim. Fotoğrafların birlikte birleşişini ve yan yana koyulmasını seviyorum. Bu şekilde görüntüler garip, soyut kolaj oluşturuyor. Gerçekten beni en etkileyen şey, LomoChrome Purple filmindeki renklerdi. Sokak levhaları ve direklerinde çıkan pembemsi ve yeşilimsi tonlar beni şaşırttı.

lomographysoholondon tarafından, 2017-04-11 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
Aleyna Doğan tarafından çevirildi.

Özel bir kabartmalı deri tasarımına sahip LC-A +, LC-Wide ve LC-A 120'nin yeni yıldönümü versiyonlarını sunmaktan gurur duyuyoruz. Stoklar sınırlı, sen de hemen bu Lomo efsanesini Lomography Online Dükkan ya da sana en yakın Gallery Store'dan ön sipariş ver!

Daha İlginç Makaleler