Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile İlk İzlenimler: Olivia Locher

Güzel sanatlar fotoğrafçısı Olivia Locher'in oyuncu, yaratıcı ve rüyamsı fotoğrafçılık stiline açık olduk ve ondan Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi’ni test etmesini istedik. İşte ilk izlenimleri!

İsim: Olivia Locher
Lokasyon: NYC
Meslek: Fotoğrafçı
Websitesi/Sosyal Medya hesapları: www.olivialocher.com | Instagram @olivialocher
Fotoğrafçılık dışında diğer ilgi alanları: Sanat, Müzik, Sinema ve Kahve

Fotoğraf Thalassa 3.5/35mm Sanat Lensi ile çekildi

Selam! Bize biraz fotoğrafçılık geçmişinden bahseder misin?

Lise yıllarımda fotoğraf çekmeye başladım ve bu yönteme aşık oldum. NYC’deki SVA’da fotoğrafçılık okudum BFA aldım. Şuanda da hem kendi uzun süreli projelerim üzerinde çalışıyorum hem de komisyon aldığım işler yapıyorum.

Fotoğrafçılık stilini nasıl tanımlarsın?

Çalışmalarım normalde uzun vadeli kavramsal projelerden oluşuyor. En yeni serim ABD genelinde garip ve olağandışı yasaları gösteriyor. Çalışmalarım çok renkli ve bazen alaycı olabilir.

Fotoğraf Thalassa 3.5/35mm Sanat Lensi ile çekildi.

Neptune Convertible Sanat Lensleri’ni ilk eline aldığındaki izlenimin ne oldu?

Neptune Convertible Sanat Lensleri çok güzel bir tasarıma sahip. Klasik yarı-yüzyıl öncesini andıran bir görünüme sahip olmalarını çok sevdim. Paket çok zarif ve şıktı.

Fotoğraf Thalassa 3.5/35mm Sanat Lensi ile çekildi.

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi senin stilinle nasıl örtüşüyor?

Normalde sadece bir lens kullanıyorum ve çalışmalarımın tutarlı olmasını tercih ediyorum. Yeni ekipmanlar denemek çok eğlenceliyidi! Özellikle diyaframı dönüştürücülerle manipüle etmeyi çok beğendim, fotoğraflarımda ışığın mükemmel şekilde düşmesi sonucunda oluşan yıldızları görmekten çok mutlu oldum. Kendimi ana uygulamalarımın dışına çıkarak, özel projeler için bu lensleri kullanırken görebiliyorum.

Fotoğraf Thalassa 3.5/35mm Sanat Lensi ile çekildi.

En çok sevdiğin fotoğrafı ve arkasındaki hikayeyi paylaşır mısın?

En sevdiğim fotoğraf bir güneş gözlüğü ve arkasında tonları payet olandı. Işık payetlere çarpıp, çok sihirli yıldızlar oluşmasına sebep oldu! Özel diyaframlarla deneyler yapmak çok sihirliydi.

Fotoğraf Thalassa 3.5/35mm Sanat Lensi ile çekildi.

Convertible Sanat Lensleri’ni kullanırken verebileceğin öneriler var mıdır?

Tamamen manuel oldukları için kullanacakların genel fotoğrafçılık bilgisine sahip olmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Ayrıca aynı görüntüyü üç farklı lensle de çekmeyi öneririm. Her lensin sonuçta yarattığı dramatik farkları görmek çok keyifli oluyor.

Fotoğraf Proteus 4.0/80mm Sanat Lensi ile çekildi.

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile yeniden Kickstarter’dayız — tüm fotoğrafçılık olasılıklarında ihtiyacın olan her şey bir arada. 35mm, 50mm ya da 80mm sabit odak uzaklığına sahip, değiştirilebilir üç ön lensten birini kullanarak, tek bir lens sistemiyle, her çekim durumuna hazırlıklı olacaksın. Fotoğraflarının çevresine güzeller güzeli kırılgan bir bokeh etkisi için altı farklı diyafram plakasından birini kullanıp, sınırsız yaratıcılık kombinasyonunu deneyimleyebilirsin Charles Chevalier’in orijinal keşfinden esinlenilip pürüzsüz ve şık bir tasarım için yeniden tasarlanan bu çoklu katmanlı lens, ister analog, ister dijital kullanan başlangıç seviyesindeki fotoğrafçılar ve profesyoneller için ideal çözüm olacak.

Bizi Kickstarter’da destekleyerek Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ve projeye özel ekstralara %45’e varan indirimle sahip olabilirsin!

katphip tarafından, 2017-05-06 tarihinde ve #donanım #insanlar başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler