Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile İlk İzlenimler: Yoann Leveque

Yoann Leveque Paris’te yaşayan Fransız bir fotoğrafçı. Fotoğrafçılık hikayesi 2012 yılında dijital bir makine ile başladı ama kısa sürede ilk analog fotoğraf makinesi olan Canon T90 ile devam etti. Yeni serisi için modeli Sara Etienne’i en yeni ürünümüzle fotoğrafladı: Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi.

İsim: Yoann LEVEQUE
Lokasyon: Paris, Fransa
Meslek: Öğrenci
Websitesi: cargocollective.com/yoannleveque
Social Medya: @yoann_leveque
Model: Sara Etienne
Fotoğraf Makinesi: Nikkormat
Lens: Neptune Convertible Lens Sistemi

Selam! Bize biraz fotoğrafçılık geçmişinden bahseder misin?

Selam! Beş sene önce, 2012 yılında ilk dijital fotoğraf makinem olan Canon 1100D’yi aldım. Lyon’da yaşıyordum ve öğrenci olarak sokaklarda dolaşacak zamanım oluyordu. İlk fotoğraflarımı burada çekip sokak fotoğrafları ve portreler üzerine çalışmaya başladım. Birkaç ay sonra da bugün hala kullandığım ilk analog makinem olan Canon T90’i aldım.

Çok fazla seyahat ettim, arkadaşlarımın Avrupa’nın farklı yerlerinde fotoğraflarını çektim, İskoçya’da yaşadığım dönemde oradaki insanların fotoğraflarını çektim, Paris’te protestolara denk geldim ve foto muhabirliği denedim. Fotoğrafçılık geçmişim genellikle sokaklarda şekillendi.

Fotoğrafçılık stilini nasıl tanımlarsın?

Stilim portre ve sokak fotoğraflarının bir karışımından oluşuyor ama stilin de ötesinde, fotoğraflarımı doğal olarak tanımlayabilirim.

Neptune Convertible Sanat Lensleri’ni ilk eline aldığındaki izlenimin ne oldu?

Çok güzel bir obje, ağır bir metalden yapılmış ve dışı çok şık – tam benim sevdiğim gibi.

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi senin stilinle nasıl örtüşüyor?

Neptune Convertible Sanat Lensi stilime çok uyuyor çünkü çok parlak, vinyet yaratmıyor, keskim ve üç lens de çok sade. Genellikle 35mm’yi kullanıyorum ama 35mm, 50mm ya da 80mm arasında geçiş çok kolay, farklı lensler objene nasıl baktığını değiştirip, fotoğraflarına daha çok yaratıcılık katmana yardımcı oluyor.

En çok sevdiğin fotoğrafı ve arkasındaki hikayeyi paylaşır mısın?

Lensleri denerken doğa elementleri de olsun istediğim için Paris’in güneyindeki bir ormana gitmeye karar verdim. Çekim sonrasında geri dönerken sarı çiçeklerden oluşan bir tarla gördük. Önce Lomography’nin yeni ürününü test ettiğimiz için daha “ciddi” fotoğraflar çektik... sonrasında ise karahindibalarla oynamaya başladık ve her şey daha doğal oldu. Sonrasında Sara çiçeklerin arasına kendini atarken fotoğrafları çektim.

Convertible Sanat Lensleri’ni kullanırken verebileceğin öneriler var mıdır?

Diyaframı lense göre ayarladığınızdan emin olun. Ben bunu arada unuttum.

En sevdiğin lens hangisi?

35mm! Her zaman.

Fotoğrafçılığın dışında ilgi alanların var mı?

Bilime çok büyük bir ilgim var, insan bedeninin nasıl çalıştığını çok merak ediyorum ve şu an Paris’teki bir araştırma laboratuvarında çocuk hastalıkları üzerine çalışıyorum. Fotoğraflarımda bu bilimsel yanı öne çıkartmak istiyorum.

Teşekkürler Yoann!


Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile yeniden Kickstarter’dayız — tüm fotoğrafçılık olasılıklarında ihtiyacın olan her şey bir arada. 35mm, 50mm ya da 80mm sabit odak uzaklığına sahip, değiştirilebilir üç ön lensten birini kullanarak, tek bir lens sistemiyle, her çekim durumuna hazırlıklı olacaksın. Fotoğraflarının çevresine güzeller güzeli kırılgan bir bokeh etkisi için altı farklı diyafram plakasından birini kullanıp, sınırsız yaratıcılık kombinasyonunu deneyimleyebilirsin Charles Chevalier’in orijinal keşfinden esinlenilip pürüzsüz ve şık bir tasarım için yeniden tasarlanan bu çoklu katmanlı lens, ister analog, ister dijital kullanan başlangıç seviyesindeki fotoğrafçılar ve profesyoneller için ideal çözüm olacak.

Bizi Kickstarter’da destekleyerek Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ve projeye özel ekstralara %45’e varan indirimle sahip olabilirsin!

2017-05-07 #donanım #insanlar

Kickstarter

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler