Lomopedia: Lomography Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi

Bir lens sistemi, farklı odak uzaklıkları, sınırsız olasılıklar. Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi derinden köklü bir klasik, aynı zamanda modern çağın fotoğrafçılığına yönelik.

Charles Chevalier ve onun ödüllü convertible lens konseptinden esinlenen Neptune Sanat Lensi Sistemi, her kullanıcının ihtiyaçlarına ve fotoğraf stiline uyuyor. Odak ayarını yap, arka lens elementiyle diyaframı ayarla ve üç ilgili ön lensten birini seçerek odak uzaklığını değiştir. Bu üç ön lensler, Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi'nin lens tabanına sorunsuzca takılırlar. Tüm sanat lens sistemi, Canon EF, Nikon F ve Pentax K modelleri dahil, bir çok fotoğraf makinesi ile uyumludur.

Bu tamamen yaratıcı sanat lensi sistemi, kullanıcıların hangi çekim stiline uyum sağlayacaklarına karar vermelerini sağlar. Çevre portreleri ve mimarisi ya da kent röportajı için 35mm, günlük fotoğrafçılık ve moda çekimleri için 50mm, portre ve doğa fotoğrafçılığı için 80mm. Sadece bu değil, bu eşsiz sanat lensi sistemi mükemmel bokeh efektleri üretmek için açılır diyafram plakalarına sahip - yeni başlayanlar için deneysel efektler veya profesyoneller için çekimlerine ekstra bir stil katmayı sağlar.

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ‘çok yönlülüğü’ yeniden tanımlıyor. Stiller arasında geçiş yapmak çok kolay ve verimli. Kullanıcılar, hem analog hem de dijital platformlara hitap eden kompakt lens tasarımında dikkate değer bir netlik sağlayabiliyor. Bir sonraki en iyi çekiminin anahtarı, bu lens olabilir.

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi Teknik Özellikleri:

Lens Odak Uzaklığı: 35mm, 50mm, 80mm, ön eleman grubu değiştirilebilir
Diyafram Tipi: Çoklu ölçekli diyafram + takılabilir diyafram plakaları
Diyafram: 3.5/35 + genişletilmiş, 2.8/50, 4.0/80+ genişletilmiş
Yerleştirilebilir Diyafram Plakaları: Evet
Görüş açısı: 35mm: 63°, 50mm: 46°, 80mm: 30°
Bayonet Tipi: Canon EF, Nikon F or Pentax K mount (Bayonet mount)
En Yakın Odaklama Mesafesi: 35mm: 0.25m , 50mm: 0.4m, 80mm: 0,8m
Lens Yapısı: Lens tabanı: 3 grupta 3 element, Ön lens grubu: Her odak uzaklığı için 4 grupta 4 element
Filtre Çapı: 52mm
Çoklu Kaplama: Evet
Elektronik Kontakt: Hayır
Odaklama Mekanizması: Helikoid

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile çekilen bazı fotoğrafları göz atın:

Fotoğraflar Holly Buckle, Guen Fiore, Camera Hannah, Daniel Schaefer, Harimao Lee, Lorenzo Scudiero ve Helga Traxler tarafından çekilmiştir.

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile yeniden Kickstarter’dayız — tüm fotoğrafçılık olasılıklarında ihtiyacın olan her şey bir arada. 35mm, 50mm ya da 80mm sabit odak uzaklığına sahip, değiştirilebilir üç ön lensten birini kullanarak, tek bir lens sistemiyle, her çekim durumuna hazırlıklı olacaksın. Fotoğraflarının çevresine güzeller güzeli kırılgan bir bokeh etkisi için altı farklı diyafram plakasından birini kullanıp, sınırsız yaratıcılık kombinasyonunu deneyimleyebilirsin Charles Chevalier’in orijinal keşfinden esinlenilip pürüzsüz ve şık bir tasarım için yeniden tasarlanan bu çoklu katmanlı lens, ister analog, ister dijital kullanan başlangıç seviyesindeki fotoğrafçılar ve profesyoneller için ideal çözüm olacak.

Bizi Kickstarter’da destekleyerek Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ve projeye özel ekstralara %45’e varan indirimle sahip olabilirsin!

2017-05-08 #donanım #haberler

Kickstarter

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler