Harimao Lee, Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi'yle Hong Kong Şehir Manzarasını Ele Geçiriyor

Harimao Lee sadece bir fotoğrafçı değil, aynı zamanda bir kent kaşifi. Binaların tepesinden fotoğraf çekmeyi ve yaşamın güzelliğini farklı açılardan keşfetmekten hoşlanıyor. Bu kez Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi yanına aldı ve Hong Kong'un heyecanlı sahnelerinde dolaştı.

  • Instagram: @harimaolee
  • Kullandığı Fotoğraf Makinesi: Canon 6D

Harimao Lee Hakkında

Ben Harimao Lee, ya da bana Simon da diyebilirsiniz. Fotoğraf çalışmalarımı paylaşmak için ağırlıklı olarak Instagram kullanıyorum. Günlük hayatımı kaydetmek için 5-6 yıl önce fotoğrafa başladım. Instagram'da fotoğraf paylaşarak çok farklı insanlarla tanıştığım ve onlardan çok şey öğrendiğim için çok mutluyum. Hava fotoğrafçılık dışında, Kent Kaşifi olduğumu söyleyebilirim, aynı zamanda hayatın farklı yönlerini farklı açılardan keşfetmeye çalışıyorum.

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi Hakkındaki İlk İzlenimleri

Lens sisteminin zarif ve kompakt tasarımı çok hoşuma gidiyor. Mükemmel optik kalitesi ve sadece bir taban elemanı ile lenslerin ağırlığı önemli ölçüde azaltılmış. Çekimler için genellikle farklı odak uzaklığındaki lensleri yanıma alırım. Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi, hafif seyahat etmeme ve günboyu çekimden sonra bile yorulmamamı sağlıyor!

Favori Odak Uzaklığı

Genellikle 35mm lenslerle çekim yapıyorum, bu yüzden en çok 35mm'yi beğendim. Lens küçük ve hafif, bu nedenle sokak fotoğrafçılığı için mükemmel.

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi Hakkındaki Düşünceleri

Lomography'nin daveti sayesinde lensleri yanıma alıp, Hong Kong'u bazı Instagramcılarla birlikte dolaştım. Temple Caddesi, Victoria Limanı ve özel mimarilerin güzel manzaralarını yakalamak için farklı yerlere gittik. Objektiflerin süper geniş açıklıklar olmamasına rağmen, yine de gece iyi çalışıyor. Sonuçta, manzara çekimi için gereken netliği sağlamak için küçük bir diyafram kullanmamız gerekiyor. Bazen titreşimleri azaltmak için tripod veya çitlerin üzerine yaslanıp kullanacağım.

Harimao'nun Serideki En Sevdiği Fotoğraf

En sevdiğim, Victoria Limanı'ndaki gün batımı. Günbatımını seviyorum çünkü asla aynı görünüş yok ve her zaman beni şaşırtıyor. İyi bir fotoğraf, iyi ekipman, hava durumu ve zamanlamadan oluşur. Bu sahneyle karşılaştığımıza sevindim. Işıkların ve bulutların dokusunu seviyorum ve lensin bu ayrıntıları ortaya çıkarmaya yardımcı olması beni mutlu etti.


Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile yeniden Kickstarter’dayız — tüm fotoğrafçılık olasılıklarında ihtiyacın olan her şey bir arada. 35mm, 50mm ya da 80mm sabit odak uzaklığına sahip, değiştirilebilir üç ön lensten birini kullanarak, tek bir lens sistemiyle, her çekim durumuna hazırlıklı olacaksın. Fotoğraflarının çevresine güzeller güzeli kırılgan bir bokeh etkisi için altı farklı diyafram plakasından birini kullanıp, sınırsız yaratıcılık kombinasyonunu deneyimleyebilirsin Charles Chevalier’in orijinal keşfinden esinlenilip pürüzsüz ve şık bir tasarım için yeniden tasarlanan bu çoklu katmanlı lens, ister analog, ister dijital kullanan başlangıç seviyesindeki fotoğrafçılar ve profesyoneller için ideal çözüm olacak.

Bizi Kickstarter’da destekleyerek Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ve projeye özel ekstralara %45’e varan indirimle sahip olabilirsin!

2017-05-12 #insanlar

Daha İlginç Makaleler