Lomopedia: Thalassa 3.5/35mm Sanat Lensi

Topluluğumuzun üyesi olan Lomograficiler için hikaye anlatmak çok öenmli ve geçerli sebepleri de var. Fotoğraflar aracılığıyla bir hikaye anlatmak güçlü bir şeydir. Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi’nin ilk lensi olan Thalassa 3.5/35mm Sanat Lensi portre, mimari ve sokak fotoğrafçılığı için ideal tercih.

Thalassa Sanat Lensi, ilham aldığımız Neptün uydusu ile aynı adı taşıyor. F3.5 diyafram değeri için düşük ışık koşullarında başarılı bir performans sergiliyor. 35mm odak uzaklığının geniş açısı ile kadrajını rahatlıkla doldurabilirsin. Ayrıca hareketi tasvir edip aynı zamanda durgunluğa odaklanabildiğinden 35mm odak uzaklığı mükemmel bir seçimdir. Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi’nin arka elementine rahatlıkla takabilirsin. Lens sistemi Canon EF, Nikon F ve Pentax K bayonet opsiyonları ile çok farklı makinelerle birlikte kullanılabilir.

Thalassa ile objeni ve çevresini kadrajına sığdırabilirsin. Odak uzaklığı, daha sürükleyici bir kare için fotoğrafı çeken kişiyi yakınlaşmaya teşvik eder. Bu da daha aktif bir çekim deneyimi yaratır – özellikle hareket halindeyken sokak fotoğrafları çekenler için. Kompakt tasarımı, daha büyük ve ağır lenslerle kaçırabileceğiniz anları, daha ihtiyatlı bir şekilde çekmeye olanak sunar.

Thalassa 3.5/35mm Sanat Lensi Teknik Detayları:

Lens Bayonet Profili: Canon EF, Nikon F ya da Pentax K bayonet
Odak Uzaklığı: 35mm
Diyafram: f/3.5 ikili diyafram sistemi
Çok ölçekli diyafram açıklığı: 35mm: genişletilmiş ve f/3.5 ile f22 (diyaframlar arka lens tabanında yer alıyor)
Görüş Alanı: 63°
Filtre Çapı: 52mm
En Yakın Odak Mesafesi: 0.25m
Lens Kaplaması: Çoklu kaplama, 4 grupta 4 element
Lens Gövdesi: Alüminyum

Thalassa 3.5/35mm ile çekilen fotoğraflara göz at:

Fotoğraflar: Jonathan Taylor, Emanuele Passarelli, Daniel Schaefer ve Sunsern Poontavee

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile yeniden Kickstarter’dayız — tüm fotoğrafçılık olasılıklarında ihtiyacın olan her şey bir arada. 35mm, 50mm ya da 80mm sabit odak uzaklığına sahip, değiştirilebilir üç ön lensten birini kullanarak, tek bir lens sistemiyle, her çekim durumuna hazırlıklı olacaksın. Fotoğraflarının çevresine güzeller güzeli kırılgan bir bokeh etkisi için altı farklı diyafram plakasından birini kullanıp, sınırsız yaratıcılık kombinasyonunu deneyimleyebilirsin Charles Chevalier’in orijinal keşfinden esinlenilip pürüzsüz ve şık bir tasarım için yeniden tasarlanan bu çoklu katmanlı lens, ister analog, ister dijital kullanan başlangıç seviyesindeki fotoğrafçılar ve profesyoneller için ideal çözüm olacak.

Bizi Kickstarter’da destekleyerek Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ve projeye özel ekstralara %45’e varan indirimle sahip olabilirsin!

2017-05-12 #donanım #haberler

Daha İlginç Makaleler