Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile İlk İzlenimler: Mitchell Wojcik

Müzik ve sanat fotoğrafçısı Mitchell Wojcik Lomography Gallery Store NYC’nin demirbaşlarından biri, çekim aralarında ya da boş günlerinde mağazada takılmayı seviyor. Ondan yeni Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi’ni test etmesini istedik ve müzik grubu Fences’in portrelerini çekerken kulis fotoğrafları çekmemize izin vermesinden çok mutlu olduk. İlk izlenimlerini ve neden Neptune Sistemi’ni hareket halindeki fotoğrafçı için ideal bulduğunu merak ediyorsan okumaya devam et.

İsim: Mitchell Wojcik
Lokasyon: Brooklyn, NY
Meslek: Fotoğrafçı
Websitesi/Sosyal Medya Hesapları: www.wojcikphoto.com | @mitchellwojcik
Fotoğrafçılık Dışındaki İlgi Alanları: yazı, müzik

Selam! Bize biraz fotoğrafçılık geçmişinden bahseder misin?

Selam! Michigan’da, annemin bana çocukken verdiği bir makine ile her şeyi fotoğraflayarak büyüdüm (tam olarak fotoğrafların kenarına küçük Ninja kaplumbağalar basan 110 format teenage mutant ninja turtles fotoğraf makinesi) ve sonrasında hep bir makinem oldu. Ergenlik yıllarımdan beri lokal müzik gruplarının ve arkadaşlarımın fotoğraflarını çekiyorum, sonrasında da albüm kapakları, turneler ve genel olarak yaşamımı çekerek devam ettim. Şimdiyse Brooklyn’e yerleştim ve aynı şeyleri yapmaya devam ediyorum :)

Fotoğraf Thalassa 3.5/35mm Sanat Lensi ile çekildi.

Fotoğrafçılık stilini nasıl tanımlarsın?

Belgesel portre ile fine art arasında diyebilirim. Bir hissi, anı kaydetmek istiyorum ve bunun bir anlam içermesini.

Fotoğraf Thalassa 3.5/35mm Sanat Lensi ile çekildi.

Neptune Convertible Sanat Lensleri’ni ilk eline aldığındaki izlenimin ne oldu?

Çok küçük. Rahatlıkla taşıyıp, film ile dijital makineler arasında değişiklik yapabilmeyi sevdim. Cam son görüntüyü nasıl etkiliyor? Çok keskin.

Fotoğraf Thalassa 3.5/35mm Sanat Lensi ile çekildi.

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi senin stilinle nasıl örtüşüyor?

Rahatlıkla! Her yere yanımda götürebilirim, bu da portre çekimlerimin gerçekleştiği yer aslında, her yer! Mekanlar, barlar, sokaklar, vs. Aynı zamanda natürmort çekimleri için kurduğum alanda da kullanabiliyorum. Çok ilginç bir karışım.

Fotoğraf Proteus 4.0/80mm Sanat Lensi ile Throne Watches için çekildi.

En çok sevdiğin fotoğrafı ve arkasındaki hikayeyi paylaşır mısın?

Yakın arkadaşım Chris’in yangın merdivenlerinde, yakın zamanda yaşadıklarımızı konulup, kendimize acırken fotoğrafını çektim, bir an yüzünde bir aydınlık duygusu belirdi. Sigara içip uzaklara, dünyanın ilerleyişine bakıyordu. Bense oturuyordum ve önce sigarasına, sonraysa bana baktı, ikimizde sessizce her şeyin, her zaman bu kadar kötü olmadığında hem fikir olsun, bazen çok güzel şeyler yaşasak da bunu göremeyebiliyoruz.

Fotoğraf Thalassa 3.5/35mm Sanat Lensi ile çekildi.

Convertible Sanat Lensleri’ni kullanırken verebileceğin öneriler var mıdır?

Odaklamayı çok doğru yapmayı ama yine de eğlenmeyi öneririm. Yaratıcılığını geliştirmen için tasarlanmış, her şeyi yapabilirsin.

Fotoğraf Proteus 4.0/80mm Sanat Lensi ile çekildi.

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile yeniden Kickstarter’dayız — tüm fotoğrafçılık olasılıklarında ihtiyacın olan her şey bir arada. 35mm, 50mm ya da 80mm sabit odak uzaklığına sahip, değiştirilebilir üç ön lensten birini kullanarak, tek bir lens sistemiyle, her çekim durumuna hazırlıklı olacaksın. Fotoğraflarının çevresine güzeller güzeli kırılgan bir bokeh etkisi için altı farklı diyafram plakasından birini kullanıp, sınırsız yaratıcılık kombinasyonunu deneyimleyebilirsin Charles Chevalier’in orijinal keşfinden esinlenilip pürüzsüz ve şık bir tasarım için yeniden tasarlanan bu çoklu katmanlı lens, ister analog, ister dijital kullanan başlangıç seviyesindeki fotoğrafçılar ve profesyoneller için ideal çözüm olacak.

Bizi Kickstarter’da destekleyerek Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ve projeye özel ekstralara %45’e varan indirimle sahip olabilirsin!

2017-05-16 #insanlar

Daha İlginç Makaleler