Lomopedia: Despina 2.8/50mm Sanat Lensi

Günlük fotoğraf gezileri için uygun bir lens aramak biraz rahatsız edici olabilir ancak Despina 2.8/50mm Sanat Lensi bu arayışın net cevabı olacaktır. Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi 'nin 2. üyesi, portre ve moda fotoğrafçılığı konusunda kullanıcılara netlik ve dikkat çekici görüntü kalitesi getiriyor.

Moda fotoğraflarının hepsinde keskin görüntüler vardır. İzleyenler, her ince ayrıntıyı görmelidir ve bu yüzden Lomography bunları tam olarak yapabilen bir lensi buldu. Despina Sanat Lensi f/2.8'deki açık diyaframa sahip ve bu geniş diyaframda çekildiğinde dahi net görüntüler oluşturuyor. 50mm odak uzaklığı, portreleri eğlenceli ve heyecan verici hale getiriyor - sadece küçük bir odak ayarı yapıldığında, arka planda dikkate değer bokeh efektleri yaratabilir. Odak uzaklığı hakkında da güzel olan şey ise nesnelerin doğal olarak oluşturulmasıdır. Bu, hem fotoğrafçı hem de izleyici için daha gerçekçi bir görüş ortaya çıkarıyor.

Despina'nın dikkat çeken özelliklerinden biri boyutu ve ağırlığı. Kompakt ve hafif, çekimler için kolay bir asal mercek. Neptün Convertible Sanat Lensi Sistemi sorunsuzca eklenebilen bir arka eleman. Tüm sanat lens sistemi Canon EF, Nikon F ve Pentax K modellerini kullanan bir dizi fotoğraf makinesi ile uyumlu, böylece kullanıcılar dijital ve analog fotoğraf makinelerine yavaş ve hantal hissetmeksizin bu lens sistemini takabilirler. Bu, günlük olarak çekim yaparken özellikle iyi bir şey. Hızlı bir şekilde çekim yaparken bile keskin fotoğraflar elde etmek için yorgunluğu azaltır.

Despina 2.8/50mm Sanat Lensi Teknik Özellikleri:

Lens Bayonet Profili: Canon EF, Nikon F or Pentax K bayonet
Odak Uzaklığı: 50mm
Diyafram: f/2.8 ikili diyafram sistemi
Çok ölçekli diyafram açıklığı: 50mm: f/2.8 - f/22 (diyaframlar arka lens tabanında yer alıyor)
Görüş Alanı: 46°
Filtre Çapı: 52mm
En Yakın Odak Mesafesi: 0.40m
Lens Kaplaması: Çoklu kaplama, 4 grupta 4 element
Lens Gövdesi: Alüminyum

Despina 2.8/50mm ile çekilen fotoğraflara göz at:

Photos by Harimao Lee, Lorenzo Scudiero, Camera Hannah and Kurt Prinz

Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ile yeniden Kickstarter’dayız — tüm fotoğrafçılık olasılıklarında ihtiyacın olan her şey bir arada. 35mm, 50mm ya da 80mm sabit odak uzaklığına sahip, değiştirilebilir üç ön lensten birini kullanarak, tek bir lens sistemiyle, her çekim durumuna hazırlıklı olacaksın. Fotoğraflarının çevresine güzeller güzeli kırılgan bir bokeh etkisi için altı farklı diyafram plakasından birini kullanıp, sınırsız yaratıcılık kombinasyonunu deneyimleyebilirsin Charles Chevalier’in orijinal keşfinden esinlenilip pürüzsüz ve şık bir tasarım için yeniden tasarlanan bu çoklu katmanlı lens, ister analog, ister dijital kullanan başlangıç seviyesindeki fotoğrafçılar ve profesyoneller için ideal çözüm olacak.

Bizi Kickstarter’da destekleyerek Neptune Convertible Sanat Lensi Sistemi ve projeye özel ekstralara %45’e varan indirimle sahip olabilirsin!

2017-05-16 #donanım #haberler

Daha İlginç Makaleler