Lomography Purple ile Yeşil ve Mavi Dönüşümü

LomoChrome Purple, çok uzun zamandır denemek istediğim ancak bir türlü fırsat bulamadığım bir filmdi. Fırsat bulduğumda ve edinmek istediğimde ise bir türlü bulamamıştım. Mavilerin yeşile, yeşilin mora çalmasını en iyi manzara fotoğraflarında alacağımı da düşünerek, bir Karadeniz tatili öncesinde edinmek için çözüm arıyordum. Neyse ki imdadıma Emre yetişti, kendi için sakladığı purple’ı bana verdi…

Krediler: tohumus

Purple’ın şehirde çıkaracağı sonuçları da merak ediyordum doğrusu, ancak filmi Karadeniz’e sakladığım için çok mutluyum. Ben filmin tamamını 200 asa’da kullandım.

Krediler: tohumus

Çoğunu 2275 metre yüksekliğindeki Eriçok Tepesi’nde kullandığım bu filmin sonuçlarını öyle sevmiştim ki, İstanbul’a döndüğümde vakit kaybetmeden New Lomochrome Purple’ı da edinmek için mağazanın yolunu tuttum.

Krediler: tohumus

Şansıma Eriçok Tepesi'nde çekim yaparken hava oldukça açıktı…

Krediler: tohumus

Filmden birkaç pozu da kırmızı çatıları ile meşhur, daha önce Dünya’nın Etrafında Analog serisinde yazdığım Yeşilce’de kullandım. Gün batımında aldığım renkler de beni büyüledi.

Krediler: tohumus

New Purple’ı denemek için sabırsızlanıyorum.

Yazıda bahsi geçen Dünya’nın Etrafında Analog: Yeşilce, Ordu yazısını merak ediyorsan, onu da buradan okuyabilirsin!

Tohumus'un tom fotoğraflarına LomoEvi'inden bakabilir ya da onu instagram hesabından takip edebilirsin.

nural tarafından, 2017-07-11 tarihinde ve #donanım #lokasyonlar başlığında yazıldı.

LomoChrome Purple Film 100-400 35mm

Bu eşsiz renkli negatif film, fotoğrafının doğal tonlarını yeni, göz kamaştırıcı renklere dönüştürerek seni şaşkına çevirecek. Hepimizin sevdiği Kodak Aerochrome filminin saykodelik kızılötesi görünümünü, şaşırtıcı fotoğrafik sonuçları garanti ediyor.

Kickstarter

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler