Yaratıcı Fotoğrafçılık İçin 25 İpucu

Değişik ve yeni deneyler yapmak Lomography'nin çekirdeğidir ve 'Düşünme, Çek' felsefesine bağlıdır. Yıllar içinde, yaratıcı fotoğrafçılıkta tutkuyla sınırları sürekli zorlayan Lomography üyeleri herkese ilham verdi ve şaşırttı.

İnanılmaz film çorbalarından tatlı çekim ipuçlarına kadar, Lomography dergisinde yayınlanan en ustaca yaratıcı ipuçlarının 25'ini listeliyoruz.
---

Lomography Bilgisini Arttırmak

Lomography'nin çılgın estetiğini yakalamak için en kolay yollardan biri çoklu pozlamadır. Kafa karıştırıcı pozlar çekmek için tekniğin sırlarını, buradan öğren ve renkli filmini bazı bölümlerini redscale'e dönüştür!

Her lomograficinin denemesi gereken diğer tekniklerden biri ise Kendin Yap redscale film. Basit yollardan biriyle normal renkli filmi kırmızı filme dönüştür!

Kodak Aerochrome saykodelik pembe ve kırmızı renkleriyle lomograficilerin en çok aradığı filmler arasında. Nadir bulunur ve artık üretimi yoktur. Bu nedenle eline geçtiğinde en iyi pozları almak için bu rehberi uygula.

Eğer doğal veya yapay ışıklarla oynamak istersen bu yazıyı dikkatle okumanı öneririz.


Lab Fareleri ve Film Çorbaları

Evde film banyosu yapmanın bir çok avantajı var. Filmler üzerinde kendi kontrolün olmasının yanında, uzun süreli olarak düşünürsen aslında daha ucuz. Rahatlıkla Lomo lab faresi olmak için bütün her şeyi bu yazılardan öğren. Siyah ve Beyaz Elde Yıkama, Başlangıç Sevisindekiler İçin C-41 Evde Yıkama Rehberi ve E-6 Banyosu süreçlerini bu makalelerden öğren.

Maceracı ruhlar için, filmlerini evde bulunan kimsayallara ya da içecekleri batırıp kullanmak her zaman heyecan vericidir. Başlangıç olarak filmini cine batırmayı, pişirmeyi ya da kirli bulaşıklarla yıkamayı deneyebilirsin.

Film üzerinde oynamak için hiç kimyasalın yok mu? Olsun! Kırmızı şarap ya da toz kahve var.

Ve bir düzine negatifle oynadıktan sonra onları sakla ve anılarını sergilemek için onları bir taşa ya da başka doğal bir materyalin üzerine bas.


Kamera Tüyoları

Küçük bir tüyo ile var olan makineni ya da ekipmanını sana uyması için değiştir! Lomo LC-A'nı 12 iso İle Çekmesi İçin Kandırmak için ışık ölçeğinin üzerine film şeridinden bir parça koy. 126'lık bir kartuşu 35'lik filmle değiştir ya da eski bir lens için makinene adaptör yap.

Tırnak makası ve kesici gibi basit araçlarla, bir SuperSampler'ı değiştirerek çok lensli bir fotoğraf makinesi ile kesintisiz çoklu poz fotoğrafı çek veya bir Diana Mini ile çekim yaparken filmin daha rahat ilerlemesini sağla. Ve analog video çekenler için bir tüyomuz da LomoKino için elektrikli sarma makinesi yaratmak.


Eski Tekniklerle Tazeliği Yakala

Zamansız fotoğrafçılığın püf noktalarını bulmak için yeni yollar mı arıyorsun? Gökkuşağı ve beneklerdem yapılmış bir filtre yap, çam fıstığı veya yumurta kullanarak pinhole fotoğraflar çek. Çoklu pozlamaya bir fark getir ve atılmış pozlarla çek. Son olarak da klasik panoramik görüntülerini küçük gezegenlere dönüştür.

---

2018-03-17 #dersler

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler