İkonik Lomograficiler: Hodachrome

25. yıl dönümünü kutlamak için, topluluğumuzdaki 25 ikonik Lomografici'yi onurlandırıyoruz. Lomography'de 7. yılını kutlayan Hodaka Yamamoto diğer adıyla Hodachrome ile biraz lafladık!

Adın: Hodaka Yamamoto
Kullanıcı Adın: hodachrome
Lomography'e katılma yılın: 2010

Otoportre: @hodachrome

Biraz geriye dönelim: Lomography'i nasıl keşfettin?

Lomography ile ilk temasım 2007'de eski bir Lomo LC-A (LC-A + değil) ile oldu. Bir arkadaşım bana bunun hakkında bir şeyler öğretti ve kısa zaman sonra Lomography'nin orijinal fotoğrafçılığıyla yakından ilgilendim. İşte Lomography'de fotoğraf hayatım böyle başladı.

İlk Lomography fotoğraf makinen neydi?

Lomo LC-A +. İlk ve en iyi makinem. İlk başta kullanımı kolay olmayan (özellikle çoklu pozlamalar için) bir makine gibi görünebilir ancak bir kere güzel sonuç aldığında, LC-A +'nın büyüsüne kapılabilirsin.

En sevdiğin Lomography anın hangisi?

Lomography'ye katıldığımdan bu yana harika anılarım var. Benim için en güzel anlardan biri, 2013 yılında Malezya'da gerçekleşen fotoğraf gezisi ve sergisidir. Benim için değerli bir deneyimdi. Hatırladığım bir başka güzel an ise, en iyi Lomography arkadaşım Toby Mason (@fotobes) ve onun arkadaşı ile İngiltere'de geçirdiğim zaman. Güzel zamanlardı, biralar ve makinelerle.

Lomography senin için ne ifade ediyor?

Lomography, bana göre fikirlerimin ve yaratıcılığımın tam olarak farkına vardığım hayalperest bir kültürdür.

Önceki Lomography karelerinden birkaçını bizimle paylaşır mısın?

"Night of green snow", "秋空に泳ぐ -Swim in the autumn sky, "Industrial Beauty"

Seni meşgul eden şeyler nelerdir?

Günlerimi fotoğraf, fotoğraf sergisi, fotoğraf okulu ve fotoğrafçılıkla ilgili çeşitli etkinliklerle geçiriyorum. Hepsini yerine getirmek kolay değil, ancak her gün tadını çıkarıyorum!

O zamanlar Lomography arkadaşların kimdi?

@Fotobes, @grazie ve @gocchin. Hepsi çok yetenekli ve sofistike fotoğrafçılar, çok saygı duyuyorum. Neyse ki hepsiyle film takası yaptm ve onlardan çok şey öğrendim. Grazie henüz yüz yüze tanışmadığım bir kişidir (yakın gelecekte umarım!).

Yeni Lomograficilere ne tavsiye verirsin?

Yeni gelenlerin öncelikle film fotoğrafçılığından faydalanmalarını istiyorum. Lomography'de birçok orijinal fotoğraf makinesi, film ve aksesuar bulunmaktadır. Hiçbir kural olmadan kendi tarzını denemekten çekinme!

Hodachrome'dan birkaç favori fotoğrafımız.

Krediler: hodachrome

Daha fazlası için LomoEvi ziyaret et.


Çekimlerini gönderdin mi? En sevdiğin yerlerin en iyi resimlerini göndererek kendi LomoWall'unu oluşturmak için kayıt yaptırarak küresel fotoğraf sergisi yaratmamıza yardımcı ol! Lomography'nin 25 Yılı sitesine göz at! Ayrıca sosyal medyada bizi takip etmeyi unutma! Partilerden sergilere, hediyelerden, daha fazlasına kadar hala gelecek tonlarca kutlama var!

2017-08-10 #insanlar

Daha İlginç Makaleler