LC-A+ Ustaları

2017-08-08

Görüntülerle iletişim güzeldir! Tek bir film fotografını kullanarak dünyanın farklı yerlerinde bulunan diğer insanlarla bağlantı kurmayı hayal et. Görüntülerin gücü budur ve LC-A birçok insanın yeni deneyimlerine ve arkadaşlıklarına aracı olmuştur. Birçok sanat formunda olduğu gibi LC-A ile yeteneklerini mükemmelleştiren ustalar var.

Krediler: qrro

Bunlar toplumumuzda, kamera kullanımıyla başkalarına ilham vermeyi amaçlayan insanlardır.

hodachrome

Krediler: hodachrome

Neredeyse tanıtılmaya ihtiyacı olmayan bir fotoğrafçı. Eğer bir Lomografici iseniz muhtemelen hodachrome kim olduğunu biliyorsun. Birçok şey arasında mükemmel çoklu pozlama yapar ve gerçekten topluluğumuzun hevesli bir üyesidir. Detayları ve yaratıcı teknikleriyle gerçekten övgüye layık.

ccwu

Krediler: ccwu

Topluluk üyesi olan ccwu, ele aldığı konularda dikkat çekme konusunda gerçek bri usta. Fotoğraflarını iyi çerçevelediği gibi, en iyi sonucu veren renklerle ilgili yaratıcı bir oyun da sunuyor. Sönük tonlardan cesur renklere kadar, renk spektrumundaki yolunu biliyor.

grazie

Krediler: grazie

Grazie'nin Lomograph'larına bakarak rahat hissedeceksin. Görüntülerinde daha davetkar olmasını sağlayan güzel kompozisyonları var. Kolayca yapılabilir görünmelerine rağmen, onlara kafa yorduğuna eminiz. Ancak böyle düşündüğün için seni suçlayamıyoruz, Grazie hepsinin kolay görünmesini sağlıyor.

fruchtzwerg_hh

Krediler: fruchtzwerg_hh

Kompozisyon, fotoğraflarını güzelleştirebilir veya mahvedebilir ancak ruchtzwerg_hh bu işi iyi biliyor. Fotoğraflarını çerçeveledi ve mümkün olan en iyi sonuca ulaşmak için çekimlerine farklı unsurlar ekledi. Bunu anlamak için fotoğraflara bir göz atman yeterli. Perspektif, renk, açı ve teknik üzerine bir vaka çalışması. Selam sana fruchtzwerg_hh!

fotobes

Krediler: fotobes

fotobes'in fotoğrafları gerçeküstü parçalar gibi. Bütün görsel öğelerle birlikte zihninde numaralar yapar. Bu, görüntülerin nasıl daha da geliştirebileceğinin mükemmel bir örneği. Bu fotoğrafları 'mutlu kazalar' olarak adlandırmak kolaydır, ancak bunların renk, doku, açı, çerçeveleme ve içeriğe kadar ustalıkla yapıldığını kesinlikle söyleyebiliriz. Her şey yerinde.

dakadev_pui

Krediler: dakadev_pui

Bir diğer sevilen yaratıcı topluluk üyemiz ise dur durak bilmez dakadev_puj. Aside from being laid back and easy to connect with, he also gives us wonderful images that can serve as inspirations for future projects. These photos alone can attest to his skill and creative vision.

japsix

Krediler: japsix

Toplulukta renk ve doygunluğu çok seviyoruz ve japsix, normal sahneleri olağanüstü sahnelere dönüştürmek konusunda tam bir usta. Yaz, her zaman fotoğraflarıyla köşede duruyormuş gibi görünüyor! Slayt filmlerin sayımını yapmanın bir yolunu arıyorsan, LomoEvi'ni ziyaret et.

tracyvmoore

Krediler: tracyvmoore

Kamera, film ve aksesuar kombinasyonları ile denemeye hakkında ne düşünüyorsun? İşte Lomography ustası tracyvmoore. LomoEvi eğlenceli ve heyecanlandıran yaratıcı yollarla doludur. Balıkgözü çekimlerine kadar neredeyse her şey var!

sobetion

Krediler: sobetion

sobetion ismi tanıdık gelmiyor mu? Öyleyse gelmeli.Toplumumuzdaki en iyi fotoğrafçımızdan biridir! Teknikleri, fantastik fotoğrafları ve film derslerini topluluk sayfalarımızın her yerinde paylaştı. Ve bunun için listemizde yer almayı hak ediyor.

superlighter

Krediler: superlighter

Listemiz superlighter olmadan tamamlanamazdı. Görüntüyü yakalamak için renkleri ve efektleri bir araya toplar, her seferinde harika sonuçlar elde eder. Sadece bu kadar değil, dengeyi korumanın bir yolu olarak sade çekimler de yapıyor. Her iki disiplinin de ustası, superlighter'ı LC-A Ustalar Sınıfı'nda kucaklıyoruz!


Çekimlerini gönderdin mi? En sevdiğin yerlerin en iyi resimlerini göndererek kendi LomoWall'unu oluşturmak için kayıt yaptırarak küresel fotoğraf sergisi yaratmamıza yardımcı ol! Lomography'nin 25 Yılı resmi sitesine göz at! Ayrıca sosyal medyada bizi takip etmeyi unutma! Partilerden sergilere, hediyelerden, daha fazlasına kadar hala gelecek tonlarca kutlama var!

lomographymagazine tarafından, 2017-08-08 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler

 • LomoAmigo Burçin Esin'le Karavan Sessions Üzerine

  nural tarafından, 2017-03-29 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo Burçin Esin'le Karavan Sessions Üzerine

  Geçtiğimiz yıl Lomo LC-A+ ile yaptığı çekimleri bizimle paylaşan Burçin Esin'e bu sefer de müzik ve videoyu bir araya getirdiği projesi Karavan Sessions'ı sorduk.

 • LomoChrome Purple Simple Use Film Camera Atölyesi - 20 Ağustos 2017

  yagmurblt tarafından, 2017-07-20 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  LomoChrome Purple Simple Use Film Camera Atölyesi - 20 Ağustos 2017

  Lomography ailesinin en yeni üyesi LomoChrome Purple Simple Use Film Camera ile hala tanışmadıysan şimdi tam zamanı! Yeşil tonlarını mor rengine dönüştüren bu filmi çok seveceksin!

  2017-07-20
 • Siyah & Beyaz Film Banyosu Atölyesi

  nural tarafından, 2017-03-09 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Siyah & Beyaz Film Banyosu Atölyesi

  Filmin üzerinde görüntüyü oluşturmak büyülüdür ve bu kez bunu yapan sen olacaksın. Kendi siyah & beyaz fotoğraflarını, kendi ellerinle oluşturmak harika olmaz mıydı? O halde 26 Mart Pazar günü, daha önce çektiğin bir siyah & beyaz film ile bu atölyeye katıl ve analog fotoğrafçılığın en önemli aşamasını deneyimle!

 • Dükkan Haberleri

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Kelimenin gerçek anlamıyla Lomography’yi sırtına geçir! Lomography tarzını yansıtan tişörtlerimiz ile analog bağımlılığını tüm dünyaya göster. Lomoseverler için özel tasarlanan bu tişörtler hem rahat, hem stil sahibi!

 • Diana F+'ya Giriş Atölyesi - 27 Kasım Pazar

  haleozdemir tarafından, 2016-10-27 tarihinde ve #dersler başlığında yazıldı.
  Diana F+'ya Giriş Atölyesi - 27 Kasım Pazar

  Diana F+, 120 format filme, yumuşak tonlara ve harika vinyetlere sahip kare fotograflar çeker. Diana F+ ile sınırsız çoklu pozlamalar yapabilir, objektiflerini degistirebilir, hatta iğne deliği fotoğraflar bile çekebilirsin! Bu atölyede büyülü fotoğraf makinemiz Diana F+’nın tüm özelliklerini, ayarlarını, Diana F+’ya nasıl film takıldığını hep birlikte öğrenecegiz. Sonrasında ise fotoğraf makinelerimize film takıp Galata’da keyifli bir çekim turuna çıkacağız!

 • TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Monokrom Kategorisi Kazananları

  Lomography tarafından, 2017-04-18 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Monokrom Kategorisi Kazananları

  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 11 farklı kategoriden oluşuyor. Bu 11 kategori sayesinde – 10 sabit ve güncel küresel olayları yansıtan bir ek kategori – dünyayı senin gözünden görmek ve bu güzel, ilginç ve çıldırtan gezegende, senin insan olarak yaşadığın deneyimleri paylaşmanı istiyoruz. Fotoğraf denemelerinin ve mutlu kazaların çarpıcı ve sıradan fotoğraflar üretebileceğine şahit olun. Monokrom kategorimizde en üst sırayı alan bu duygu yüklü siyah beyaz fotoğraflar ile büyülen.

 • 1950'lerin Sonlarında New York'un Gündelik Hayatını Belgeleyen Renkli Fotoğraflar

  yagmurblt tarafından, 2017-10-21 tarihinde ve #kültür #lokasyonlar başlığında yazıldı.
  1950'lerin Sonlarında New York'un Gündelik Hayatını Belgeleyen Renkli Fotoğraflar

  Dick Leonhardt'ın bu inanılmaz görüntüleri, 1958 ve 1959'da New York şehrinin gündelik hayatını gözler önüne seriyor!

 • Dükkan Haberleri

  Lomo'Instant Camera Bag

  Lomo'Instant Camera Bag

  Sevgili Lomo'Instant bebeğin yeni, özenle tasarlanmış, lüks deriden Lomography ve Above the Fray ortaklığında üretilen Lomo'Instant Camera Bag ile güvenle taşı! iHemen ön sipariş ver ve çantana Ekim 2016'da kavuş!

 • Daniel Schaefer: Lomo'Instant Square Hakkında Görüşleri

  lomographymagazine tarafından, 2017-10-20 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.
  Daniel Schaefer: Lomo'Instant Square Hakkında Görüşleri

  Daniel Schaefer Lomography Dergisi’ne geri dönüyor ve Lomo’Instant Square hakkındaki yorumlarını ve kare formata karşı olan sevgisini bizimle paylaşıyor. Yaz anıları ve şipşak fotoğrafçılığın yeni çağı hakkındaki görüşleri için okumaya devam et.

  2017-10-20
 • Diana F+'nın En İyileri: Çoklu Pozlamalar

  lomographymagazine tarafından, 2017-10-19 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.
  Diana F+'nın En İyileri: Çoklu Pozlamalar

  Diana F+ fotoğraf makinesi tanıtıldığından bu yana, onun ikonik olacağını biliyorduk! Dünyanın her yerinden insanlar onun için çıldırıyordu ve bu güne kadar, onunla yaratılan tonlarca güzeller güzeli fotoğraf oldu.

  2017-10-19
 • Diana F+'nın En İyileri: İlk Yıldan Fotoğraflar

  lomographymagazine tarafından, 2017-10-19 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.
  Diana F+'nın En İyileri: İlk Yıldan Fotoğraflar

  Lomography topluluğunun 2008 yılında, Diana F+'nın lansmanından bir yıl sonra paylaştığı bu lo-fi görüntülerle Diana F+'nın en iyilerini hatırlıyoruz.

  2017-10-19
 • Dükkan Haberleri

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 sahibi olmak, bir fotoğraf makinesinden daha fazlasına sahip olmak gibi hissettirir. Belair, 3 farklı formatı ile çok yönlü ve sana çekimlerinde daha fazla seçenek sunuyor. Ancak bu set ile sınırlarını biraz daha aşmaya hazır ol. Çünkü Belair 35mm Back aksesuarını kullanarak, film delikleriyle pozlanmış havalı 35mm fotoğraflar da çekebilirsin!

 • Diana ile Geçen 10 Yıl: Karşınızda Diana F+ Anniversary Edition

  Lomography tarafından, 2017-10-18 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Diana ile Geçen 10 Yıl: Karşınızda Diana F+ Anniversary Edition

  Lomography’nin başrol oyuncusu yepyeni, onuncu yılına özel bir tasarımla geri dönüyor! 1960’ların klasik Amerikan lokantalarından esinlenilen yeni Diana F+ 10 Years of Diana Edition mat kırmızı ve pastel mavi tasarımı ile Retro altın rengi lensiyle öne çıkıyor.

  2017-10-18
 • Öne Çıkan Anlar: The Diana F+ World Tour

  lomographymagazine tarafından, 2017-10-17 tarihinde ve #haberler #videolar başlığında yazıldı.
  Öne Çıkan Anlar: The Diana F+ World Tour

  When Lomography introduced the Diana F+, it became an instant darling in 2007. The year after, the Diana World Tour has launched, the biggest party ever for the toy camera. Let's blast back to several years earlier and toast to the good times of the Diana World Tour.

  2017-10-17
 • Diana F+'nın En İyileri: Akılda Kalan Portreler

  lomographymagazine tarafından, 2017-10-16 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+'nın En İyileri: Akılda Kalan Portreler

  Diana F+ fotoğraf makinesi tanıtıldığından bu yana, onun ikonik olacağını biliyorduk! Dünyanın her yerinden insanlar onun için çıldırıyordu ve bu güne kadar, onunla yaratılan tonlarca güzeller güzeli fotoğraf oldu.

  2017-10-16