"Sinema Paletleri": Film Renkleri Kılavuzu

Renkler, bilinçaltında ruh halimizi ve algılarımızı değiştiren faktörlerdendir. Akıllı ama hileli bir hikaye anlatım cihazı. Ancak ustalıkla yapılan kompozisyonlar, hikayeleri olduğundan daha canlı hale getirir.

Sanatçılar ve renk tutkunları, görsel olarak çarpıcı filmlerden oluşturulan bu renk paletlerini çok sevecekler. İşte Sinema Paletleri. Tüm renk çalışmaları bir ekran görüntüsünde bulunan ilgili renklerin herbirini gösterir.

Favorilerimiz:

The Grand Budapest Hotel (2014), Dir. Wes Anderson, Cinematography: Robert Yeoman, Production Design: Adam Stockhausen; Excision (2012), Director: Richard Bates Jr., Cinematography: Itay Gross. Production Design: Armen Ra; Lost in Translation (2003), Director: Sofia Coppola, DP: Lance Acord, Production Design: K. K. Barrett, Anne Ross; Napoleon Dynamite (2004), Director: Jared Hess, Cinematography: Munn Powell, Production Design: Cory Lorenzen
Melancholia (2011), Director: Lars von Trier, Cinematography: Manuel Alberto Claro, Production Design: Jette Lehmann; Little Miss Sunshine (2006), Dir. Jonathan Dayton, Valerie Faris, DP: Tim Suhrstedt, Production Design: Kalina Ivanov; My Own Private Idaho (1991), Director: Gus Van Sant, DP: John Campbell, Production Design: David Brisbin; Amélie .(2001), Director: Jean-Pierre Jeunet, Cinematography: Bruno Delbonnel, Production Design: Aline Bonetto; Marie Antoinette Dir. Sofia Coppola, DP: Lance Acord, Production Design: K. K. Barrett, Costume Design: Milena Canonero; Ran (1985). Director: Akira Kurosawa, DP: Takao Saito, Asakazu Nakai, Shoji Ueda; The Matrix Revolutions (2003).Dir. Lana Wachowski, Lilly Wachowski, DP: Bill Pope, Production Design: Owen Paterson

Görseller Cinema Palettes 'den. Onları Instagram 'dan da bulabilirsin.

2017-08-18 #kültür

Daha İlginç Makaleler

 • Lomography Simple Use Film Camera ile Canlılığı Yakala

  2017-04-21 #donanım #haberler
  Lomography Simple Use Film Camera ile Canlılığı Yakala

  Lomography Simple Use Film Camera ile gerçek canlı Lomography tarzında fotoğraflar çekmek çok kolay. Bu kullanışlı fotoğraf makinesi, muhteşem Lomography Renkli Negatif 400 film yüklü ve ekstra canlı çekimler için renkli jel filtrelere sahip!

 • Renk İncelemesi: Bir Tutam Bordo

  2018-03-16
  Renk İncelemesi: Bir Tutam Bordo

  Renkler hayatın her kesiminde farklıdır. Renk "Scarlet" sadece turuncu-kırmızı melez renk tonu değildir; bu tutkulu, gelişigüzel bir rengi temsil eder. Lomography olarak, bulunan her karmaşık rengin anlamını ve çoğumuz için ne anlama geldiğini anlamaya çalışıyoruz.

 • TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Monokrom Kategorisi Kazananları

  2017-04-18 #haberler
  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Monokrom Kategorisi Kazananları

  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 11 farklı kategoriden oluşuyor. Bu 11 kategori sayesinde – 10 sabit ve güncel küresel olayları yansıtan bir ek kategori – dünyayı senin gözünden görmek ve bu güzel, ilginç ve çıldırtan gezegende, senin insan olarak yaşadığın deneyimleri paylaşmanı istiyoruz. Fotoğraf denemelerinin ve mutlu kazaların çarpıcı ve sıradan fotoğraflar üretebileceğine şahit olun. Monokrom kategorimizde en üst sırayı alan bu duygu yüklü siyah beyaz fotoğraflar ile büyülen.

 • Dükkan Haberleri

  Küçük Ama Yetenekli Bir Set: Diana Baby 110 Fotoğraf Makinesi ve Lens Paketi

  Küçük Ama Yetenekli Bir Set: Diana Baby 110 Fotoğraf Makinesi ve Lens Paketi

  İnanılmaz küçük boyuttaki Diana Baby 110, göz kamaştırıcı kare fotoğrafları da beraberinde getiriyor! Birbiriyle değiştirilebilir iki lensi olan bu minik ile 110 film dünyasına girmeye ne dersin? Üstelik cebine sığacak boyutuyla Diana Baby, her yere taşıyabilmen için ideal bir dost olacak!

 • Alice Guy-Blaché: İlk Kadın Sinemacı

  2017-03-24 #kültür #insanlar #videolar
  Alice Guy-Blaché: İlk Kadın Sinemacı

  Ve bir kez daha, sanat tarihi erken sinemada bu çok önemli figürü yazmayı neredeyse unuttu. Erken Fransız sinemasının kadın öncüsü, ses senkronizasyonu, renk tonu oluşturma, ırk gözetmeksizin kadro oluşturma ve özel efektler ile deney yapan ilklerden biriydi.

 • Kadınlar ve Makineler

  2017-07-21 #kültür
  Kadınlar ve Makineler

  Sanatçı Anne Collier, kadınları içerik olarak kullanan eski reklam arşivlerini ve kayıp görsel stoklarını inceledi. Yeniden kadınların ellerine fotoğraf makinesi vererek onları fotoğrafladı.

 • Wes Anderson'un Garip Renk Paleti

  2017-12-12 #kültür
  Wes Anderson'un Garip Renk Paleti

  Amerikalı yönetmen, bugünlerde film dünyasının başlıklarında sıkça yer alıyor ve bu onu 21. yüzyılın en önemli film yapımcılarından biri haline getiriyor. Wes Anderson'u özel renk kullanımınlarına ne söylenir ki?

 • Dükkan Haberleri

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Yeni Petzval lens ile çekilmiş fotoğraflar, süper keskin odak alanları ve harika döngüsel bokehleri ile kolayca tanınabilir. Her Yeni Petzval lens, pirinç kaplıdır (tıpkı orijinal Petzval lens gibi) ve özel bir cam lense sahiptir. Bu lensler, Lomography ve Rusya'daki Zenit fabrikası ekibinin optik uzmanları iş birliği ile tasarlandı ve üretildi.

 • Andrei Tarkovsky'ın Ender Görülen Şipşak Fotoğrafları

  2018-03-02 #kültür #insanlar
  Andrei Tarkovsky'ın Ender Görülen Şipşak Fotoğrafları

  Kim derdi ki ünlü Rus sinema ustası şipşak fotoğrafçılığa düşkün diye? Bu galeri de ince ve mükemmel kurgular içeren şipşak fotoğraflarını bulabilirsin.

 • Şipşak Fotoğrafçılık: Dün ve Bugün

  2017-09-07 #haberler
  Şipşak Fotoğrafçılık: Dün ve Bugün

  Şipşak fotoğrafçılık doğuşundan bu yana çok yol kat etti ve heyecan dinecek gibi görünmüyor. Dijitalin rahatlığı birkaç tul ötede olsa bile, şipşak fotoğrafçılık dünyasındaki yeni gelişmelerle, şipşak çekim yapmak hava çok taze ve çok havalı.

 • 25 Yılda Fotoğrafçılık Dünyasını Değiştiren 25 Olay

  2017-07-20 #kültür #haberler
  25 Yılda Fotoğrafçılık Dünyasını Değiştiren 25 Olay

  Son 25 yılda, fotoğrafçılık dünyasında çok fazla değişim gerçekleşti. Lomography’nin 25 yılını kutlarken, 1992 yılından günümüze kadar öne çıkan olayları, trendleri ve sorunları hatırlayıp, analog dünyayı ve genel olarak fotoğrafçılığı nasıl değiştirdiklerini inceliyoruz.

 • Dükkan Haberleri

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  İyi haber saykodelik renk kimyagerleri. Yaratıcı dünyanın sakinleşmeye başladığı şu günlerde LomoChrome Purple 35mm geri dönüyor. Eğer bu göz alıcı renkli negatif emülsiyonunu kaçırdıysan, üzerinde çalıştığımızı öğrenmek seni mutlu edecektir — hem de emülsiyonu çok daha iyi bir şekilde formüle ederek.

 • Petzval LomoAmigo: Rémy Perthuisot ile Rüyamsı bir Gezi

  2018-03-04 #insanlar
  Petzval LomoAmigo: Rémy Perthuisot ile Rüyamsı bir Gezi

  Petzval 58 Bokeh Kontrol Sanat Lensi’nin yeteneklerini deneyimledikten sonra, Rémy Perthuisot bu sefer de farklı bir bakış açısı için Petzval 85 Lens’i test ediyor. Sonbahar manzaraları ve Petzval’e özgü bokeh etkisi ile modern ama sihirli bir görsel hikaye yaratıyor.

 • TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Kent Kaşifi Kategorisi Kazananları

  2017-04-18 #haberler
  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Kent Kaşifi Kategorisi Kazananları

  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 11 farklı kategoriden oluşuyor. Bu 11 kategori sayesinde – 10 sabit ve güncel küresel olayları yansıtan bir ek kategori – dünyayı senin gözünden görmek ve bu güzel, ilginç ve çıldırtan gezegende, senin insan olarak yaşadığın deneyimleri paylaşmanı istiyoruz. Gündelik hayatı sıradışı hale getiren şans buluşmaları, güzel tesadüfler ve nefes kesen sadeliği Kent Kaşifi kategorisinin kazanan fotoğrafları ile kutlayın.

 • TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Koordinatların Dışında Kategorisi Kazananları

  2017-04-18 #haberler
  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Koordinatların Dışında Kategorisi Kazananları

  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 11 farklı kategoriden oluşuyor. Bu 11 kategori sayesinde – 10 sabit ve güncel küresel olayları yansıtan bir ek kategori – dünyayı senin gözünden görmek ve bu güzel, ilginç ve çıldırtan gezegende, senin insan olarak yaşadığın deneyimleri paylaşmanı istiyoruz. Hızlı tempolu teknoloji dünyasından kurtulup,Sınırları Aşma kategorisinin kazanan fotoğraflarıyla Doğa Ana ile yeniden bağlantı kurun.