"Sinema Paletleri": Film Renkleri Kılavuzu

Renkler, bilinçaltında ruh halimizi ve algılarımızı değiştiren faktörlerdendir. Akıllı ama hileli bir hikaye anlatım cihazı. Ancak ustalıkla yapılan kompozisyonlar, hikayeleri olduğundan daha canlı hale getirir.

Sanatçılar ve renk tutkunları, görsel olarak çarpıcı filmlerden oluşturulan bu renk paletlerini çok sevecekler. İşte Sinema Paletleri. Tüm renk çalışmaları bir ekran görüntüsünde bulunan ilgili renklerin herbirini gösterir.

Favorilerimiz:

The Grand Budapest Hotel (2014), Dir. Wes Anderson, Cinematography: Robert Yeoman, Production Design: Adam Stockhausen; Excision (2012), Director: Richard Bates Jr., Cinematography: Itay Gross. Production Design: Armen Ra; Lost in Translation (2003), Director: Sofia Coppola, DP: Lance Acord, Production Design: K. K. Barrett, Anne Ross; Napoleon Dynamite (2004), Director: Jared Hess, Cinematography: Munn Powell, Production Design: Cory Lorenzen
Melancholia (2011), Director: Lars von Trier, Cinematography: Manuel Alberto Claro, Production Design: Jette Lehmann; Little Miss Sunshine (2006), Dir. Jonathan Dayton, Valerie Faris, DP: Tim Suhrstedt, Production Design: Kalina Ivanov; My Own Private Idaho (1991), Director: Gus Van Sant, DP: John Campbell, Production Design: David Brisbin; Amélie .(2001), Director: Jean-Pierre Jeunet, Cinematography: Bruno Delbonnel, Production Design: Aline Bonetto; Marie Antoinette Dir. Sofia Coppola, DP: Lance Acord, Production Design: K. K. Barrett, Costume Design: Milena Canonero; Ran (1985). Director: Akira Kurosawa, DP: Takao Saito, Asakazu Nakai, Shoji Ueda; The Matrix Revolutions (2003).Dir. Lana Wachowski, Lilly Wachowski, DP: Bill Pope, Production Design: Owen Paterson

Görseller Cinema Palettes 'den. Onları Instagram 'dan da bulabilirsin.

2017-08-18 #kültür

Kickstarter

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler