Sacred Tattoo NYC'den Michelle ve Naomi: Lomo Instant Square ile İlk İzlenimler

Lomo'Instant Square’i görür görmez, New York City’deki Sacret Tattoo’nun dövme sanatçısı Michelle Santana ve yöneticisi Naomi Perkins onun mağazalarında nasıl kullanacaklarına ilişkin bir dolu heyecan verici fikir ürettiler. Deneyimleri ve fotoğraflarını aşağıda bulabilirsin!

Sol: Michelle | Sağ: Naomi

Çok havalı bir işiniz var gibi duruyor, bize biraz neler yaptığınızdan bahseder misiniz?

Michelle: Ben bir dövme sanatçısıyım ve son 6 yıldır bu işi yapıyorum. Dövme yapmaya 18 yaşımda başladım – çizim yapmayı çok seviyorum ve bu sektörde hem para kazanıp hem de sevdiğim bir işi yapmış oluyorum. Yaptığım dövmelere kattığım sevgi işimin kalitesine yansıyor ve müşterilerimle oluşturduğum kişisel ilişkiden mutlu oluyorum. Onların, vücutlarına mürekkep işlerken bana güvenmeleri de en güzel kısmı.

Naomi: İşim mükemmel – en yakın arkadaşım ve muhteşem dövme sanatçıları ile birlikte çalışıyorum. Michelle Santana’nın yöneticiyim, yani onun randevularını düzenliyorum, basınla ilgili süreçleri takip ediyorum ve günlük olarak müşterileri ile iletişime geçiyorum!

Size neler ilham veriyor? Neden dövme?

Michelle: Sokak sanatı, benim sanatım ve dövme yapmaya bağlamamda büyük bir ilham oldu. Bunun çok havalı olduğunu düşünüyordum ve ben, her yeri dövme kaplı bir kadın olmayı isteyen türde bir insanım.

Naomi: Ben dövme sanatçısı değilim ama yaptıkları işe büyük bir saygı duyuyorum. Bu sektör o kadar zorlu ki, ben biraz kazara buraya geldim. Hiçbir zaman bir dövme stüdyosu/sanatçısı için çalışacağımı düşünmemiştim ama şu an bunu yapıyorum. Sanatı, en kalıcı haliyle taşımak çok güzel bir olgu. Daha çok dövme yaptırdıkça, daha çok insanla tanıştım, bu da benim bu dükkanda çalışmama ön ayak oldu!

Kevin Wilson, Fotoğrafçı, Sacred Tattoo’nun Sahibi, LomoAmigo

Dövme yapmaya başlamayı planlayanlar için önerileriniz var mı?

Michelle: Özellikle tasarım ve çizim anlamında ne yaptıklarını biliyor olmaları gerekiyor. Ben neyin doğru, neyin yanlış olduğunu söyleyemem çünkü bu işe başladığımda tek başımaydım ve kendi yöntemlerimi kullanıyordum. Eğer kalem ve kağıt kullanmaya zaman ayıracak biri değilseniz, bunu insan vücuduna da yapmak istemezsiniz. İşe stajla başlayın – bir dükkanda, kendi başına olacağından çok daha fazla şey öğreniyorsun. Ayrıca işini müşterin için yap, kendin için değil. Herkesin KENDİNİ mutlu eden bir tasarımla ayrıldığından emin ol, tasarım ne kadar komik olursa olsun.

Naomi: Dövme yapmayan herkese önerim staj yapmaları, sabırlı olmaları ve pratik yapmaları!

15 yaşındaki haline ne tavsiyede bulunurdun?

Michelle: 15 yaşındaki halime oyun oynamayı bırakıp, çizim yapmaya odaklanmasını söylerdim. Partilere katılıp, yeni insanlarla tanışmak istetiyor olabilirsin ama bu sanatına odaklandığında karşına çıkacak olan olasılıkları azaltacaktır. O kadar asi olmasam, şu an işimde çok daha ötede olurdum. Ve tabii ki anneni dinle!

Naomi: 15 yaşındaki halime bir tavsiye verecek olsam, okula odaklanmasını ve yaşamı bu kadar ciddiye almamasını söyledim. Genç ve safsın – bunun tadını çıkart.

Sheena, Dövme Sanatçısı, Sacred Tattoo NYC

Şipşak fotoğrafçılık hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Michelle: Yeni teknolojilerin yaşamımızdan çaldıklarının çok üzücü olduğunu düşünüyorum – fiziksel bir kopya, telefon ekranında gördüğünden çok daha havalı. Bunu kaybetmiş olmamız çok üzücü ve geri gelmesi çok müthiş olurdu.

Naomi: Şipşak fotoğrafçılık çok müthiş, özellikle insanların anlık hazlara odaklandıkları şu dönemde. Ayrıca fotoğrafların dijital halleri yerine fiziksel kopyalarını elimde tutabilmeyi çok seviyorum.

Lomo’Instant Square hakkında ne düşünüyorsunuz? Dükkanda onu nasıl kullandınız?

Michelle: Bence fotoğrafların boyutu muhteşem. Bana çocukken evde gördüğüm rastgele fotoğrafların verdiği hissi verdi. Babamla birlikte olan tek fotoğrafımız şipşak bir fotoğraf. Genelde müşterilerimle birlikte fotoğraf çekiyorum ve Lomo’Instant Square sayesinde müşterilerim onlarla birlikte götürebilecekleri (dövmenin dışında) bir anıya sahip oluyorlar.

Naomi: Lomo'nun Instant Square’inin çok eğlenceli ve kolay kullanımlı olduğunu düşünüyorum. Michelle ile birlikte hemen müşterilerle birlikte nasıl fotoğraflar çekebileceğimizi ve bunlarla nasıl bir arka plan yaratabileceğimizi konuştuk. O kadar heyecan verici ki!

Lomo'Instant Square ile çekilen fotoğraflar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Michelle: Güzel çıktığımda çok seviyorum haha.

Naomi: Normalde poz vermeyi sevmem ama Lomo beni heyecanlandırdı. Makinenin karşısındayken kendimi daha rahat hissettim ve fotoğraflar çok iyi çıktı. Çok nostaljik bir havaları var!

Kare formatı nasıl buldunuz? Size bir şeyler anımsattı mı?

Naomi: Lomo Square’i ilk gördüğümde çooookkk eski bir makine olduğunu düşündüm, hatta fotoğraf çekerken makineden toz duman çıkacak gibi geldi! Yanında taşıdığında kesinlikle merak uyandıracak ve insanlar bu makine hakkında daha fazla bilgi almak isteyecekler!

Michelle: Eski bir görünümü oluşunu çok sevdim - umarım siz de böyle düşünürsünüz ama pembe olmalı! :)

Bize dükkanınızı gösterdiğiniz için teşekkür ederiz!


Bu muhteşem sanatçıları Instagram üzerinden takip edebilirsin. Eğer New York City’e gider ve dövme yaptırmak istersen, randevu almayı unutma!

Michelle @mnsantanatattoo
Naomi @nnaomimariee
Sheena @electricsheena
Kevin @kevinwilsonnyc
Sacred Tattoo @Sacredtattoonyc | www.sacredtattoo.com

Yeni Kickstarter projemizi duyurduğumuz için heyecandan titriyoruz: Lomo'Instant Square. Dünyanın ilk tamamen analog, kare-format Instax fotoğraf çeken makinesinden bahsediyoruz. Süper keskin fotoğraflar için 95mm cam lense, pozlamayı kendi hesaplayan gelişmiş otomatik çekim moduna ve Lomography’ye özgü yaratıcı özelliklere sahip – ve kompakt, katlanabilir bir tasarıma. Lomo’Instant Square Kickstarter üzerinden satışa sunuldu. Sen de eğlenceye katıl ve bizi hemen Kickstarter üzerinden destekleyerek bu makineye planlanan perakende fiyatına oranla %35 indirimle sahip olmanın yanı sıra, tonlarca ekstra ürünü de indirimle alabilirsin. Tekliflerimiz bitmeden bu fırsattan faydalan. Sen de bize katıl!

2017-09-02 #insanlar

Kickstarter

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler