Sacred Tattoo NYC'den Michelle ve Naomi: Lomo Instant Square ile İlk İzlenimler

2017-09-02

Lomo'Instant Square’i görür görmez, New York City’deki Sacret Tattoo’nun dövme sanatçısı Michelle Santana ve yöneticisi Naomi Perkins onun mağazalarında nasıl kullanacaklarına ilişkin bir dolu heyecan verici fikir ürettiler. Deneyimleri ve fotoğraflarını aşağıda bulabilirsin!

Sol: Michelle | Sağ: Naomi

Çok havalı bir işiniz var gibi duruyor, bize biraz neler yaptığınızdan bahseder misiniz?

Michelle: Ben bir dövme sanatçısıyım ve son 6 yıldır bu işi yapıyorum. Dövme yapmaya 18 yaşımda başladım – çizim yapmayı çok seviyorum ve bu sektörde hem para kazanıp hem de sevdiğim bir işi yapmış oluyorum. Yaptığım dövmelere kattığım sevgi işimin kalitesine yansıyor ve müşterilerimle oluşturduğum kişisel ilişkiden mutlu oluyorum. Onların, vücutlarına mürekkep işlerken bana güvenmeleri de en güzel kısmı.

Naomi: İşim mükemmel – en yakın arkadaşım ve muhteşem dövme sanatçıları ile birlikte çalışıyorum. Michelle Santana’nın yöneticiyim, yani onun randevularını düzenliyorum, basınla ilgili süreçleri takip ediyorum ve günlük olarak müşterileri ile iletişime geçiyorum!

Size neler ilham veriyor? Neden dövme?

Michelle: Sokak sanatı, benim sanatım ve dövme yapmaya bağlamamda büyük bir ilham oldu. Bunun çok havalı olduğunu düşünüyordum ve ben, her yeri dövme kaplı bir kadın olmayı isteyen türde bir insanım.

Naomi: Ben dövme sanatçısı değilim ama yaptıkları işe büyük bir saygı duyuyorum. Bu sektör o kadar zorlu ki, ben biraz kazara buraya geldim. Hiçbir zaman bir dövme stüdyosu/sanatçısı için çalışacağımı düşünmemiştim ama şu an bunu yapıyorum. Sanatı, en kalıcı haliyle taşımak çok güzel bir olgu. Daha çok dövme yaptırdıkça, daha çok insanla tanıştım, bu da benim bu dükkanda çalışmama ön ayak oldu!

Kevin Wilson, Fotoğrafçı, Sacred Tattoo’nun Sahibi, LomoAmigo

Dövme yapmaya başlamayı planlayanlar için önerileriniz var mı?

Michelle: Özellikle tasarım ve çizim anlamında ne yaptıklarını biliyor olmaları gerekiyor. Ben neyin doğru, neyin yanlış olduğunu söyleyemem çünkü bu işe başladığımda tek başımaydım ve kendi yöntemlerimi kullanıyordum. Eğer kalem ve kağıt kullanmaya zaman ayıracak biri değilseniz, bunu insan vücuduna da yapmak istemezsiniz. İşe stajla başlayın – bir dükkanda, kendi başına olacağından çok daha fazla şey öğreniyorsun. Ayrıca işini müşterin için yap, kendin için değil. Herkesin KENDİNİ mutlu eden bir tasarımla ayrıldığından emin ol, tasarım ne kadar komik olursa olsun.

Naomi: Dövme yapmayan herkese önerim staj yapmaları, sabırlı olmaları ve pratik yapmaları!

15 yaşındaki haline ne tavsiyede bulunurdun?

Michelle: 15 yaşındaki halime oyun oynamayı bırakıp, çizim yapmaya odaklanmasını söylerdim. Partilere katılıp, yeni insanlarla tanışmak istetiyor olabilirsin ama bu sanatına odaklandığında karşına çıkacak olan olasılıkları azaltacaktır. O kadar asi olmasam, şu an işimde çok daha ötede olurdum. Ve tabii ki anneni dinle!

Naomi: 15 yaşındaki halime bir tavsiye verecek olsam, okula odaklanmasını ve yaşamı bu kadar ciddiye almamasını söyledim. Genç ve safsın – bunun tadını çıkart.

Sheena, Dövme Sanatçısı, Sacred Tattoo NYC

Şipşak fotoğrafçılık hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Michelle: Yeni teknolojilerin yaşamımızdan çaldıklarının çok üzücü olduğunu düşünüyorum – fiziksel bir kopya, telefon ekranında gördüğünden çok daha havalı. Bunu kaybetmiş olmamız çok üzücü ve geri gelmesi çok müthiş olurdu.

Naomi: Şipşak fotoğrafçılık çok müthiş, özellikle insanların anlık hazlara odaklandıkları şu dönemde. Ayrıca fotoğrafların dijital halleri yerine fiziksel kopyalarını elimde tutabilmeyi çok seviyorum.

Lomo’Instant Square hakkında ne düşünüyorsunuz? Dükkanda onu nasıl kullandınız?

Michelle: Bence fotoğrafların boyutu muhteşem. Bana çocukken evde gördüğüm rastgele fotoğrafların verdiği hissi verdi. Babamla birlikte olan tek fotoğrafımız şipşak bir fotoğraf. Genelde müşterilerimle birlikte fotoğraf çekiyorum ve Lomo’Instant Square sayesinde müşterilerim onlarla birlikte götürebilecekleri (dövmenin dışında) bir anıya sahip oluyorlar.

Naomi: Lomo'nun Instant Square’inin çok eğlenceli ve kolay kullanımlı olduğunu düşünüyorum. Michelle ile birlikte hemen müşterilerle birlikte nasıl fotoğraflar çekebileceğimizi ve bunlarla nasıl bir arka plan yaratabileceğimizi konuştuk. O kadar heyecan verici ki!

Lomo'Instant Square ile çekilen fotoğraflar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Michelle: Güzel çıktığımda çok seviyorum haha.

Naomi: Normalde poz vermeyi sevmem ama Lomo beni heyecanlandırdı. Makinenin karşısındayken kendimi daha rahat hissettim ve fotoğraflar çok iyi çıktı. Çok nostaljik bir havaları var!

Kare formatı nasıl buldunuz? Size bir şeyler anımsattı mı?

Naomi: Lomo Square’i ilk gördüğümde çooookkk eski bir makine olduğunu düşündüm, hatta fotoğraf çekerken makineden toz duman çıkacak gibi geldi! Yanında taşıdığında kesinlikle merak uyandıracak ve insanlar bu makine hakkında daha fazla bilgi almak isteyecekler!

Michelle: Eski bir görünümü oluşunu çok sevdim - umarım siz de böyle düşünürsünüz ama pembe olmalı! :)

Bize dükkanınızı gösterdiğiniz için teşekkür ederiz!


Bu muhteşem sanatçıları Instagram üzerinden takip edebilirsin. Eğer New York City’e gider ve dövme yaptırmak istersen, randevu almayı unutma!

Michelle @mnsantanatattoo
Naomi @nnaomimariee
Sheena @electricsheena
Kevin @kevinwilsonnyc
Sacred Tattoo @Sacredtattoonyc | www.sacredtattoo.com

Yeni Kickstarter projemizi duyurduğumuz için heyecandan titriyoruz: Lomo'Instant Square. Dünyanın ilk tamamen analog, kare-format Instax fotoğraf çeken makinesinden bahsediyoruz. Süper keskin fotoğraflar için 95mm cam lense, pozlamayı kendi hesaplayan gelişmiş otomatik çekim moduna ve Lomography’ye özgü yaratıcı özelliklere sahip – ve kompakt, katlanabilir bir tasarıma. Lomo’Instant Square Kickstarter üzerinden satışa sunuldu. Sen de eğlenceye katıl ve bizi hemen Kickstarter üzerinden destekleyerek bu makineye planlanan perakende fiyatına oranla %35 indirimle sahip olmanın yanı sıra, tonlarca ekstra ürünü de indirimle alabilirsin. Tekliflerimiz bitmeden bu fırsattan faydalan. Sen de bize katıl!

lomographymagazine tarafından, 2017-09-02 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler

 • LomoAmigo: Eray Özden

  yagmurblt tarafından, 2017-11-19 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Eray Özden

  Genç LomoAmigo'muz Eray, seyahatlerine eşlik eden Sprocket Rocket makinemizle yaptığı çekimleri bizimle paylaştı ve sorularımızı cevapladı. Bu maceraya ortak olduğumuz için çok heyecanlıyız!

  2017-11-19
 • LomoAmigo: Olcay Ulusoylu

  yagmurblt tarafından, 2017-11-18 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Olcay Ulusoylu

  LomoAmigo'muz Olcay, İstanbul şehrini çok sevdiğini ve bu şehirde turist gibi yaşadığını söyledi. Lomo'Instant Automat ile çekim yapan Olcay'ın fotoğrafçılık hikayesini sizinle paylaşıyoruz!

 • Favori Lomography Ürününü Kazan

  Lomography tarafından, 2017-11-06 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Favori Lomography Ürününü Kazan

  Topluluktaki en çok katılımın olduğu bu yarışma tatil heyecanını yaymak için geri döndü! En çok istediğin Lomography ürününü eve götürme şansını kaçırma!

  2017-11-06 1
 • Dükkan Haberleri

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Kelimenin gerçek anlamıyla Lomography’yi sırtına geçir! Lomography tarzını yansıtan tişörtlerimiz ile analog bağımlılığını tüm dünyaya göster. Lomoseverler için özel tasarlanan bu tişörtler hem rahat, hem stil sahibi!

 • LomoMatrix Akmerkez Yayında!

  nural tarafından, 2017-11-02 tarihinde ve #haberler #videolar başlığında yazıldı.
  LomoMatrix Akmerkez Yayında!

  Akmerkez'in Üçgen Teras'ında yaptığımız LomoMatrix'i hatırlar mısın? O gün çektiğimiz fotoğraflardan oluşan LomoMatrix sonunda yayında!

  2017-11-02 2
 • Karşınızda Lomo’Instant Automat Glass Kilimanjaro

  Lomography tarafından, 2017-11-02 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Karşınızda Lomo’Instant Automat Glass Kilimanjaro

  Afrika'nın en yüksek karlı tepesinden esinlenerek, bu tebeşir beyazı, delikli deri dokuya sahip makineyi tasarladık ve eminiz fotoğraflarını yepyeni boyutlara taşımana yardımcı olacak!

  2017-11-02
 • Lomography 25. Yıl Partisine Davet

  yagmurblt tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography 25. Yıl Partisine Davet

  1992 yılında, yaratıcı ve deneysel vahşi bir çocuk doğduğunda fotoğraf dünyası sonsuza dek değişti. Çeyrek yüzyıl sonra, dünyanın etrafındaki yaratıcı insanlar kuralları hiçe sayıp, kendilerini anın içinde kaybedip, çılgın ve sihirli anılar yaratıyorlar – hepsi de Lomography adı altında. Lomography Embassy Store İstanbul'da gerçekleşecek 25. yıl kutlamasına sen de gel ve bu partiye katıl!

  2017-10-27
 • Dükkan Haberleri

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  Film banyosu ile ilgili zor anlar mı yaşıyorsun? Online Dükkan'ımızdaki ya da mağazamızdaki LomoLab, bütün 35mm, 120 ve 110 format filmlerini özenle işler. Şimdi, filmleri nasıl tab ettireceğin hakkında endişelenmeden çekimlere başla!

 • Hareket Eden Görüntüler: Sinematografi Ödülü

  Lomography tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Hareket Eden Görüntüler: Sinematografi Ödülü

  Bu yarışma Sinematografi kategorisinde ön eleme niteliği taşımaktadır. En iyi kısa filmlerini yolla.

  2017-10-27 1
 • Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  Orta formatın kraliçesi Diana F+' nın 10. yılına özel olarak yapacağımız atölyede bizimle olmak ister misin? Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Lomography’nin rüya gibi fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede!

 • 2017 TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri

  Lomography tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  2017 TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri

  Bu senenin açılan yarışmalarına hoşgeldin, TEN AND ONE: Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri!

  2017-10-27
 • Dükkan Haberleri

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Yeni Petzval lens ile çekilmiş fotoğraflar, süper keskin odak alanları ve harika döngüsel bokehleri ile kolayca tanınabilir. Her Yeni Petzval lens, pirinç kaplıdır (tıpkı orijinal Petzval lens gibi) ve özel bir cam lense sahiptir. Bu lensler, Lomography ve Rusya'daki Zenit fabrikası ekibinin optik uzmanları iş birliği ile tasarlandı ve üretildi.

 • Işıkla Boyama Atölyesi

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-26 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Işıkla Boyama Atölyesi

  Lomography'de karanlık bir gün geçirmeye hazır mısın? Lomography sana farklı bir atölye sunuyor. Işıkla boyama tekniklerini öğrendikten sonra oldukça karanlık bir odaya gireceğiz ve uzun pozlama tekniğiyle fotoğraf çekip, fotoğraflarımızı ışıkla boyayacağız.

  2017-10-26
 • Karşınızda Lomo'Instant Automat Dahab!

  Lomography tarafından, 2017-10-25 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Karşınızda Lomo'Instant Automat Dahab!

  Lomo ailesinin en parıltı yeni üyesi ile tanışın; Lomo'Instant Automat Dahab bir dolu özelliği bünyesinde barındıran süper ışıltı bronz bir güzellik!

  2017-10-25
 • Harika "Vintage Selfieler"

  yagmurblt tarafından, 2017-10-23 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.
  Harika "Vintage Selfieler"

  2013 yılında Oxford sözlüğüne 'Selfie' terimi eklendi ancak bu resim çekme stilinin son zamanlarda ortaya çıktığı anlamına gelmiyor. Aslında selfieler, tarih boyunca popüler olmuştur.

  2017-10-23