Lomopedia - Lomo'Instant Square

Şipşak fotoğrafçılık çok eğlenceli, heyecan verici ve olması gerektiği gibi zahmetsiz. Herkes şipşak fotoğraf çekmenin ya da çeken biri için poz vermenin keyfine varmalı. Lomography de tam olarak bunu düşündü ve Lomo’Instant Square’i piyasaya sundu.

Lomo'Instant Square

Lomo’Instant Square şipşak makinelerin olması gerektiği kadar eğlenceli. Mükemmel pozlanmış fotoğraflar için tamamen otomatik moda, sınırsız çoklu pozlama ve uzun pozlamalar için Bulb moduna, süper keskin ve detaylı fotoğraflar için 95mm cam lense sahip. Tüm bu özellikler mükemmel bir çekim deneyimi için yeterli ama Lomography bir adım daha öteye giderek, bu karakteristik özellikleri yeni bir film formatına taşıyor.

Lomography şu ana kadar standart Instax Mini ve Instax Wide formatlarda makine üretti, şimdiye bir adım öteye gidip, kare şipşak film formatına giriyor. Bu, kullanıcılara şipşak fotoğrafçılık alanında yeni bir film formatını deneyimlerken, ilgiyi de karenin ortasındaki objeye çekme olanağını sunuyor.

Lomo'Instant Square

Estetik açıdan Lomo’Instant Square, körüklü tasarımı ile nostaljik bir hava taşıyor. Bu özellik, klasik stili yeniden canlandırarak, eski makinelere olan özlemi yansıtıyor. Çekim için Lomo’Instant Square’in körüklerinin açılması gerekiyor. Körüklü tasarım aynı zamanda, makine kullanılmadığı zamanlarda daha kompakt bir boyuta inmesini sağlıyor.

Lomo'Instant Square

Bunların hepsi dikkate alındığında yeni Lomo’Instant Square, modern tasarım ile klasik stilin bir birleşimi. İnsanların farklı yaratıcı ortamlarda stilini yansıtmasını ve yeni bir macera ile eğlenceye adım atmasını sağlıyor.

Teknik Detaylar

Film Formatı: Fujifilm Instax Square Film
Pozlama Alanı: 62mm x 62mm
Lens Odak Uzaklığı: 95mm (45mm dengi)
Otomatik Pozlama Tipi: Programlı Otomatik
Diyafram: Otomatik f/10, f/22
Enstantane Hızı: Bulb Mode – 30 saniyeye kadar, Auto Mod 8s ile 1/250 arasında
Pozlama Telafisi: +1/-1 Pozlama Değeri (Çevre Işığına Göre)
Film Çıkış Mekanizması: Motorlu
Çoklu Pozlama: Sınırsız
Dahili Flaş Rehber Numarası: 9 (m)
Dahili Flaş: Otomatik Flaş ve Flaş Kapalı Modu
En Yakın Odak Mesafesi: 0.8m
Odak Odaklama Sistemi: 0.8m / 1-2.5m / sonsuz (Makine açıldığında 1-2.5m’ye ayarlı)
Tripod Girişi: Evet
Uzaktan Kumanda Çıkışı: Kızılötesi (makinenin önü ve arkasında yer alan sensörler ile)
Zamanlayısı: 10 saniyeden geri sayan elektronik kontrol
Film Sayacı: LED gösterge, geri sayımlı
Pil Gereksinimi: 2 x CR2 pil (6V)
Uzaktan Kumanda Pil Gereksinimi: CR2025 (3V)
Filtre Giriş Çapı: 30.5mm
Lens Eklentileri: Portre Cam Lens (en yakın odak mesafesi 50cm), Splitzer. Combo paketlere dahildir.

Fotoğraflar: Andrea Amanda, Cyrille Robin ile Marie Lukasiewicz, Lomography HK, Sunsern Poontavee, Rob Detoyato ile Natasha Oth ve Katherine Phipps

2017-09-03 #donanım

Kickstarter

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler