Portugal. the Man:Lomo'Instant Square ile İlk İzlenimleri

2017-09-04

Lomography uzun zamandır Portugal. the Man ile arkadaş. Onlara Viyana'daki ana ofisi gezerken, gece geç saatlere kadar parti yaparken, Lomography Galeri Mağazası'nda konser verirken veya en yakın zamanda NYC'de Lomo'Instant Square'i test etmek için sohbet ederken denk gelebilirsin. Bu çocuklar pozitif enerji ile dolu ve fotoğrafçılığa hayranlar. Basçı Zach Carothers bizimle Lomo'Instant Square ile çektiği fotoğrafları paylaştı ve rockstar yaşamı hakkında bazı bilgiler verdi.

Baya havalı bir mesleğe sahipsin, bize biraz bahseder misin?

Çok fazla uyumuyoruz ama bu benim için bir sorun değil. Dünya'yı en iyi arkadaşlarımla gezme şansına sahibim. Deneyimlemeyi seviyoruz. Biz hiç bir zaman otel odasında oturan gruplardan olmadık. Dışarı çıkıyoruz. Yerine özgü yemekleri yemeyi, içkilerinden içmeyi, şehirde dolaşmayı ve dağlara tırmanmayı seviyoruz. Şanslı biriyim.

Kaç yıldır bu grubun parçasısın?

10 yıldan beri beraberiz, bu çocuklarla beraber büyüdüm.

Sizi ne ilham veriyor ve yaratıcılığınız geliştiren şey ne?

Seyahatlerimizde karşılaştığımız her şey. Durumumuzdan ötürü eşsiz bir bakış açısına sahibiz. Gördüğümüz her film, duyduğumuz ya da bir şekilde karşılaştığımız her kişi, müziğimizde bir şekilde ya da başka bir şekilde etki ediyor. Her zaman özellikle ilham almak için zaman ayırmaya çalışıyoruz. İlk kez yeni bir yere her gideceğimizde, keşfetmek ve öğrenmek için konserle birlikte bir veya iki gün daha kalıyoruz.

Müzisyen olmak isteyenler için bir tavsiyeniz var mı?

Fedakarlık yapmaya hazır olun. Kız arkadaşlarımızı, köpeklerimizi, dairelerimizi, üniversite diplomalarımızı ve çok fazla para kazandıran işleri kaybettik. İlk başta gerçekten dalmak zorundasın. Ve söyleyecek şeylerin olmalı. Diğer insanlardan daha fazla çalışabilirsin ama gerçekten de iyi olman gerek. Kendinin farkında olmak en önemli şey.

15 yaşındaki haline vereceğin tavsiyeler neler olurdu?

Daha fazla piyano çal ve daha fazla fotoğraf çek.

Şipşak fotoğrafçılık hakkında ne düşünüyorsun?

Şipşak fotoğrafçılığı seviyorum. Sadece filmle çekim yapıyorum ve dijitalin anında gösterebilme özelliğini özlüyorum. Bu her iki dünyanın da en iyisi.

Lomo'Instant Square hakkında ne düşünüyorsun? Yolda ve sahnede geçen hayat için uygun mu?

Çok sevdim ve çok beğendim. Kompakt, şipşak ve eğlenceli. Ne zaman kameramı çıkarsam ortamdaki hava değişiyor. İnsanları bir araya getirme özelliği var.

Lomo'Instant Square ile çekilen fotoğraflar hakkında ne düşünüyorsun?

Onlara bayılıyorum. Klasik çerçeve beni çocukluğuma götürüyor. Cam çok kesin ve kontrol etmesi çok basit. Bununla daha fazla oynamak için çok heyecanlıyım...

Kare formatta neyi seviyorsun?

Simetri. Düzgün açı ve eşit kenarlarda tarif edemediğim bir güzellik var.


Portugal. the Man'in maceralarını Instagram, Twitter, ve Facebook hesaplarından takip edebilir ya da Portugal. the Man websitesine göz atabilirsin.

katphip tarafından, 2017-09-04 tarihinde ve başlığında yazıldı.

Gördüklerin hoşuna gidiyor mu? Mutlu Yıllar sayfamızdan sana ilham olacak makalelere ulaşabilirsin. Oradan aynı zamanda Lomography Çantası kazanacağın bir yarışmaya katılabilir, çok eğlenceli bir test çözebilir ve günlük tekliflerimizi öğrenebilirsin!

Daha İlginç Makaleler

 • LomoAmigo: Eray Özden

  yagmurblt tarafından, 2017-11-19 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Eray Özden

  Genç LomoAmigo'muz Eray, seyahatlerine eşlik eden Sprocket Rocket makinemizle yaptığı çekimleri bizimle paylaştı ve sorularımızı cevapladı. Bu maceraya ortak olduğumuz için çok heyecanlıyız!

  2017-11-19
 • LomoAmigo: Olcay Ulusoylu

  yagmurblt tarafından, 2017-11-18 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Olcay Ulusoylu

  LomoAmigo'muz Olcay, İstanbul şehrini çok sevdiğini ve bu şehirde turist gibi yaşadığını söyledi. Lomo'Instant Automat ile çekim yapan Olcay'ın fotoğrafçılık hikayesini sizinle paylaşıyoruz!

  2017-11-18
 • Favori Lomography Ürününü Kazan

  Lomography tarafından, 2017-11-06 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Favori Lomography Ürününü Kazan

  Topluluktaki en çok katılımın olduğu bu yarışma tatil heyecanını yaymak için geri döndü! En çok istediğin Lomography ürününü eve götürme şansını kaçırma!

  2017-11-06 1
 • Dükkan Haberleri

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Kelimenin gerçek anlamıyla Lomography’yi sırtına geçir! Lomography tarzını yansıtan tişörtlerimiz ile analog bağımlılığını tüm dünyaya göster. Lomoseverler için özel tasarlanan bu tişörtler hem rahat, hem stil sahibi!

 • LomoMatrix Akmerkez Yayında!

  nural tarafından, 2017-11-02 tarihinde ve #haberler #videolar başlığında yazıldı.
  LomoMatrix Akmerkez Yayında!

  Akmerkez'in Üçgen Teras'ında yaptığımız LomoMatrix'i hatırlar mısın? O gün çektiğimiz fotoğraflardan oluşan LomoMatrix sonunda yayında!

  2017-11-02 2
 • Karşınızda Lomo’Instant Automat Glass Kilimanjaro

  Lomography tarafından, 2017-11-02 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Karşınızda Lomo’Instant Automat Glass Kilimanjaro

  Afrika'nın en yüksek karlı tepesinden esinlenerek, bu tebeşir beyazı, delikli deri dokuya sahip makineyi tasarladık ve eminiz fotoğraflarını yepyeni boyutlara taşımana yardımcı olacak!

  2017-11-02
 • Lomography 25. Yıl Partisine Davet

  yagmurblt tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography 25. Yıl Partisine Davet

  1992 yılında, yaratıcı ve deneysel vahşi bir çocuk doğduğunda fotoğraf dünyası sonsuza dek değişti. Çeyrek yüzyıl sonra, dünyanın etrafındaki yaratıcı insanlar kuralları hiçe sayıp, kendilerini anın içinde kaybedip, çılgın ve sihirli anılar yaratıyorlar – hepsi de Lomography adı altında. Lomography Embassy Store İstanbul'da gerçekleşecek 25. yıl kutlamasına sen de gel ve bu partiye katıl!

  2017-10-27
 • Dükkan Haberleri

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue, 35mm filme çektiği 170 derecelik, keskin ve canlı renkli fotoğrafları ile herkesi etkilemeye hazır. Parlak mavi kıyafetleri içinde çok havalı görünen bu fotoğraf makinesi, seni yeni fotoğraf deneyimlerine sürükleyecek!

 • Hareket Eden Görüntüler: Sinematografi Ödülü

  Lomography tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Hareket Eden Görüntüler: Sinematografi Ödülü

  Bu yarışma Sinematografi kategorisinde ön eleme niteliği taşımaktadır. En iyi kısa filmlerini yolla.

  2017-10-27 1
 • Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  Orta formatın kraliçesi Diana F+' nın 10. yılına özel olarak yapacağımız atölyede bizimle olmak ister misin? Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Lomography’nin rüya gibi fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede!

  2017-10-27
 • 2017 TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri

  Lomography tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  2017 TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri

  Bu senenin açılan yarışmalarına hoşgeldin, TEN AND ONE: Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri!

  2017-10-27
 • Dükkan Haberleri

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  Film banyosu ile ilgili zor anlar mı yaşıyorsun? Online Dükkan'ımızdaki ya da mağazamızdaki LomoLab, bütün 35mm, 120 ve 110 format filmlerini özenle işler. Şimdi, filmleri nasıl tab ettireceğin hakkında endişelenmeden çekimlere başla!

 • Işıkla Boyama Atölyesi

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-26 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Işıkla Boyama Atölyesi

  Lomography'de karanlık bir gün geçirmeye hazır mısın? Lomography sana farklı bir atölye sunuyor. Işıkla boyama tekniklerini öğrendikten sonra oldukça karanlık bir odaya gireceğiz ve uzun pozlama tekniğiyle fotoğraf çekip, fotoğraflarımızı ışıkla boyayacağız.

  2017-10-26
 • Karşınızda Lomo'Instant Automat Dahab!

  Lomography tarafından, 2017-10-25 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Karşınızda Lomo'Instant Automat Dahab!

  Lomo ailesinin en parıltı yeni üyesi ile tanışın; Lomo'Instant Automat Dahab bir dolu özelliği bünyesinde barındıran süper ışıltı bronz bir güzellik!

  2017-10-25
 • Harika "Vintage Selfieler"

  yagmurblt tarafından, 2017-10-23 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.
  Harika "Vintage Selfieler"

  2013 yılında Oxford sözlüğüne 'Selfie' terimi eklendi ancak bu resim çekme stilinin son zamanlarda ortaya çıktığı anlamına gelmiyor. Aslında selfieler, tarih boyunca popüler olmuştur.

  2017-10-23