Portugal. the Man:Lomo'Instant Square ile İlk İzlenimleri

Lomography uzun zamandır Portugal. the Man ile arkadaş. Onlara Viyana'daki ana ofisi gezerken, gece geç saatlere kadar parti yaparken, Lomography Galeri Mağazası'nda konser verirken veya en yakın zamanda NYC'de Lomo'Instant Square'i test etmek için sohbet ederken denk gelebilirsin. Bu çocuklar pozitif enerji ile dolu ve fotoğrafçılığa hayranlar. Basçı Zach Carothers bizimle Lomo'Instant Square ile çektiği fotoğrafları paylaştı ve rockstar yaşamı hakkında bazı bilgiler verdi.

Baya havalı bir mesleğe sahipsin, bize biraz bahseder misin?

Çok fazla uyumuyoruz ama bu benim için bir sorun değil. Dünya'yı en iyi arkadaşlarımla gezme şansına sahibim. Deneyimlemeyi seviyoruz. Biz hiç bir zaman otel odasında oturan gruplardan olmadık. Dışarı çıkıyoruz. Yerine özgü yemekleri yemeyi, içkilerinden içmeyi, şehirde dolaşmayı ve dağlara tırmanmayı seviyoruz. Şanslı biriyim.

Kaç yıldır bu grubun parçasısın?

10 yıldan beri beraberiz, bu çocuklarla beraber büyüdüm.

Sizi ne ilham veriyor ve yaratıcılığınız geliştiren şey ne?

Seyahatlerimizde karşılaştığımız her şey. Durumumuzdan ötürü eşsiz bir bakış açısına sahibiz. Gördüğümüz her film, duyduğumuz ya da bir şekilde karşılaştığımız her kişi, müziğimizde bir şekilde ya da başka bir şekilde etki ediyor. Her zaman özellikle ilham almak için zaman ayırmaya çalışıyoruz. İlk kez yeni bir yere her gideceğimizde, keşfetmek ve öğrenmek için konserle birlikte bir veya iki gün daha kalıyoruz.

Müzisyen olmak isteyenler için bir tavsiyeniz var mı?

Fedakarlık yapmaya hazır olun. Kız arkadaşlarımızı, köpeklerimizi, dairelerimizi, üniversite diplomalarımızı ve çok fazla para kazandıran işleri kaybettik. İlk başta gerçekten dalmak zorundasın. Ve söyleyecek şeylerin olmalı. Diğer insanlardan daha fazla çalışabilirsin ama gerçekten de iyi olman gerek. Kendinin farkında olmak en önemli şey.

15 yaşındaki haline vereceğin tavsiyeler neler olurdu?

Daha fazla piyano çal ve daha fazla fotoğraf çek.

Şipşak fotoğrafçılık hakkında ne düşünüyorsun?

Şipşak fotoğrafçılığı seviyorum. Sadece filmle çekim yapıyorum ve dijitalin anında gösterebilme özelliğini özlüyorum. Bu her iki dünyanın da en iyisi.

Lomo'Instant Square hakkında ne düşünüyorsun? Yolda ve sahnede geçen hayat için uygun mu?

Çok sevdim ve çok beğendim. Kompakt, şipşak ve eğlenceli. Ne zaman kameramı çıkarsam ortamdaki hava değişiyor. İnsanları bir araya getirme özelliği var.

Lomo'Instant Square ile çekilen fotoğraflar hakkında ne düşünüyorsun?

Onlara bayılıyorum. Klasik çerçeve beni çocukluğuma götürüyor. Cam çok kesin ve kontrol etmesi çok basit. Bununla daha fazla oynamak için çok heyecanlıyım...

Kare formatta neyi seviyorsun?

Simetri. Düzgün açı ve eşit kenarlarda tarif edemediğim bir güzellik var.


Portugal. the Man'in maceralarını Instagram, Twitter, ve Facebook hesaplarından takip edebilir ya da Portugal. the Man websitesine göz atabilirsin.

katphip tarafından, 2017-09-04 tarihinde ve başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler