Mum's Not Home ve Lomo'Instant Square ile Bir Gün

Lomo'Instant Square bu güzel, çılgın, kafa karıştırıcı dünyayı daha parlak bir hale getiren her şeye adandı. Sanatçılar, hayalperestler, özgür ruhlardan; çılgın fikirleri ve karşı konulamaz enerjileriyle dünyayı altüst etmeden yaşayamayanlardan bahsediyoruz.

Makui ve Chow Hong Kong’daki Mum's Not Home kafenin kurucuları. Burada sevdikleri şeyleri paylaşıp, sevdikleri işi yapıyorlar, aynen anneleri evde olmadığında olduğu gibi! Öncesinde moda tasarımcısı oldukları için aynı zamanda kıyafetler ve aksesuarlar tasarlıyorlar ve tasarımlarını kafede paylaşıyorlar.

Mum’s not Home’un hikayesi ve en yeni makinemiz Lomo'Instant Square ile çekilen keyifli fotoğraflar için okumaya devam et!

Fotoğraflar Lomo’Instant Square ile çekildi.

Merhaba Makui ve Chow! Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba, biz Makui ve Chow’uz. Eskiden moda tasarım endüstrisinde çalışıyorduk. Bir iş seyahatimizde Yeni Zelanda ve Australya’ya gittik. Hong Kong’a döndükten sonra Mum's Not Home’u açtık ve o günden beri kendimiz için çalışıyoruz. Mum's Not Home’da Makui neredeyse her şeyden sorumlu, Chow ise resim yapıyor.

Mum's Not Home’u nasıl tanımlarsınız?

Çok fazla renk ve bitkinin olduğu bir yer. Hatta Mum's Not Home’daki her şey, ev yapımı kekler, içecekler, kıyafetler, takılar, masalar, sandalyeler, hepsi bizim sevdiğimiz şeyler. Seyahatlerimizden de getirdiğimiz şeyler var, örneğin Tibet’ten getirdiğimiz dua bayrakları gibi. O nedenle Mum's not Home bizim sevdiğimiz şeyleri yansıtıyor.

Fotoğraflar Lomo’Instant Square ile çekildi.

Mum's Not Home’un size getirdiği en büyük haz nedir?

Dostlar. Bu günlerde, özellikle bu yaşta ve çalışıyorsanız yeni insanlarla tanışmak çok zor oluyor. Ama burada farklı yerlerden ve farklı kimliklerden olsalar da, bizimle aynı ilgi alanlarını paylaşan insanlarla rahatlıkla tanışabiliyoruz.

Şipşak fotoğrafçılığı seviyor musunuz?

Tabii ki! Her parça beklenti ve heyecan yüklü. Fotoğrafın oluşma sürecini farklı duygularına karışımızla bekliyoruz.

Fotoğraflar Lomo’Instant Square ile çekildi.

Kare formatın nesi hoşunuza gidiyor?

Aslında biz hep kare formatı seviyorduk. Bizce karenin çok daha dengeli görünmesi onu daha mükemmel yapıyor.

Eğer Lomo'Instant Square’e sahip olsanız onu nereye götürür, nelerin fotoğraflarını çekerdiniz?

Onunla Hindistan’a gidip, canlı manzaraları fotoğraflardık. Bizce şipşak fotoğrafçılık çok daha renkli görüntüler içermeli.

Fotoğraflar Lomo’Instant Square ile çekildi.

Buranın kontratı bir yıl içinde bitiyor olacak, sonrası için planlarınız nedir?

Aslında çok planımız yok çünkü her şey bir anda gelişti. Kontratımızın koşullarının değiştiği hakkında yeni bilgilendirildik. Büyük ihtimalle bu bölgede Mum's Not Home’u tekrar açmak için uygun bir mekan arayacağız. Olmazda da farklı bir şeyler yapabiliriz. Hala yapmak istediğimiz çok fazla şey var, örneğin uzun bir seyahat ya da yurtdışında eğitim almak gibi. Hong Kong’a kesinlikle geri döneceğiz, belki de o zaman karşımıza doğru mekan çıkar, kim bilir?

Geçmişe geri dönme şansınız olursa yine Mum's Not Home’u açar mısınız?

Evet. Mum's Not Home’da çalıştığımız iki yılın sonunda hiçbir pişmanlığımız yok, yeri dönüp baktığımızda hep mutlu anılar var. Eğer geçmişe dönsek, yine de Mum's Not Home’u açardık.


Mum's Not Home hakkında daha fazla bilgi için onları Facebook ve Instagram hesaplarından takip edebilirsin!

2017-09-06 #insanlar

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler