Luca Font ve Lomo'Instant Square ile Milano'nun Yaratıcı Ortamına Göz Atalım

Bir kaç ay önce, İtalyan sanatçı/dövme sanatçı Luca Font'un harika işlerini yayınlamıştık. Bu sefer, Milano'nun yaratıcı ortamını göstermek için görsel bir mini tur sağlayan Luca, Lomo'Instant Sqaure ile arkadaşlarının şipşak fotoğraflarını çekti.

Lomo'Instant Square ve şipşak fotoğrafçılıkta en sevdiğin şeyler ne?

Daha .jpg uzantısı olmadan, anında! Lomo'Instant Square'in kullanışı kolay ve kullanıcı dostu: net görüntüler elde etmek için, biraz pratik yapmak gerekiyor. Şipşak ya da 120 format olsun, kare formatta açıklayamadığım bir büyü var!

Kimlerin fotoğraflarını çekmeyi tercih ettin? Sonuçlar hakkında ne düşünüyorsun?

İlginç şeyler yapan insanları pozlamayı seçtim. Onların fotoğrafını çekmek, bir yandan Milano'da 2017 yılının bir anında ne olduğunu göstermek.

Onları yakından tanıyalım ve o anda ne üzerinde çalıştıklarına bakalım.

Merhaba Nicolò! Biraz kendinden ve tutkularından bahseder misin?

27 yaşındayım ve şu anda Milano'da bir moda markasının İletişim ve Pazarlama bölümünde çalışıyorum. En büyük tutkum elektronik müzik. Çocukluğumdan beri elektronik müzikle ilgileniyorum. Birkaç ay önce, iki arkadaşımla (Merhaba Lavan ve Luca!) Campunificati adında bir müzik şirketi kurdum. Odalarımızda yıllarca ve yıllarca deney yaptıktan sonra nihayet eserlerimizi yayınlamaya karar verdik, herhangi bir tür sınıflandırması veya kısıtlaması olmaksızın ortamdan teknoya uzanan parçaları tanıtıyoruz. Elektronik müziğin, görsel sanatın ve doğanın farklı renk tonlarının hepsinin eşsiz bir platformda başarıyla birleşebileceğini düşünmek istiyoruz.

Şipşak fotoğrafçılık ve Luca'nın çektiği pozlar hakkında ne düşünüyorsun?

Ben hep fotoğrafçılıkla nefes aldım. Babam fotoğrafçı ve onunla Kuzey Avrupa ve ABD'de seyahat edebilme şansına sahiptim. Mükemmel fotoğraf çekmek için fotoğrafçıların azimlerini her zaman takdir ettim. Lomography’yi her zaman takip ettim ve Luca'nın çalışmalarını büyük bir hayranıyım, bu yüzden bu projeye katılmak benim için inanılmaz bir fırsattı.

Federica Moretti, moda tasarımcısı

Merhaba Federica! Kendini bize tanıtmak ister misin?

Orijinal olarak ben İtalya'nın merkezinde küçük bir şehirde yaşıyordum, ancak 2002'de fotoğraf çalışmalarını sürdürmek için Milano'ya taşındım. Bu şehre aşık olduktan sonra burada kalmaya karar verdim ve yeni heyecan verici bir maceraya başladım. Şimdi, Federicamoretti adında kendi şapka markam var. Bu proje 2006 yılında doğdu. Başlangıçta çoğunlukla ünlü moda markasıyla işbirliği ve danışmanlık oldu. 2012 yılından beri markam global düzeyde dağıtılmaya başladı. Gelecek için iki projem var: LOBO, mücevher markası ve HUMA, bir gözlük markası. Hadi bakalım!

Aynı yolu izlemek isteyenlere ne tür bir tavsiye verirsin?

Ne yaptığına gerçekten inanıyorsan, her gün öğrenmek istersen, meraklıysan ve büyümek için istekliysen ... o zaman denemelisin, hayalini gerçekleştirme hissi yaşayabileceğin en güzel ve en harika deneyimlerden biri.

La Tigre dizayn stüdyosu (Walter ve Luisa). Giada Montomoli, tasarımcı

---
Fotoğraflar için teşekkürler Luca. Eğer bu çalışmadan daha çok görmek istiyorsan, websitesini ve Instagram hesabını ziyaret etmeyi unutma.

lomosmarti tarafından, 2017-09-08 tarihinde ve #insanlar #videolar başlığında yazıldı.

Kickstarter

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler