Luca Font ve Lomo'Instant Square ile Milano'nun Yaratıcı Ortamına Göz Atalım

2017-09-08

Bir kaç ay önce, İtalyan sanatçı/dövme sanatçı Luca Font'un harika işlerini yayınlamıştık. Bu sefer, Milano'nun yaratıcı ortamını göstermek için görsel bir mini tur sağlayan Luca, Lomo'Instant Sqaure ile arkadaşlarının şipşak fotoğraflarını çekti.

Lomo'Instant Square ve şipşak fotoğrafçılıkta en sevdiğin şeyler ne?

Daha .jpg uzantısı olmadan, anında! Lomo'Instant Square'in kullanışı kolay ve kullanıcı dostu: net görüntüler elde etmek için, biraz pratik yapmak gerekiyor. Şipşak ya da 120 format olsun, kare formatta açıklayamadığım bir büyü var!

Kimlerin fotoğraflarını çekmeyi tercih ettin? Sonuçlar hakkında ne düşünüyorsun?

İlginç şeyler yapan insanları pozlamayı seçtim. Onların fotoğrafını çekmek, bir yandan Milano'da 2017 yılının bir anında ne olduğunu göstermek.

Onları yakından tanıyalım ve o anda ne üzerinde çalıştıklarına bakalım.

Merhaba Nicolò! Biraz kendinden ve tutkularından bahseder misin?

27 yaşındayım ve şu anda Milano'da bir moda markasının İletişim ve Pazarlama bölümünde çalışıyorum. En büyük tutkum elektronik müzik. Çocukluğumdan beri elektronik müzikle ilgileniyorum. Birkaç ay önce, iki arkadaşımla (Merhaba Lavan ve Luca!) Campunificati adında bir müzik şirketi kurdum. Odalarımızda yıllarca ve yıllarca deney yaptıktan sonra nihayet eserlerimizi yayınlamaya karar verdik, herhangi bir tür sınıflandırması veya kısıtlaması olmaksızın ortamdan teknoya uzanan parçaları tanıtıyoruz. Elektronik müziğin, görsel sanatın ve doğanın farklı renk tonlarının hepsinin eşsiz bir platformda başarıyla birleşebileceğini düşünmek istiyoruz.

Şipşak fotoğrafçılık ve Luca'nın çektiği pozlar hakkında ne düşünüyorsun?

Ben hep fotoğrafçılıkla nefes aldım. Babam fotoğrafçı ve onunla Kuzey Avrupa ve ABD'de seyahat edebilme şansına sahiptim. Mükemmel fotoğraf çekmek için fotoğrafçıların azimlerini her zaman takdir ettim. Lomography’yi her zaman takip ettim ve Luca'nın çalışmalarını büyük bir hayranıyım, bu yüzden bu projeye katılmak benim için inanılmaz bir fırsattı.

Federica Moretti, moda tasarımcısı

Merhaba Federica! Kendini bize tanıtmak ister misin?

Orijinal olarak ben İtalya'nın merkezinde küçük bir şehirde yaşıyordum, ancak 2002'de fotoğraf çalışmalarını sürdürmek için Milano'ya taşındım. Bu şehre aşık olduktan sonra burada kalmaya karar verdim ve yeni heyecan verici bir maceraya başladım. Şimdi, Federicamoretti adında kendi şapka markam var. Bu proje 2006 yılında doğdu. Başlangıçta çoğunlukla ünlü moda markasıyla işbirliği ve danışmanlık oldu. 2012 yılından beri markam global düzeyde dağıtılmaya başladı. Gelecek için iki projem var: LOBO, mücevher markası ve HUMA, bir gözlük markası. Hadi bakalım!

Aynı yolu izlemek isteyenlere ne tür bir tavsiye verirsin?

Ne yaptığına gerçekten inanıyorsan, her gün öğrenmek istersen, meraklıysan ve büyümek için istekliysen ... o zaman denemelisin, hayalini gerçekleştirme hissi yaşayabileceğin en güzel ve en harika deneyimlerden biri.

La Tigre dizayn stüdyosu (Walter ve Luisa). Giada Montomoli, tasarımcı

---
Fotoğraflar için teşekkürler Luca. Eğer bu çalışmadan daha çok görmek istiyorsan, websitesini ve Instagram hesabını ziyaret etmeyi unutma.

lomosmarti tarafından, 2017-09-08 tarihinde ve #insanlar #videolar başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler

 • Daniel Schaefer: Lomo'Instant Square Hakkında Görüşleri

  lomographymagazine tarafından, 2017-10-20 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.
  Daniel Schaefer: Lomo'Instant Square Hakkında Görüşleri

  Daniel Schaefer Lomography Dergisi’ne geri dönüyor ve Lomo’Instant Square hakkındaki yorumlarını ve kare formata karşı olan sevgisini bizimle paylaşıyor. Yaz anıları ve şipşak fotoğrafçılığın yeni çağı hakkındaki görüşleri için okumaya devam et.

  2017-10-20
 • LomoAmigo: Eray Özden

  yagmurblt tarafından, 2017-11-19 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Eray Özden

  Genç LomoAmigo'muz Eray, seyahatlerine eşlik eden Sprocket Rocket makinemizle yaptığı çekimleri bizimle paylaştı ve sorularımızı cevapladı. Bu maceraya ortak olduğumuz için çok heyecanlıyız!

  2017-11-19
 • LomoAmigo: Olcay Ulusoylu

  yagmurblt tarafından, 2017-11-18 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Olcay Ulusoylu

  LomoAmigo'muz Olcay, İstanbul şehrini çok sevdiğini ve bu şehirde turist gibi yaşadığını söyledi. Lomo'Instant Automat ile çekim yapan Olcay'ın fotoğrafçılık hikayesini sizinle paylaşıyoruz!

 • Dükkan Haberleri

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  İyi haber saykodelik renk kimyagerleri. Yaratıcı dünyanın sakinleşmeye başladığı şu günlerde LomoChrome Purple 35mm geri dönüyor. Eğer bu göz alıcı renkli negatif emülsiyonunu kaçırdıysan, üzerinde çalıştığımızı öğrenmek seni mutlu edecektir — hem de emülsiyonu çok daha iyi bir şekilde formüle ederek.

 • Favori Lomography Ürününü Kazan

  Lomography tarafından, 2017-11-06 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Favori Lomography Ürününü Kazan

  Topluluktaki en çok katılımın olduğu bu yarışma tatil heyecanını yaymak için geri döndü! En çok istediğin Lomography ürününü eve götürme şansını kaçırma!

  2017-11-06 1
 • LomoMatrix Akmerkez Yayında!

  nural tarafından, 2017-11-02 tarihinde ve #haberler #videolar başlığında yazıldı.
  LomoMatrix Akmerkez Yayında!

  Akmerkez'in Üçgen Teras'ında yaptığımız LomoMatrix'i hatırlar mısın? O gün çektiğimiz fotoğraflardan oluşan LomoMatrix sonunda yayında!

  2017-11-02 2
 • Karşınızda Lomo’Instant Automat Glass Kilimanjaro

  Lomography tarafından, 2017-11-02 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Karşınızda Lomo’Instant Automat Glass Kilimanjaro

  Afrika'nın en yüksek karlı tepesinden esinlenerek, bu tebeşir beyazı, delikli deri dokuya sahip makineyi tasarladık ve eminiz fotoğraflarını yepyeni boyutlara taşımana yardımcı olacak!

  2017-11-02
 • Dükkan Haberleri

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Yeni Petzval lens ile çekilmiş fotoğraflar, süper keskin odak alanları ve harika döngüsel bokehleri ile kolayca tanınabilir. Her Yeni Petzval lens, pirinç kaplıdır (tıpkı orijinal Petzval lens gibi) ve özel bir cam lense sahiptir. Bu lensler, Lomography ve Rusya'daki Zenit fabrikası ekibinin optik uzmanları iş birliği ile tasarlandı ve üretildi.

 • Lomography 25. Yıl Partisine Davet

  yagmurblt tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography 25. Yıl Partisine Davet

  1992 yılında, yaratıcı ve deneysel vahşi bir çocuk doğduğunda fotoğraf dünyası sonsuza dek değişti. Çeyrek yüzyıl sonra, dünyanın etrafındaki yaratıcı insanlar kuralları hiçe sayıp, kendilerini anın içinde kaybedip, çılgın ve sihirli anılar yaratıyorlar – hepsi de Lomography adı altında. Lomography Embassy Store İstanbul'da gerçekleşecek 25. yıl kutlamasına sen de gel ve bu partiye katıl!

  2017-10-27
 • Hareket Eden Görüntüler: Sinematografi Ödülü

  Lomography tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Hareket Eden Görüntüler: Sinematografi Ödülü

  Bu yarışma Sinematografi kategorisinde ön eleme niteliği taşımaktadır. En iyi kısa filmlerini yolla.

  2017-10-27 1
 • Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  Orta formatın kraliçesi Diana F+' nın 10. yılına özel olarak yapacağımız atölyede bizimle olmak ister misin? Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Lomography’nin rüya gibi fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede!

 • Dükkan Haberleri

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  Film banyosu ile ilgili zor anlar mı yaşıyorsun? Online Dükkan'ımızdaki ya da mağazamızdaki LomoLab, bütün 35mm, 120 ve 110 format filmlerini özenle işler. Şimdi, filmleri nasıl tab ettireceğin hakkında endişelenmeden çekimlere başla!

 • 2017 TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri

  Lomography tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  2017 TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri

  Bu senenin açılan yarışmalarına hoşgeldin, TEN AND ONE: Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri!

  2017-10-27
 • Işıkla Boyama Atölyesi

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-26 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Işıkla Boyama Atölyesi

  Lomography'de karanlık bir gün geçirmeye hazır mısın? Lomography sana farklı bir atölye sunuyor. Işıkla boyama tekniklerini öğrendikten sonra oldukça karanlık bir odaya gireceğiz ve uzun pozlama tekniğiyle fotoğraf çekip, fotoğraflarımızı ışıkla boyayacağız.

  2017-10-26
 • Karşınızda Lomo'Instant Automat Dahab!

  Lomography tarafından, 2017-10-25 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Karşınızda Lomo'Instant Automat Dahab!

  Lomo ailesinin en parıltı yeni üyesi ile tanışın; Lomo'Instant Automat Dahab bir dolu özelliği bünyesinde barındıran süper ışıltı bronz bir güzellik!

  2017-10-25