Öğrendiğimiz Şeyler: Bölüm 4

Uluslararası Lomography Topluluğu kurulduğundan beri çeyrek asır geçti ve o zamandan beri tonlarca farklı şey öğrendik. Birkaç düşüncemizi seninle paylaşıyoruz:

16. Başyapıtlardan İlham Al

Dünya gezegeni 4.543 milyon yaşında. Muhteşem insanlara ve onların harika buluşlarına ev sahipliği yapıyor! Lomo LC-A olmadan Lomography olmazdı - ayrıca Lomo LC-A, Lomo LC-Wide, veya Lomo LC-A 120 de olmazdı! Geçmişte güçlü ilham kaynakları var. Bir göz at ve neler bulabileceğini gör.

Krediler: adi_totp

17. İkonu Onurlandır

2007 eskiyi onurlandırdı, yeniyi kucakladı. Lomography dünya üzerindeki en ikonik fotoğraf makinesini ortaya çıkarmaya karar verdi, sevgili Diana F+. 60'ların plastik kraliçesi güncellendi! İnsanlar bu orta formata ve Lomography'e özgü özelliklere doyamıyordu.

Krediler: mczoum

18. İşini Büyüt

Bazen başarılı olabilmenin tek yolu risk almaktır. Lomograpy yüreğini ve ruhunu film üretimini için ortaya koydu ve yeni bir maceraya atıldı. Lomography X-Pro ve Lomography Redscale ilk defa piyasaya 2008 yılında sunuldu.

Krediler: hodachrome

19. Büyük Düşün

Lomo LC-Wide, La Sardina, ve Lomo LC-A+ Russia'dan sonra dünya daha büyük bir şeye hazırdı. Lomography LomoKino'yu yarattı: retro film kamerası 35mm film üzerine 144 kare çekiyor. Yeni dünya'ya adım attı ve bir tarih yazdı!

Krediler: japsix

20. Negatiften Film Banyosu

Lomography, 110 filmi piyasaya sunmakla yetinmedi. Daha fazla şey istediler. Yakında mükemmel küçük boyutlu kameralar olan Fisheye Baby 110 ve Diana Baby 119'u piyasaya sürdü. Her zaman iki adım ileride düşünürken, büyük bir şeyin yaşanacağını söylemek yanlış değl! 2012, dünyanın ilk orta format fotoğraf makinesinin piyasaya çıktığı yıl oldu. Bu ünlü Belair X 6-12 idi.

Krediler: natalieerachel

Öğrendiklerimizin bazılarını kaçırdın mı? Devamını oku Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 1,
Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 2 ve Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 3, kendi keşfettiklerini bizimle yorum olarak paylaş!

2017-09-11 #kültür

Daha İlginç Makaleler