Öğrendiğimiz Şeyler: Bölüm 5

2017-09-11

Uluslararası Lomography Topluluğu kurulduğundan beri çeyrek asır geçti ve o zamandan beri tonlarca farklı şey öğrendik. Birkaç düşüncemizi seninle paylaşıyoruz:

21. Yaratıcı Ol

2013 Lomography'nin efsanevi Petzval portre lensini yeniden geliştirdiği yıl idi. Rusya'da Zenit tarafından üretildi. Lomography Yeni Petzval 85 Sanat Lensi en iyi yeniden üretilen lenslerden biri. Lomography bir kez daha insanları etkilemeyi başardı, ve dünyanın her yerine harika portreler yayıldı.

Krediler: kleinerkaries

22. Değerli Anılara Sahip Çık

En güzel anlar değer verdiğimiz insanlarla birlikte olduğumuz zamanlardır. Bu yüzden Lomography anıları canlı tutmak için harika şipşak fotoğraf makinesini yarattı. 2014'e geri dönersek sadece Lomo'Instant fotoğraf makinesi piyasaya sunulmadı, Yeni Russar+Sanat Lensi de sanat lensleri listesine eklendi.

Photo by Sergio Castañera

23. Cesur Ol

Başarılı olmak tamamen değişimlere ve yeniliklere karşı cesur olmakla alakalıdır. Dünyanın ilk göz alıcı portrelerini ve unutulmaz anları yakalayan fotografik optik lensini yeniden geliştirmek tam anlamıyla ihtiyacımız olan bir değişiklikti. Daguerreotype Achromat Sanat Lensi bu şekilde doğdu ve artık fotoğraf dünyası asla eskisi gibi olmadı.

Krediler: cryboy

24.Sihri Canlı Tut

Lomography kurulduğundan beri, hedefimiz dünyanın her yerindeki insanları yaratıcı ve anlamlı fotoğraflar yaratmaları için etkilemektir. "Lomo Land" 'de her şey mümkün. Yıllar geçtikçe, analog, deneysel ve yaratıcı fotoğrafçılığın sihrini canlı tutmayı öğrendik.

25. Kurallar Çiğnenmek İçindir

Kurallar mükemmel başlangıç ​​noktaları yaratır. Ancak bazen, gerçekten inanılmaz bir şey yaratmak için kutunun dışında düşünmek zorundasın. Hatta bizim 10 Altın Kuralımızı her seferinde fırlatmamız gerekiyor. Kuralları oku, düşün, sonra cesur ol ve onları tamamen yık. Elbette yasadan bahsetmedikçe onları daha çok "yönerge" olarak düşün. Buna sadık kalmalısın.

Öğrendiklerimizin bazılarını kaçırdın mı? Devamını oku Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 1,
Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 2, Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 3 ve Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 4, kendi keşfettiklerini bizimle yorum olarak paylaş!

Lomography tarafından, 2017-09-11 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.

Gördüklerin hoşuna gidiyor mu? Mutlu Yıllar sayfamızdan sana ilham olacak makalelere ulaşabilirsin. Oradan aynı zamanda Lomography Çantası kazanacağın bir yarışmaya katılabilir, çok eğlenceli bir test çözebilir ve günlük tekliflerimizi öğrenebilirsin!

Daha İlginç Makaleler

 • Öğrendiğimiz Şeyler: Bölüm 4

  Lomography tarafından, 2017-09-11 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.
  Öğrendiğimiz Şeyler: Bölüm 4

  Uluslararası Lomography Topluluğu kurulduğundan beri çeyrek asır geçti ve o zamandan beri tonlarca farklı şey öğrendik. O zamandan beri neler öğrendik?

 • Öğrendiğimiz Şeyler: Bölüm 3

  Lomography tarafından, 2017-08-05 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.
  Öğrendiğimiz Şeyler: Bölüm 3

  Uluslararası Lomography Topluluğu kurulduğundan beri çeyrek asır geçti ve o zamandan beri tonlarca farklı şey öğrendik. O zamandan beri neler öğrendik?

 • Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 2

  Lomography tarafından, 2017-07-28 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.
  Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 2

  Uluslararası Lomography Topluluğu kurulduğundan beri çeyrek asır geçti. O zamandan beri neler öğrendik?

 • Dükkan Haberleri

  Şipşak Aşk: Lomo'Instant Marrakesh

  Şipşak Aşk: Lomo'Instant Marrakesh

  Buraya gel, şipşak fotoğrafçı! Şipşak fotoğrafçılık maceralarını daha da heyecan verici kılacak tüm aksesuarları da içinde bulunduran Lomo’Instant Marrakesh ile şipşak bir aşk büyüsüne kapılacaksın. Lomo'Instant Marrakesh şimdi ön siparişte!

 • Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 1

  Lomography tarafından, 2017-07-19 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.
  Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 1

  Uluslararası Lomography Topluluğu kurulduğundan beri çeyrek asır geçti. O zamandan beri ne öğrendik?

 • LomoAmigo: Eray Özden

  yagmurblt tarafından, 2017-11-19 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Eray Özden

  Genç LomoAmigo'muz Eray, seyahatlerine eşlik eden Sprocket Rocket makinemizle yaptığı çekimleri bizimle paylaştı ve sorularımızı cevapladı. Bu maceraya ortak olduğumuz için çok heyecanlıyız!

  2017-11-19
 • LomoAmigo: Olcay Ulusoylu

  yagmurblt tarafından, 2017-11-18 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Olcay Ulusoylu

  LomoAmigo'muz Olcay, İstanbul şehrini çok sevdiğini ve bu şehirde turist gibi yaşadığını söyledi. Lomo'Instant Automat ile çekim yapan Olcay'ın fotoğrafçılık hikayesini sizinle paylaşıyoruz!

  2017-11-18
 • Dükkan Haberleri

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Kelimenin gerçek anlamıyla Lomography’yi sırtına geçir! Lomography tarzını yansıtan tişörtlerimiz ile analog bağımlılığını tüm dünyaya göster. Lomoseverler için özel tasarlanan bu tişörtler hem rahat, hem stil sahibi!

 • Favori Lomography Ürününü Kazan

  Lomography tarafından, 2017-11-06 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Favori Lomography Ürününü Kazan

  Topluluktaki en çok katılımın olduğu bu yarışma tatil heyecanını yaymak için geri döndü! En çok istediğin Lomography ürününü eve götürme şansını kaçırma!

  2017-11-06 1
 • LomoMatrix Akmerkez Yayında!

  nural tarafından, 2017-11-02 tarihinde ve #haberler #videolar başlığında yazıldı.
  LomoMatrix Akmerkez Yayında!

  Akmerkez'in Üçgen Teras'ında yaptığımız LomoMatrix'i hatırlar mısın? O gün çektiğimiz fotoğraflardan oluşan LomoMatrix sonunda yayında!

  2017-11-02 2
 • Karşınızda Lomo’Instant Automat Glass Kilimanjaro

  Lomography tarafından, 2017-11-02 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Karşınızda Lomo’Instant Automat Glass Kilimanjaro

  Afrika'nın en yüksek karlı tepesinden esinlenerek, bu tebeşir beyazı, delikli deri dokuya sahip makineyi tasarladık ve eminiz fotoğraflarını yepyeni boyutlara taşımana yardımcı olacak!

  2017-11-02
 • Dükkan Haberleri

  Karşınızda Yeni Lomo’Instant Automat Cabo Verde

  Karşınızda Yeni Lomo’Instant Automat Cabo Verde

  Afrika sahillerindeki volkanik adaların güzeller güzeli plajlarından esinlenilen bu zeki ve küçük makine, bu yaz çekeceğin benzersiz şipşak fotoğraflar için ihtiyacın olan tek şey.

 • Lomography 25. Yıl Partisine Davet

  yagmurblt tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Lomography 25. Yıl Partisine Davet

  1992 yılında, yaratıcı ve deneysel vahşi bir çocuk doğduğunda fotoğraf dünyası sonsuza dek değişti. Çeyrek yüzyıl sonra, dünyanın etrafındaki yaratıcı insanlar kuralları hiçe sayıp, kendilerini anın içinde kaybedip, çılgın ve sihirli anılar yaratıyorlar – hepsi de Lomography adı altında. Lomography Embassy Store İstanbul'da gerçekleşecek 25. yıl kutlamasına sen de gel ve bu partiye katıl!

  2017-10-27
 • Hareket Eden Görüntüler: Sinematografi Ödülü

  Lomography tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Hareket Eden Görüntüler: Sinematografi Ödülü

  Bu yarışma Sinematografi kategorisinde ön eleme niteliği taşımaktadır. En iyi kısa filmlerini yolla.

  2017-10-27 1
 • Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  Orta formatın kraliçesi Diana F+' nın 10. yılına özel olarak yapacağımız atölyede bizimle olmak ister misin? Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Lomography’nin rüya gibi fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede!

  2017-10-27