Öğrendiğimiz Şeyler: Bölüm 5

Uluslararası Lomography Topluluğu kurulduğundan beri çeyrek asır geçti ve o zamandan beri tonlarca farklı şey öğrendik. Birkaç düşüncemizi seninle paylaşıyoruz:

21. Yaratıcı Ol

2013 Lomography'nin efsanevi Petzval portre lensini yeniden geliştirdiği yıl idi. Rusya'da Zenit tarafından üretildi. Lomography Yeni Petzval 85 Sanat Lensi en iyi yeniden üretilen lenslerden biri. Lomography bir kez daha insanları etkilemeyi başardı, ve dünyanın her yerine harika portreler yayıldı.

Krediler: kleinerkaries

22. Değerli Anılara Sahip Çık

En güzel anlar değer verdiğimiz insanlarla birlikte olduğumuz zamanlardır. Bu yüzden Lomography anıları canlı tutmak için harika şipşak fotoğraf makinesini yarattı. 2014'e geri dönersek sadece Lomo'Instant fotoğraf makinesi piyasaya sunulmadı, Yeni Russar+Sanat Lensi de sanat lensleri listesine eklendi.

Photo by Sergio Castañera

23. Cesur Ol

Başarılı olmak tamamen değişimlere ve yeniliklere karşı cesur olmakla alakalıdır. Dünyanın ilk göz alıcı portrelerini ve unutulmaz anları yakalayan fotografik optik lensini yeniden geliştirmek tam anlamıyla ihtiyacımız olan bir değişiklikti. Daguerreotype Achromat Sanat Lensi bu şekilde doğdu ve artık fotoğraf dünyası asla eskisi gibi olmadı.

Krediler: cryboy

24.Sihri Canlı Tut

Lomography kurulduğundan beri, hedefimiz dünyanın her yerindeki insanları yaratıcı ve anlamlı fotoğraflar yaratmaları için etkilemektir. "Lomo Land" 'de her şey mümkün. Yıllar geçtikçe, analog, deneysel ve yaratıcı fotoğrafçılığın sihrini canlı tutmayı öğrendik.

25. Kurallar Çiğnenmek İçindir

Kurallar mükemmel başlangıç ​​noktaları yaratır. Ancak bazen, gerçekten inanılmaz bir şey yaratmak için kutunun dışında düşünmek zorundasın. Hatta bizim 10 Altın Kuralımızı her seferinde fırlatmamız gerekiyor. Kuralları oku, düşün, sonra cesur ol ve onları tamamen yık. Elbette yasadan bahsetmedikçe onları daha çok "yönerge" olarak düşün. Buna sadık kalmalısın.

Öğrendiklerimizin bazılarını kaçırdın mı? Devamını oku Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 1,
Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 2, Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 3 ve Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 4, kendi keşfettiklerini bizimle yorum olarak paylaş!

2017-09-11 #kültür

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler