Öğrendiğimiz Şeyler: Bölüm 5

2017-09-11

Uluslararası Lomography Topluluğu kurulduğundan beri çeyrek asır geçti ve o zamandan beri tonlarca farklı şey öğrendik. Birkaç düşüncemizi seninle paylaşıyoruz:

21. Yaratıcı Ol

2013 Lomography'nin efsanevi Petzval portre lensini yeniden geliştirdiği yıl idi. Rusya'da Zenit tarafından üretildi. Lomography Yeni Petzval 85 Sanat Lensi en iyi yeniden üretilen lenslerden biri. Lomography bir kez daha insanları etkilemeyi başardı, ve dünyanın her yerine harika portreler yayıldı.

Krediler: kleinerkaries

22. Değerli Anılara Sahip Çık

En güzel anlar değer verdiğimiz insanlarla birlikte olduğumuz zamanlardır. Bu yüzden Lomography anıları canlı tutmak için harika şipşak fotoğraf makinesini yarattı. 2014'e geri dönersek sadece Lomo'Instant fotoğraf makinesi piyasaya sunulmadı, Yeni Russar+Sanat Lensi de sanat lensleri listesine eklendi.

Photo by Sergio Castañera

23. Cesur Ol

Başarılı olmak tamamen değişimlere ve yeniliklere karşı cesur olmakla alakalıdır. Dünyanın ilk göz alıcı portrelerini ve unutulmaz anları yakalayan fotografik optik lensini yeniden geliştirmek tam anlamıyla ihtiyacımız olan bir değişiklikti. Daguerreotype Achromat Sanat Lensi bu şekilde doğdu ve artık fotoğraf dünyası asla eskisi gibi olmadı.

Krediler: cryboy

24.Sihri Canlı Tut

Lomography kurulduğundan beri, hedefimiz dünyanın her yerindeki insanları yaratıcı ve anlamlı fotoğraflar yaratmaları için etkilemektir. "Lomo Land" 'de her şey mümkün. Yıllar geçtikçe, analog, deneysel ve yaratıcı fotoğrafçılığın sihrini canlı tutmayı öğrendik.

25. Kurallar Çiğnenmek İçindir

Kurallar mükemmel başlangıç ​​noktaları yaratır. Ancak bazen, gerçekten inanılmaz bir şey yaratmak için kutunun dışında düşünmek zorundasın. Hatta bizim 10 Altın Kuralımızı her seferinde fırlatmamız gerekiyor. Kuralları oku, düşün, sonra cesur ol ve onları tamamen yık. Elbette yasadan bahsetmedikçe onları daha çok "yönerge" olarak düşün. Buna sadık kalmalısın.

Öğrendiklerimizin bazılarını kaçırdın mı? Devamını oku Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 1,
Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 2, Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 3 ve Öğrendiğimiz 25 Şey: Bölüm 4, kendi keşfettiklerini bizimle yorum olarak paylaş!

Lomography tarafından, 2017-09-11 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.

En yeni Kickstarter projemizi sunmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz: Lomo’Instant Square. Bahsettiğimiz dünyanın ilk tamamen analog kare format Instax fotoğraf çeken makinesi. Süper keskin fotoğraflar için 95mm cam lense, pozlama değerini kendi ayarlayan otomatik moda ve Lomography'e özgü tüm yaratıcı özelliklere sahip - ve tabii ki kompakt, katlanabilir bir tasarıma. Lomo’Instant Square Kickstarter üzerinden satışa sunuldu. Hemen bize katıl ve bu makineye Kickstarter üzerinden, planlanan perakende satış fiyatına oranla %35 indirimle sahip ol. Tekliflerimiz tükenmeden bizi desteklemeyi unutma!

Daha İlginç Makaleler