17 Yaşındaki Stanley Kubrick'in Fotoğrafları

Hiç şüphe yok ki film yapımcı Stanley Kubrick mütevazi yıllarına fotoğrafla başlamıştı. Ve, erken çalışmaları onun ihtişamını öngörmüştü.

Daha 17 yaşındayken, çoktan harika bir çaylaktı, LOOK dergisinin en genç fotoğrafçısı olmak abartılmayacak bir şey değildi. Kubrick pozlamak için doğru zamanı biliyordu, birçok profesyonel fotoğrafçının sezgilerine sahipti. New York ve Chicago gezintilerinde monokrom çekimler yaptı. Çoğu poz günlük hayatından kareler.

Belki de burada öğrenmemiz gereken tek şey Kubrick'in ne kadar zeki olduğu değildir, kameraya ne kadar tutkulu olduğudur. Kameraları o kadar çok seviyordu ki kompakt makinelerden orta formata kadar hepsine sahipti. Genç Kubrick o kadar meraklıydı ki ne zaman zamanı olsa fotoğrafçıları ve sinema yapımcılarıyla röportaj yapardı. Kameralarda yenilikleri severdi, ve onları stiliyle ve yeteneği ile kullanırdı. Gerçek bir kamera ustasıydı.


Fotoğrafların Kaynağı: Bored Panda.

2017-09-17

Kickstarter

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler