Lomography'ye 1999 Yılında Yön Veren Fotoğraflar

1999 yılında ünlü müzik grubu Backstreet Boys Millennium albümü ile milenyuma doğru yola çıktı. Bu onların üçüncü albümüydü ve 30 milyonun üzerinde sattı. Bu aynı yıl çıkan dosya paylaşım sitesi de düşünüldüğünde bu çok büyük bir rakamdı. Napster adındaki servis, kullanıcıların kendi aralarında dosya paylaşmasına izin vererek insanların nasıl müzik edinip dinlediğini etkiledi.

Aynı yıl Bluetooth’un ilk versiyonu tanıtıldı. Ancak, elektronik cihazları senkronize etmek bu ilk versiyonda oldukça zordu. Üzücü bir haber olarak, yönetmen Stanley Kubrick vefat etti, Star Wars Episode 1: The Phantom Menace ise en yüksek hasılatı elde eden film oldu.

Krediler: bloomchen, superlighter, tsingtao & davecmorrow

Peki Lomography dünyasında neler oldu? New York’ta yapılan Actionsampler Dünya Şampiyonası, yarışmaya gönderilen işlerden oluşan bir sergiye ve bu çoklu lensli plastik fotoğraf makinesinin çektikleriyle yapılan mini videolara dönüştü!

2017-09-11 #kültür

Kickstarter

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler