Lomography'ye 1999 Yılında Yön Veren Fotoğraflar

2017-09-11

1999 yılında ünlü müzik grubu Backstreet Boys Millennium albümü ile milenyuma doğru yola çıktı. Bu onların üçüncü albümüydü ve 30 milyonun üzerinde sattı. Bu aynı yıl çıkan dosya paylaşım sitesi de düşünüldüğünde bu çok büyük bir rakamdı. Napster adındaki servis, kullanıcıların kendi aralarında dosya paylaşmasına izin vererek insanların nasıl müzik edinip dinlediğini etkiledi.

Aynı yıl Bluetooth’un ilk versiyonu tanıtıldı. Ancak, elektronik cihazları senkronize etmek bu ilk versiyonda oldukça zordu. Üzücü bir haber olarak, yönetmen Stanley Kubrick vefat etti, Star Wars Episode 1: The Phantom Menace ise en yüksek hasılatı elde eden film oldu.

Krediler: bloomchen, superlighter, tsingtao & davecmorrow

Peki Lomography dünyasında neler oldu? New York’ta yapılan Actionsampler Dünya Şampiyonası, yarışmaya gönderilen işlerden oluşan bir sergiye ve bu çoklu lensli plastik fotoğraf makinesinin çektikleriyle yapılan mini videolara dönüştü!

lomographymagazine tarafından, 2017-09-11 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.

En yeni Kickstarter projemizi sunmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz: Lomo’Instant Square. Bahsettiğimiz dünyanın ilk tamamen analog kare format Instax fotoğraf çeken makinesi. Süper keskin fotoğraflar için 95mm cam lense, pozlama değerini kendi ayarlayan otomatik moda ve Lomography'e özgü tüm yaratıcı özelliklere sahip - ve tabii ki kompakt, katlanabilir bir tasarıma. Lomo’Instant Square Kickstarter üzerinden satışa sunuldu. Hemen bize katıl ve bu makineye Kickstarter üzerinden, planlanan perakende satış fiyatına oranla %35 indirimle sahip ol. Tekliflerimiz tükenmeden bizi desteklemeyi unutma!

Daha İlginç Makaleler