Yeni Kodak Film Banyo Stüdyosu New York'ta Açıldı

Eğer henüz duymadıysan, Kodak yakın zamanda Long Island, New York'ta bir film banyo stüdyosu açtı. İşte fotoğrafçılık ve sinemada oyunu değiştirecek olan bu stüdyo hakkında şu ana kadar öğrendiklerimiz.

Kodak stüdyosundan önce New York’ta film banyosu yapan yer yok denecek kadar azdı.

“Filme olan ilginin dramatik bir şekilde artması sonucunda, New York’taki Kodak stüdyosunun post-prodüksiyona büyük desteği olacak ve normalde başka eyaletlere kayacak işler burada yapılabilecek,” dedi Clark Henderson, Senior Vice President, Theatrical Services of Technicolor-PostWorks New York. “Artık bu işlemi burada yapıp, NYS vergi indirimden faydalanabilirler.”

Mağazanın ilk müşteri, sinema dünyasının en büyük isimlerinden biri oldu: Steven Spielberg hali hazırda Meryl Streep ve Tom Hanks’in başrollerini paylaştığı yeni filmi "The Post" için stüdyo ile birlikte çalışıyordu. Stüdyo aynı zamanda bağımsız biyografi olan ve ünlü Amerikalı fotoğrafçı Robert Mapplethorpe’un hayatını konu alan "Mapplethorpe" ve HBO’nun komedi dizisi "Crashing’in" ikinci sezonu üzerinde de çalışıyor.

Stüdyo Martin Scorsese'nin yeni filmi "The Irishman" üzerine de çalışacak. Odakları tamamen 16mm ve 35mm renkli negatif film banyosu üzerine ve bu sektörü yeniden canlandırmayı hedefliyorlar.


Görsel: NYSLOVEFILM.

2017-09-12 #haberler

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler