1922 Kodak Kodachrome Film Testi

Kodak'ın orta format filmini 1950'lerde neler yaptığını gördün. Şimdi, efsanevi Kodachrome'u kullanarak çekilen Kodak'ın hayalperest 1922 film testini izlemenin tam zamanı!

Filmde çekilen klasik görüntüler hepimizin içinde yumuşak bir yerde duruyor. Filmler kuşkusuz ki günümüzde teknolojiyle birlikte değişim geçirmiştir, ancak erken hareketli görüntüler bizleri büyülemeyi sürdükmektedir ve halen film tarihinde insanlığın kilometre taşlarının hatırlatıcıları olarak hizmet etmektedir. Böyle bir kilometre taşı renkli hareketli görüntülerin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Renkli ilk uzun metrajlı film 13 yıl önce 1922'de Kodak, efsanevi Kodachrome filmini kullanarak bir test filmi hazırladı. Büyüleyici hareketli görüntü, müzenin Motion Picture Department tarafından korunan George Eastman House Uluslararası Fotoğraf ve Film Müzesi 'nin koleksiyonunun bir parçası. New Jersey'deki Paragon Stüdyolarında çekilen bu harika görüntülerde, aktris Mae Murray, Hope Hampton ve Mary Eaton ile anonim bir kadın ve bir çocuk bulunuyor.

Eğer bu görüntüleri sevdiysen, Rare Kodak Video Shows the Making of Medium Format Films 'i izlemek isteyeceksin!

Kaynaklar ve ek okumalar:
A Thousand Words
History of Film on Wikipedia

Kodachrome kullanılmış Kodak'ın test görüntüleri hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıda yorum olarak bize bildir!

plasticpopsicle tarafından, 2017-09-12 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler