Pasta Ustası Heidi Lomo'Instant Square'i Test Ediyor

Lomo'Instant Square, bu güzel, tuhaf ve şaşırtıcı dünyayı aydınlatan tüm kıvılcımlara adanmıştır. Biz sanatçılar, hayalperestler, özgür ruhlar hakkında konuşuyoruz; çılgın düşünceler ve dayanılmaz enerji ile dünyayı sıçratmadıkça yaşayamayan yaratıcılar.

Heidi Hong Kong'ta, Sparks and Cakes pastanesinde, pasta ustası. Her pastaya, kısa bir anın güzelliğini ima eden parlak bir mum katıyor.
Pastalar uzun süre dolapta durmaz, maytaplar gibi, güzel anları uzun sürmez.

Hikayenin ve Lomo'Instant Square ile çekilmiş pozların tadını çıkar!

Lomo'Instant Square ile çekilmiş pozlar

Merhaba Heidi! Lütfen kendini tanıt ve okuyucularımıza kendin hakkında biraz daha bilgi ver.

Merhaba, ben Heidi. Liseyi Hong Kong'da okuduktan sonra bir süre ABD'de kaldım. Aile yanında kaldım sık sık bana fırınlarını kullanma imkanı verdiler, bu da pastacılığa olan ilgimi uyandırdı

Sparks and Cakes’i açmaya nasıl karar verdin?

Takı ve saat tasarımcısı olarak bir süre çalıştıktan sonra, kendi ilgi ve özlemlerinin fark ettim. Bu nedenle işimi bıraktım ve İngiltere'de bir pastacılık dersi almaya karar verdim. Hong Kong'a döndükten sonra kocam Siuman ve ben Sparks and Cakes'i açtık.

Lomo'Instant Square ile çekilmiş pozlar

Pasta tasarımlarında sana ne ilham veriyor?

Çoğu ilham genellikle günlük yaşamdan geliyor, örneğin seyahatlerimde rastladığım manzara ve renkler. Sonra bu renkleri pastalara uyguluyorum.

Dekorasyon olarak genellikle keklerin üstüne çiçek koyduğunuzu fark ettim. Çiçeklerin taşınması kesinlikle kolay değildir. Malzemeleri ve pişirmeyi yönetmede herhangi bir zorluk yaşıyor musun?

Çiçekler, kontrol edilmesi en zor şeyler, çünkü mevsimlik olurlar. Genellikle pasta tasarımına uygun çiçekler ararım ve hemen kullanırım. Diğer maddeler için farklı ülkelerden kaliteli malzemeler bulmak çok kolay. Bununla birlikte, en zor şey Hong Kong'daki havaya uyum sağlamak. Hong Kong'daki nem ve sıcaklık, yabancı ülkelerle aynı değil. Fırınlama sürecini etkiliyor. Bu nedenle, tüm tarifler için en uygun yolu yeniden tasarlamalı ve keşfetmeliyim.

Lomo'Instant Square ile çekilmiş pozlar

Spark and Cakes sizi nasıl tatmin ediyor?

Sparks and Cakes bize çok mutluluk getiriyor. Düğünler ve çocuk doğum günleri gibi çok sayıda özel etkinliğe katıldık. Ayrıca, müşterilerin çoğu iyi arkadaşımız oldu. Bize güveniyorlar ve yaratıcılık için büyük bir alan veriyorlar. Her zaman pastalarımdan tatmin oldular.

Lomo'Instant Square ile çekilmiş pozlar

Şipşak fotoğrafçılık hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şipşak fotoğrafçılığı seviyorum. Günümüzde insanlar sadece akıllı telefonlarla veya dijital kameralarla fotoğraf çekiyor ve nadiren bunları bastırıyorlar. Bununla birlikte, anlık fotoğrafları daha fazla hazmediyoruz ve her zaman fotoğraflara bakacağız. Ayrıca arkadaşlarımıza hediye olarak da verebiliriz.

Kare formatta neyi beğeniyorsun?

Kare format, benim için şipşak fotoğrafçılıkta geleneksel format, çünkü ben çocukken çektiğim ilk şipşak fotoğraf kare biçimindeydi. Buna ek olarak, kare format konunun daha belirgin olmasını sağlıyor.

Lomo'Instant Square ile çekilmiş pozlar

Eğer size Lomo'Instant Square verilseydi nerede ve ne çekerdiniz?

En sevdiğim fırına derhal gider ve taze pişmiş hamur işlerinin fotoğraflarını çekerdim. Onları gördüğümde ve kokladığımda çok mutlu olurdum. Kare şipşak fotoğrafları her gördüğümde çok sevinirdim.

Gelecek için herhangi yeni bir plan var mı?

Önceliğim pastalarımın üzerine koyabileceğim her tatlıyı, hamur işini ve buna benzer her şeyi öğrenmek.

---
Sparks & Cakes hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorsan websitelerine göz at ve onları Facebook ve Instagram hesaplarından takip et!

2017-09-23 #insanlar

Kickstarter

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler