Pasta Ustası Heidi Lomo'Instant Square'i Test Ediyor

2017-09-23

Lomo'Instant Square, bu güzel, tuhaf ve şaşırtıcı dünyayı aydınlatan tüm kıvılcımlara adanmıştır. Biz sanatçılar, hayalperestler, özgür ruhlar hakkında konuşuyoruz; çılgın düşünceler ve dayanılmaz enerji ile dünyayı sıçratmadıkça yaşayamayan yaratıcılar.

Heidi Hong Kong'ta, Sparks and Cakes pastanesinde, pasta ustası. Her pastaya, kısa bir anın güzelliğini ima eden parlak bir mum katıyor.
Pastalar uzun süre dolapta durmaz, maytaplar gibi, güzel anları uzun sürmez.

Hikayenin ve Lomo'Instant Square ile çekilmiş pozların tadını çıkar!

Lomo'Instant Square ile çekilmiş pozlar

Merhaba Heidi! Lütfen kendini tanıt ve okuyucularımıza kendin hakkında biraz daha bilgi ver.

Merhaba, ben Heidi. Liseyi Hong Kong'da okuduktan sonra bir süre ABD'de kaldım. Aile yanında kaldım sık sık bana fırınlarını kullanma imkanı verdiler, bu da pastacılığa olan ilgimi uyandırdı

Sparks and Cakes’i açmaya nasıl karar verdin?

Takı ve saat tasarımcısı olarak bir süre çalıştıktan sonra, kendi ilgi ve özlemlerinin fark ettim. Bu nedenle işimi bıraktım ve İngiltere'de bir pastacılık dersi almaya karar verdim. Hong Kong'a döndükten sonra kocam Siuman ve ben Sparks and Cakes'i açtık.

Lomo'Instant Square ile çekilmiş pozlar

Pasta tasarımlarında sana ne ilham veriyor?

Çoğu ilham genellikle günlük yaşamdan geliyor, örneğin seyahatlerimde rastladığım manzara ve renkler. Sonra bu renkleri pastalara uyguluyorum.

Dekorasyon olarak genellikle keklerin üstüne çiçek koyduğunuzu fark ettim. Çiçeklerin taşınması kesinlikle kolay değildir. Malzemeleri ve pişirmeyi yönetmede herhangi bir zorluk yaşıyor musun?

Çiçekler, kontrol edilmesi en zor şeyler, çünkü mevsimlik olurlar. Genellikle pasta tasarımına uygun çiçekler ararım ve hemen kullanırım. Diğer maddeler için farklı ülkelerden kaliteli malzemeler bulmak çok kolay. Bununla birlikte, en zor şey Hong Kong'daki havaya uyum sağlamak. Hong Kong'daki nem ve sıcaklık, yabancı ülkelerle aynı değil. Fırınlama sürecini etkiliyor. Bu nedenle, tüm tarifler için en uygun yolu yeniden tasarlamalı ve keşfetmeliyim.

Lomo'Instant Square ile çekilmiş pozlar

Spark and Cakes sizi nasıl tatmin ediyor?

Sparks and Cakes bize çok mutluluk getiriyor. Düğünler ve çocuk doğum günleri gibi çok sayıda özel etkinliğe katıldık. Ayrıca, müşterilerin çoğu iyi arkadaşımız oldu. Bize güveniyorlar ve yaratıcılık için büyük bir alan veriyorlar. Her zaman pastalarımdan tatmin oldular.

Lomo'Instant Square ile çekilmiş pozlar

Şipşak fotoğrafçılık hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şipşak fotoğrafçılığı seviyorum. Günümüzde insanlar sadece akıllı telefonlarla veya dijital kameralarla fotoğraf çekiyor ve nadiren bunları bastırıyorlar. Bununla birlikte, anlık fotoğrafları daha fazla hazmediyoruz ve her zaman fotoğraflara bakacağız. Ayrıca arkadaşlarımıza hediye olarak da verebiliriz.

Kare formatta neyi beğeniyorsun?

Kare format, benim için şipşak fotoğrafçılıkta geleneksel format, çünkü ben çocukken çektiğim ilk şipşak fotoğraf kare biçimindeydi. Buna ek olarak, kare format konunun daha belirgin olmasını sağlıyor.

Lomo'Instant Square ile çekilmiş pozlar

Eğer size Lomo'Instant Square verilseydi nerede ve ne çekerdiniz?

En sevdiğim fırına derhal gider ve taze pişmiş hamur işlerinin fotoğraflarını çekerdim. Onları gördüğümde ve kokladığımda çok mutlu olurdum. Kare şipşak fotoğrafları her gördüğümde çok sevinirdim.

Gelecek için herhangi yeni bir plan var mı?

Önceliğim pastalarımın üzerine koyabileceğim her tatlıyı, hamur işini ve buna benzer her şeyi öğrenmek.

---
Sparks & Cakes hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorsan websitelerine göz at ve onları Facebook ve Instagram hesaplarından takip et!

lomographymagazine tarafından, 2017-09-23 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler

 • Hong Kong'un Ahşap Sanatçıları, "Twenty-one from Eight" ile Lomo'Instant Square

  lomographymagazine tarafından, 2017-09-16 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.
  Hong Kong'un Ahşap Sanatçıları, "Twenty-one from Eight" ile Lomo'Instant Square

  Hong Kong'un ahşap sanatçılarının üretim markasının adı "Twenty-one from Eight", ahşap parçaların bir araya getirildiğini ve ahşabın hikayesini anlattığını belirtir. "Twenty-one from Eight" konsepti hakkında biraz daha okuyun ve Lomo'Instant Square ile çekilen pozların tadını çıkarın!

 • Diana ile Geçen 10 Yıl: Karşınızda Diana F+ Anniversary Edition

  Lomography tarafından, 2017-10-18 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Diana ile Geçen 10 Yıl: Karşınızda Diana F+ Anniversary Edition

  Lomography’nin başrol oyuncusu yepyeni, onuncu yılına özel bir tasarımla geri dönüyor! 1960’ların klasik Amerikan lokantalarından esinlenilen yeni Diana F+ 10 Years of Diana Edition mat kırmızı ve pastel mavi tasarımı ile Retro altın rengi lensiyle öne çıkıyor.

  2017-10-18
 • Öne Çıkan Anlar: The Diana F+ World Tour

  lomographymagazine tarafından, 2017-10-17 tarihinde ve #haberler #videolar başlığında yazıldı.
  Öne Çıkan Anlar: The Diana F+ World Tour

  When Lomography introduced the Diana F+, it became an instant darling in 2007. The year after, the Diana World Tour has launched, the biggest party ever for the toy camera. Let's blast back to several years earlier and toast to the good times of the Diana World Tour.

  2017-10-17
 • Dükkan Haberleri

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue ile Lomografik Cennete Giriş Yap

  Fisheye One Dark Blue, 35mm filme çektiği 170 derecelik, keskin ve canlı renkli fotoğrafları ile herkesi etkilemeye hazır. Parlak mavi kıyafetleri içinde çok havalı görünen bu fotoğraf makinesi, seni yeni fotoğraf deneyimlerine sürükleyecek!

 • Diana F+'nın En İyileri: Akılda Kalan Portreler

  lomographymagazine tarafından, 2017-10-16 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+'nın En İyileri: Akılda Kalan Portreler

  Diana F+ fotoğraf makinesi tanıtıldığından bu yana, onun ikonik olacağını biliyorduk! Dünyanın her yerinden insanlar onun için çıldırıyordu ve bu güne kadar, onunla yaratılan tonlarca güzeller güzeli fotoğraf oldu.

  2017-10-16
 • Diana F+:10 Yıl Kazananları İçin Şerefe

  Lomography tarafından, 2017-10-16 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Diana F+:10 Yıl Kazananları İçin Şerefe

  Değerli Diana F+'mızın paketini yücelten göz kamaştırıcı pozları keşfet!

  2017-10-16
 • Özlem Altın'ın Deneysel Fotoğrafları

  lomographymagazine tarafından, 2017-10-12 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Özlem Altın'ın Deneysel Fotoğrafları

  Çağdaş sanatçı ve fotoğrafçı Özlem Altın'ın çizimleri karmaşıklaştırdığı fotoğraflar, zaman, doğrusal olmayanlık, tekrarlama ve varoluş konularını keşfeden görsel öykülerin kaynak materyali haline geldi.

  2017-10-12
 • Dükkan Haberleri

  Küçük Ama Yetenekli Bir Set: Diana Baby 110 Fotoğraf Makinesi ve Lens Paketi

  Küçük Ama Yetenekli Bir Set: Diana Baby 110 Fotoğraf Makinesi ve Lens Paketi

  İnanılmaz küçük boyuttaki Diana Baby 110, göz kamaştırıcı kare fotoğrafları da beraberinde getiriyor! Birbiriyle değiştirilebilir iki lensi olan bu minik ile 110 film dünyasına girmeye ne dersin? Üstelik cebine sığacak boyutuyla Diana Baby, her yere taşıyabilmen için ideal bir dost olacak!

 • Lomo’Instant Yangon'u Gururla Sunuyoruz

  Lomography tarafından, 2017-10-11 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Lomo’Instant Yangon'u Gururla Sunuyoruz

  Myanmar güzelliği ile sunar! Göz kamaştırıcı altın Budist tapınaklarından ve ılık tropik rüzgarlarda esinlenen Lomo'Instant Yangon'u sunarken yerimizde duramıyoruz!

  2017-10-11
 • Lomography'nin Sana İhtiyacı Var

  Lomography tarafından, 2017-10-11 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Lomography'nin Sana İhtiyacı Var

  Lomography'yi sana yakın bir mağazaya getirecek elçiler, distribütörler ve ortaklar arıyoruz. Bize destek olup, satış noktası öner ve tonlarca Piggy Puan kazanma şansını elde et!

  2017-10-11
 • Başka Bir Vietnam: Savaşın Öbür Tarafından Resimler

  crissyrobles tarafından, 2017-10-10 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Başka Bir Vietnam: Savaşın Öbür Tarafından Resimler

  1960'lı yıllardaki Vietnam Savaşı, gazetelerin ve foto muhabirliğin toplumu şekillendirmesinde ne kadar önemli olduğunu gösteren en iyi örneklerden biridir. Vietnam Savaşı'ndan bir kaç yıl sonra, 180 adet görülmemiş film fotoğrafı yayınlandı.

  2017-10-10
 • Dükkan Haberleri

  Şipşak Aşk: Lomo'Instant Marrakesh

  Şipşak Aşk: Lomo'Instant Marrakesh

  Buraya gel, şipşak fotoğrafçı! Şipşak fotoğrafçılık maceralarını daha da heyecan verici kılacak tüm aksesuarları da içinde bulunduran Lomo’Instant Marrakesh ile şipşak bir aşk büyüsüne kapılacaksın. Lomo'Instant Marrakesh şimdi ön siparişte!

 • Revolog Deney Üçlemesi

  emrekskn tarafından, 2017-10-09 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Revolog Deney Üçlemesi

  Lomografici emrekskn'i durdurmak mümkün değil. Şimdi de deneysellik adına incelediği Revolog filmleri hakkında bir yazıyla karşımızda!

  2017-10-09 2
 • Spinner Motorizer İncelemesi

  nural tarafından, 2017-10-09 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Spinner Motorizer İncelemesi

  Havaların kapamasıyla birlikte Spinner 360 kullanmak giderek güçleşiyor. Eğer sen de benim gibi Spinner'ın ipini yavaşça çekip bırakamayanlardansan, Motorizer bu soruna çözüm olacak!

  2017-10-09
 • Karşınızda Lomo'Instant Oxford!

  Lomography tarafından, 2017-10-04 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Karşınızda Lomo'Instant Oxford!

  Lomo'Instant ailesinin "City of dreaming spires”dan esinlenilen en yeni üyesi çok şık. Sonbahar maceralarına Lomo'Instant Oxford ile zerafet kat!

  2017-10-04