Özlem Altın'ın Deneysel Fotoğrafları

Çağdaş sanatçı ve fotoğrafçı Özlem Altın'ın çizimleri karmaşıklaştırdığı fotoğraflar, zaman, doğrusal olmayanlık, tekrarlama ve varoluş konularını keşfeden görsel öykülerin kaynak materyali haline geldi.

Özlem Altın, Untitled (Apollo of Gaza I), 2016.Özlem Altın, Untitled (life and death), 2017.; Özlem Altın, Untitled (container, leaking), 2016.

Tarihi yeniden yazmak Altın'in çalışmalarının bir parçası olabilir - fotoğraflar üzerindeki çizimler ve resimler sadece geçmişi değiştirmekle kalmaz, anıları ve anlamları da değiştirir. Bazı fotoğraflar kimyasal olarak hasar görmüştür - ister amaç isterse kasıt olsun, kimliklerinin bilinmeyen arşivlerden kurtarıldığı gibi. Onu bir kaynak olarak kullanıyor, kimliklerini vermek için onları bir kez daha değiştiriyor, ancak kendi değerlendirmelerini yapıyor.

Bu türden bir çalışmada fotoğrafın belgesel kısmı 'ölü' gibi görünüyor; Bunun yerine, fotoğrafçılık bir katalizör haline gelir.

Özlem Altın: Processing sergisini Camera Austria, Graz'da 19 Kasım'a kadar ziyaret edebilirsin.

Özlem Altın, Untitled (Magritte), 2017.; Özlem Altın, Untitled (Maske), 2017.; Özlem Altın, Untitled (Meerjungfrau), 2017.

Görseller basın dosyasından alınmıştır.

2017-10-12 #haberler

Daha İlginç Makaleler