Filmi Elektrikle Çarpan Fotoğrafçı

2018-01-18

Fotoğrafçı Ted Kinsman, Wimshurst makinesi ve çeşitli emülsiyonları kullanarak analog ortamda kıvılcım desenleri yaratıyor.

Bu bilimsel ve fotografik deneyler, Kinsman'ın X-ışını filmi üzerindeki statik boşalma modellerine ilgi duymasıyla başladı. Desenler, plastik silindirler ve otomatik geliştirme makineleri üzerine kurulması sonucunda değişim gösterdi. Böylece, Kinsman laboratuarda daha iyi kalıplar hazırlayarak kendisine meydan okudu.

Fotoğraf: Ted Kinsman.

Kinsman, 1900'lü bir teknolojiyi, Wimshurst makinesi ile desenleri güvenli bir şekilde ve kolayca kaydedebilen bir gösteri elektrostatik jeneratörü kullandı. Makine, düşük bir akımla 50.000 voltaj üretebiliyordu, bu da bir sınıfta kullanım için oldukça güvenliydi. Kıvılcımları karanlık bir odada kaydetti.

Bulguları, farklı üreticilerin filmlerinin, farklı desenler üretmesi idi - Kodak 120 Ektachrome Profesyonel Renkli Slayt Film, Fujichrome Velvia 100 Günışığı filmi ve bir Kodak Min-R Röntgen filmi kullandı.

Fotoğraflar: Ted Kinsman.

----

Fotoğraflar: Peta Pixel.

lomographymagazine tarafından, 2018-01-18 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.

Özel bir kabartmalı deri tasarımına sahip LC-A +, LC-Wide ve LC-A 120'nin yeni yıldönümü versiyonlarını sunmaktan gurur duyuyoruz. Stoklar sınırlı, sen de hemen bu Lomo efsanesini Lomography Online Dükkan ya da sana en yakın Gallery Store'dan ön sipariş ver!

Daha İlginç Makaleler