Diana F+: Işığa İzin Ver

Diana F+ ile tanıştığında bilmen gereken bir şey var: ışığı çok seviyor! Ortam aydınlık ve güneşliyse yarattığı mükemmel sonuçlarla seni etkileyecek, özellikle de dia filmle kullanıldığında. Renkler daha canlı, vinyetler daha belirgin olacak, şanslıysan ışık sızıntıları bile yakalayabilirsin.

Krediler: rainboow

Işık Sızıntıları Hakkında Detaylar

Işık sızıntıları da nedir? Teknik olarak, makinenin gövdesinde, içeri ışık sızmasına sebep olacak bir boşluk olmalıdır. Film ışığa hassas olduğu için, azıcık bir ışık bile fotoğraf üzerinde dramatik bir etki oluşturabilir.

Krediler: samz, kimmiechem2, hhjm, joseman & eskodisk

Diana F+ yarattığı ışık sızıntıları ile tanınıyor. Işık sızıntıları “şişman filmler” (olması gerektiği kadar sıkı sarılmamış filmler) kullandığında ortaya çıkıyor. Her Diana modeli aynı değil, bir kısmı ışık sızıntısı yaratırken, diğerleri yaratmayabilir. Çekim yapmadan asla bilemezsin.

Peki Diana F+ fotoğraf makinen ışık sızdırıyorsa ne yapacaksın? Ona izin vereceksin!

Krediler: wilfbiffherb

Işık sızıntıları garip hayaller yaratır. Film ve ışığın yoğunluğuna göre kırmızı, sarı, yeşil, turuncu, mavi ya da beyaz olabilirler. Tam olarak ne zaman ve fotoğrafın neresinde olacakları kestirmek çok güç. Bu da işin güzel yanı.

Krediler: fruchtzwerg_hh, mephisto19, cycliste, samz, kylethefrench, erikagrendel, neufotomacher & opon21

Diana F+ fotoğraflarına karakter, belirgin bir analog görüntüsü katıyor. Pek çok fotoğraf düzenleme uygulaması bu etkiyi taklit etmeye çalıştı, bu da bunun aslında teknik bir “kusur” değil, cazibenin ta kendisi olduğunun kanıtı. Hiçbir şey Diana F+ ile çekim yaparken, ışık sızıntılarının oluşup oluşmayacağının verdiği heyecanın yerini tutamaz. Eğlence bunun otantik ve beklenmedik oluşu.

Krediler: jarvislomo

Okuduğun her şeyi unut ve kendi Diana F+ fotoğraf makinenle deneyler yapmaya başla. Işık sızıntılarına izin ver!

2018-02-09

Bahsedilen Ürün

Lomography Diana F+

Lomography Diana F+

Diana F+ 120 format ile zamansız ve dramatik çek. Çarpıcı, yumuşak odaklı fotoğraflar oluştur ve tatlı lenslerle kişiselleştir hatta instant back ile ek efekt ve esneklik ekle.

Daha İlginç Makaleler

 • Lomography Türkiye Yeni Ekip Arkadaşları Arıyor!

  nural tarafından, 2017-05-29 tarihinde ve #haberler #insanlar başlığında yazıldı.
  Lomography Türkiye Yeni Ekip Arkadaşları Arıyor!

  Lomography sevgini gösterebileceğin bir iş mi arıyorsun? Analog fotoğrafçılık konusunda daha fazla şey öğrenmek için tutkulu musun? O halde, ekibimizin yeni üyesi olmak için gereken en önemli özelliklere sahipsin!

  2
 • Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  Orta formatın kraliçesi Diana F+' nın 10. yılına özel olarak yapacağımız atölyede bizimle olmak ister misin? Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Lomography’nin rüya gibi fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede!

 • Diana F+ Atölyesi - 13 Ağustos 2017

  yagmurblt tarafından, 2017-07-20 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  Diana F+ Atölyesi - 13 Ağustos 2017

  Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Bu atölye tam sana göre! Lomography’nin rüyamsı fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede!

 • Dükkan Haberleri

  Fotoğraflarını Fotoclips'ler ile Sergile

  Fotoğraflarını Fotoclips'ler ile Sergile

  LomoPerdeler, LomoKaleler, LomoMozaikler, hepsi elinin altında! Fotoclips ve fantastik Lomograflarını kullanarak hayalindeki her şeyi inşa edebilirsin.

 • Diana F+ Atölyesi

  nural tarafından, 2017-08-30 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ Atölyesi

  Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Bu atölye tam sana göre! Lomography’nin rüyamsı fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede!

 • Diana F+ ile Portreler Atölyesi - 18 Haziran 2017

  pinar434 tarafından, 2017-06-01 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ ile Portreler Atölyesi - 18 Haziran 2017

  Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Bu atölye tam sana göre! Lomography’nin rüyamsı fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede! Ayrıca, portre fotoğrafçılığının inceliklerini de öğreneceksin.

 • Sokak Fotoğrafçısının Şehir Rehberi: Amsterdam'da Gündüz Turu

  2018-03-02 #lokasyonlar
  Sokak Fotoğrafçısının Şehir Rehberi: Amsterdam'da Gündüz Turu

  Sokak fotoğrafçılığı gününümüzün en popüler ve en çok tekrar edilen tarzlarından biri olabilir. Mükemmel bir sokak fotoğrafının sırrı, şehri ve kültürü tanımak, Amsterdam'ın durumunda ise öğrenmek gereken çok şey var.

 • Dükkan Haberleri

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  İyi haber saykodelik renk kimyagerleri. Yaratıcı dünyanın sakinleşmeye başladığı şu günlerde LomoChrome Purple 35mm geri dönüyor. Eğer bu göz alıcı renkli negatif emülsiyonunu kaçırdıysan, üzerinde çalıştığımızı öğrenmek seni mutlu edecektir — hem de emülsiyonu çok daha iyi bir şekilde formüle ederek.

 • Pazartesi Halet-i Ruhiyesi: Harekete Geçmek için Motivasyonlar

  2018-01-22 #kültür
  Pazartesi Halet-i Ruhiyesi: Harekete Geçmek için Motivasyonlar

  Yeni bir yıl, yeni bir dizi hedef anlamına gelir. 2018 için hedeflerini sıraladın mı? Tatil uykusuzluğundan uyanmanın ve artık gerektiği yolda olmanın zamanı geldi. Bu Pazartesi Halet-i Ruhiyesi'nin sana en doğru adımı atmanda yardımcı olmasına izin ver!

 • Diana F+'nın En İyileri: İlk Yıldan Fotoğraflar

  2017-10-19 #kültür
  Diana F+'nın En İyileri: İlk Yıldan Fotoğraflar

  Lomography topluluğunun 2008 yılında, Diana F+'nın lansmanından bir yıl sonra paylaştığı bu lo-fi görüntülerle Diana F+'nın en iyilerini hatırlıyoruz.

 • La Sardina'ya Giriş Atölyesi - 27 Ağustos 2017

  yagmurblt tarafından, 2017-07-20 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  La Sardina'ya Giriş Atölyesi - 27 Ağustos 2017

  Sahip olduğun ya da hep hayalini kurduğun La Sardina hakkında aklına takılan sorular mı var? Giriş seviyesindeki bu atölyede, fotoğraf makinene film takmaktan, La Sardina ile yapabileceğin farklı çekim tekniklerine kadar her şeyi öğreneceksin! Sonrasında ise La Sardina’larımızı alıp, bir çekim turuna çıkacağız!

 • Dükkan Haberleri

  Lomo'Instant Camera Bag

  Lomo'Instant Camera Bag

  Sevgili Lomo'Instant bebeğin yeni, özenle tasarlanmış, lüks deriden Lomography ve Above the Fray ortaklığında üretilen Lomo'Instant Camera Bag ile güvenle taşı! iHemen ön sipariş ver ve çantana Ekim 2016'da kavuş!

 • Diana ile Geçen 10 Yıl: Karşınızda Diana F+ Anniversary Edition

  2017-10-18 #donanım
  Diana ile Geçen 10 Yıl: Karşınızda Diana F+ Anniversary Edition

  Lomography’nin başrol oyuncusu yepyeni, onuncu yılına özel bir tasarımla geri dönüyor! 1960’ların klasik Amerikan lokantalarından esinlenilen yeni Diana F+ 10 Years of Diana Edition mat kırmızı ve pastel mavi tasarımı ile Retro altın rengi lensiyle öne çıkıyor.

 • Öne Çıkan Anlar: The Diana F+ World Tour

  2017-10-17 #haberler #videolar
  Öne Çıkan Anlar: The Diana F+ World Tour

  2007 senesinde Lomography Diana F+ sunduğunda, çok kısa zamanda gönüllerde taht kurdu. Bir sene sonra the Diana World Tour gerçekleşti ve şu ana kadarki oyuncak fotoğraf makinesi için en büyük parti buydu. Birkaç sene önceye dönelim ve the Diana World Tour'un güzel zamanları için kadeh tokuşturalım!

 • Kalbi Isıtan Çoklu Pozlamalar: Singapurlu Maika Elan'dan 'Babam Gibi'

  crissyrobles tarafından, 2018-05-22 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Kalbi Isıtan Çoklu Pozlamalar: Singapurlu Maika Elan'dan 'Babam Gibi'

  Vietnamlı fotoğrafçı Maika Elan, Like My Father adında, kalplerimizi ısıtan bir seri ile karışımızda. Bu seri için, babası ile ile gidip keyif aldığı parkları yeniden ziyaret etti.

  1