Frida Kahlo'nun Gençliğinden Etkileyici Fotoğraflar

Frida Kahlo'nun bu nadir görülen fotoğrafları tabii ki babası, fotoğrafçı Guillermo Kahlo tarafından çekildi.

Frida iki yaşında, 1909. Fotoğraf: Guillermo Kahlo, Vintage Everyday sitesinden alındı.

Guillermo Kahlo tarafından çekilen bu fotoğraflar, yetişkinlik dönemindeki oto-portreleri ile ünlü olan sanatçı Frida Kahlo ve yaşamına farklı bir bakış açısıyla bakmamızı sağlıyor. Fotoğrafçı olan baba Kahlo, Frida’nın gelişimini iki yaşından başlayıp, 20’li yaşların ortasına kadar çektiği siyah ve beyaz fotoğraflarla belgeledi. Vintage Everyday tarafından düzenlenen set, Frida’nın hem stüdyo içinde hem de dış mekanda çekilmiş portrelerinden oluşuyor – bazen arkadaşlar ve akrabalarla, ama genellikle tek başına.

Guillermo, 1900'lü yılların başlarından itibaren Meksika'daki kendi stüdyosunu yönetti ve hükümet tarafından çekmesi istenen Mimari Fotoğrafları ile tanınıyordu.

Guillermo'nun çektiği, Frida’nın diğer fotoğraflarını aşağıda bulabilirsin:

Fotoğraflar: Guillermo Kahlo, Vintage Everyday sitesinden alındı.

Bu makaledeki bilgiler Wikipedia sitesinden, fotoğraflar Vintage Everyday sitesinden alınmıştır.

chooolss tarafından, 2018-02-19 tarihinde ve başlığında yazıldı.

Kickstarter

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler