Bir kullanıcı hesabın var mı? Giriş | Lomography'de yeni misin? Üye Ol | Lab | Şu anki Site:

Lomography CN 400 ile Bahar Renkleri

400 ISO olan filmlerin, özellikle az ışıklı ortamlarda diğer filmlere göre daha elle tutulur sonuçları var. Ne yüksek ISO'lu filmler gibi çok grenli, ne de çok temiz. Peki ya Lomography CN 400 nasıl bir film?

merveengin – Fotoğrafları

Ben 400 ISO filmleri sonbahara yakıştırıyorum. Verdiği fazla doygun olmayan tonlar, az ışıklı dış çekimlerde beni hayal kırıklığına uğratmayışı bunun sebebi olabilir.

merveengin – Fotoğrafları

Kendini sevdirmesinin bir başka nedeni de, hareketli anları yakalamaktaki becerisi sanıyorum. Yukarıdaki fotoğrafı çekerken, arkadaşımı havada yakalayabileceğimden emin değildim. Ancak filmleri banyodan aldıktan sonra en eğlenceli bulduğum fotoğraf bu oldu.

merveengin – Fotoğrafları
merveengin – Fotoğrafları

İlk kez denediğim Lomography CN 400 de bana diğer 400 ISO filmlerin verdiğini verebildi. Az pozladığım bir kaç fotoğraf dışında tüm fotoğraflardan memnun kaldım diyebilirim. Hatta sarı ve kahverengi tonları beni kendisine hayran bıraktı. Sonbaharda olduğu gibi ilkbaharda kullanmak için de oldukça uygun.

merveengin – Fotoğrafları

Çok temiz, yüksek kontrastlı ve canlı renklere sahip filmlerden hoşlanmayanlara kesinlikle tavsiye ettiğim bir film CN 400.

merveengin tarafından yazıldı

Henüz yorum yapılmamış, ilk ol

Makaleyi farklı bir dilde okuyun

Bu makalenin orijinali: Türkçe. Ayrıca şu dillerde de bulabilirsin: Spanish, Deutsch, Československy & English.