Şehir Kaşifleri: Şehri Çerçevelemek

1.492 Gönderi · Devam Ediyor ·
Şehri Çerçevelemek

Etkileyici bir portre yaratmak için çerçeveleme tekniğini kullan.

Alt çerçeve oluşturma, ana konunuzu çerçevelemek ve resim içinde resim efektini taklit etmek için resminizdeki öğeleri kullandığın bir tekniktir. İlginç bir görsel öğe eklemenin yanı sıra, izleyicilerin dikkatini merkezi odağa çekebilir veya fotoğrafta derinlik yaratabilirsin. Bu yarışma için, hareketli kentsel ortamlardan yararlan ve alt çerçeveleme kullanan çekici fotoğraflar çek. İşte sana yardımcı olacak birkaç fikir:

  • Bağlam Yarat: Portrelerine daha fazla hikaye katmak için desenli çerçeveler ya da geometrik şekiller kullanarak objeni çerçevele. Bir mağaza tabelası ve otobüs durağı kullanan bu örnekler sana ilham olabilir.
  • Aynadan Yansıma: Klasik oto-portrelerin ötesine geç ve araba aynalarından yansıyan görüntülere odaklan.
  • Soyut Yolu Takip Et: Objeni çerçevelemek somut nesnelere bağlı kalmak zorunda değil. Soyut yolu tercih et ve gölgelerden ya da bulanık renklerden faydalan.

Her katılımcı maksimum 10 fotoğraf gönderebilir. Bu yarışma TEN AND ONE Annual Lomography Photo Awards 2019 Şehir Kaşifleri kategorisi ön eleme turu niteliğindedir.

Fotoğraf: lakritz

Ödüller

  1. Lomography Online Dükkan için 50 Euro değerinde hediye çeki × 5

Submit

Bu yarışmaya katılmak için lütfen giriş yap. Alternatively you can also upload directly to this competition. Just select an image file, enter your email and submit. We will send you an email to confirm the submission – please note if you don't confirm your photos won't enter the competition.