Dünden Sonra

Geçen pazar günü merakla beklediğim İstanbul Modern’deki “Dünden Sonra” karma fotoğraf sergisine gittim. Beklediğim gibi çok güzeldi.

Sergide İstanbul Modern’in kuruluşundan bu güne oluşturduğu fotoğraf koleksonundan oluşan fotoğraflar yer alıyor. Osmanlıdan günümüze fotoğrafın teknik ve kavramsal gelişimi sergide ortaya konuluyor.

fotoğraf: İbrahim Zaman

Sergide fotoğrafı bulunan sanatçılar: Abdullah Frères, Cengiz Akduman, Burcu Aksoy, Aziz Albek, Ersin Alok, Arif Aşçı, Tahsin Aydoğmuş, Jak Baruh, Guillaume Berggren, Atila Cangır, İbrahim Coşkun, Nevzat Çakır, İsa Çelik, Orhan Cem Çetin, Gültekin Çizgen, Burhan Doğançay, Şakir Eczacıbaşı, Ahmet Elhan, Kamil Fırat, Baha Gelenbevi, Bennu Gerede, Murat Germen, Ahmet Öner Gezgin, Ara Güler, Gülmez Frères, Sami Güner, Selim Güneş, Mehmet Günyeli, Mihran İranyan, Sabit Kalfagil, Mustafa Kapkın, Cengiz Karlıova, Şahin Kaygun, İzzet Keribar, Mehmet Kısmet, Sinan Koçaslan, Sıtkı Kösemen, Paul McMillen, Aslı Narin, Ömer Orhun, Bülent Özgören, Lütfi Özkök, Sedat Pakay, Othmar Pferschy, Rubellin Père & Fils, Sevim Sancaktar, Sébah & Joaillier, Gökşin Sipahioğlu, Atilla Torunoğlu, Cem Turgay, Yusuf Tuvi, Cafer Türkmen, İbrahim Zaman

fotoğraf: Sabit Kalfagil

Engin Özendes’in küratörlüğünü yaptığı sergi 3 hazirana Kadar devam edecek ancak oo daha varmış demeyin sonradan kaçırıp pişman olmamak için hemen gidin.

erayalan tarafından, 2012-02-25 tarihinde ve #haberler #sergi #istanbul-modern #fotograf-sergisi #secme başlığında yazıldı.

Lomogon 2.5/32 Sanat Lensi dünyanı genişletecek - ama o sıradan bir geniş açılı lens değil. Küçük ve büyük maceraları elektriklendirecek olan Lomogon, belirgin Lomography estetiğine giriş biletin. Tatlı doygunluk, yüksek kontrast, üstün kalite optik, benzersiz bokeh, süper hızlı diyafram mekanizması - Lomogon dünyaya Lomo güzüyle bakmanı sağlayacak. Hemen Kickstarter sayfamıza uğra ve bu lens hakkındaki herseyini öğren. Kickstarter'a özel paketlerimizle %40'a varan indirim de seni bekliyor!

Daha İlginç Makaleler