AquaPix: Ucuzdur ve Harika Fotoğraflar Verir

Sadece 30 Real’lik bir satışla aldığım (yaklaşık 16$ eşdeğeri) ve bana bu kadar iyi sonuçlar vereceğini hayal etmediğim makine; AquaPix!

Krediler: monamarques

Aquapix herhangi 35mm filmle çalışan bir sualtı makinesidir.. Pile, flaşa ve onu tutmak için kas gücüne ihtiyacınız yoktur; taşımak için oldukça hafiftir. Makine, su üzerinde yüzen bir kayış ile gelir. Böylece suya düştüğünde onu alabilir ve asla kaybetmezsin. Kullanım kılavuzunda daima yüksek ISO’ya sahip filmlerin kullanılması gerektiği yazsa da buna rağmen 100, 400 ve 800 ISO filmleri kullanıp hepsiyle harika sonuçlar elde ettim. // Bu sadece doğru anı çekmek için, doğru güneş ışığını ve doğru konuyu beklemenin gerektiği bir durumdur.

Aqua Pix oyuncak gibi görünüyor ve öyle çalışıyor. Evet, peki Aqua Pix bir oyuncak! 28mm lens tek diyafram ayarı vardır (f9) ve 1/100 saniyelik bir hıza sahiptir. Okyanustan, gölden, yüzme havuzundan ya da küvetten uzaksan plastik koruma kabı olmadan bile kullanabilirsin!

Krediler: monamarques

Bu resim Lomography CN 800 ile çekildi. Kullanım kılavuzu tarafından önerilen, yüksek hızlı ISO film. Sürpriz ise: Beklediğim gibi iyi sonuçlar vermedi. Filmin hatası değildi, hata benimdi: Çoğu fotoğrafta parmağımı lensin üstünde unutmuştum! Ne kadar aptalca! Çıkan diğer iyi fotoğraflar:

Krediler: monamarques

AquaPix ile çekim yaparken hatırlaman gereken bir diğer şey de güneşli havada daha iyi fotoğraflara ulaşacağındır. Altın saatler -yaklaşık 17.00 ve 18.00 ‘in sonrasında ise risk alabilirsin. Bu fotoğraf saat 18.00 civarlarında çektiğim bir fotoğraf. Güneş direkt olarak havuza düşmüyordu, ISO’su 800 olan film bile böyle sonuç verdi.

Krediler: monamarques

Bir başka öneri ise, güneş tam tepedeyken, 100 ISO film kullanabilirsin ve harika sonuçlar elde edersin. Bayat bir FujiFilm ile böyle sonuçlar aldım:

Krediler: monamarques

Su geçirmez plastik kap sanki keskinliğini azaltıyor, çektiklerim resimmiş gibi. Burada da sudan uzakta ve koruyucu plastik kap olmadan çektiğim fotoğraflar var, bazılarında 400 ISO’luk filmler kullandım:

Krediler: monamarques

Daha fazla fotoğrafı bu albümde görebilirsin. // LomoHome.

monamarques tarafından, 2013-03-06 tarihinde ve #donanım #expired #underwater #review #expired-film #lomography #fujifilm #user-review #aquapix başlığında yazıldı.
ozenozbasa tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler