Film Deneyi: Filmi Şarapta Bekletmek

Bu ay, sana kolaylıkla deneyebileceğin bir film çorbası deneyinden bahsedeceğim. Neler yaptığımı öğrenmek için okumaya devam et.

Krediler: simonesavo

Yapacağımız film çorbası deneyi gerçekten çok basit. Evinde kullandığın şarap ve bir likit, deneyi yapmanız için yeterli. Bu deneyle alacağın sonuçlar şu fotoğrafa benzeyecek;

Krediler: simonesavo

Fotoğrafların bazı kısımlarında gördüğün patlamış kısımların nedeni; şarabın içindeki alkol. Bu efekti başarmanın detayları hemen aşağıda.

İhtiyacın olanlar:

  • bardak
  • kırımızı şarap
  • Herhangi bir film — Bu deney için ben, Kodak Gold 100 film kullandım.

Daha önceden de söylediğim gibi bu deney çok basit. Bir bardak al, içini kırmızı şarapla doldur ve filmi içine at. Bir gece bekletmeni öneririm.

Daha sonra filmi bardağın içerisinden çıkar ve kurumaya bırak.

Filmi Kurutmak

Bunun iki yolu var. En basit ama en uzun yol, filmi kendi haline bırakıp kurumasını beklemek ama bu 2 haftanı alacaktır.

Daha hızlı kurutabilmek için, filmi kutusundan çıkarman gerekir. ama bu işlemi kapkaranlık bir odada yapmazsan, filmin ışık alır ve yanar. Karanlık odada filmi kutusundan çıkarıp, kuruttukttan sonra tekrar filmi geri sar.

Pentax MX ile çekilmiş bazı örnekleri burada bulabilirsin:

Krediler: simonesavo

Gördüğün gibi efekt gerçekten çok güzel. Her fotoğrafta şarapla elde ettiğim kırmızımsı, morumsu yanıklar görünüyor.

simonesavo tarafından, 2015-01-29 tarihinde ve #donanım #dersler #tipster #next başlığında yazıldı.

Opening the door to a new realm in photography and videography, the New Petzval 80.5 mm f/1.9 MKII Art Lens celebrates 180 years of portrait photography. Compatible with Canon EF, Nikon F (d)SLRs, head over to our Kickstarter Campaign now to save up to 35% off on the Petzval 80.5 MKII Art Lens’ final retail price that’s less than $300 USD! But be fast this deal will last less than 24 hours!

Daha İlginç Makaleler