1992 Yılında Lomography'e Yön Veren Fotoğraflar

1992 yılı, yani Lomography’nin doğduğu yıl, çok özeldi. Çılgın Lomography hareketinin doğuşunun yanı sıra, dünya çapında da çok fazla olay bu yıl gerçekleşti. Dünya, İngiliz Kraliyet çifti Prens Charles ve Prenses Diana’nın ayrılma haberine kilitlenmişti.

Fotoğrafçılar çiftin peşini bırakmıyordu.

Krediler: superlighter, herbert-4, alburnkat, aralucia, fototattoo & igmaro

Ama endişelenme, yeni evlenen çiftler, hala aşkın gücüne inanıyorlardı. O günlerin bekar erkekleri ve kadınlarıysa, büyük ihtimalle 1992 yılında çıkan ve listelerde 1 numara olan Right Said Fred’in "I'm Too Sexy" şarkısını mırıldanıyorlardı.

1992 yılında çok fazla açılış ve etkinlik de oldu. Dünyanın en büyük fast-food zinciri olan McDonald’s, Çin pazarına giriş yapıp, Pekin’deki ilk restoranını açtı. Fransa ise, Euro Disney’in açılışı ile biraz Disney sihrine boyandı. Başlangıçlar demişken, Disney’in "Aladdin" filmi de bu yıl yayınlandı.

1992 yılı gerçekten "yepyeni bir dünya" oldu!


Çekimlerini gönderdin mi? En sevdiğin yerlerin en iyi resimlerini göndererek kendi LomoWall'unu oluşturmak için kayıt yaptırarak küresel fotoğraf sergisi yaratmamıza yardımcı ol! Lomography'nin 25 Yılı resmi sitesine göz at! Ayrıca sosyal medyada bizi takip etmeyi unutma! Partilerden sergilere, hediyelerden, daha fazlasına kadar hala gelecek tonlarca kutlama var!

2017-07-23 #kültür #25thanniversary #25yearsoflomography

Daha İlginç Makaleler