İkonik Lomograficiler: Superlighter

25. yıl dönümünü kutlamak için, topluluğumuzdaki 25 ikonik Lomografici'yi onurlandırıyoruz. Lomography'de 20. yılını kutlayan Aurelio Laloni diğer adıyla Superlighter ile biraz lafladık!

Adın: Aurelio Laloni
Kullanıcı Adın: Superlighter
Lomography'e katılma yılın: 1997

Biraz geriye dönelim: Lomography'i nasıl keşfettin?

Benim Lomography ile ilk tanışmam Temmuz 1997'de gerçekleşti, Lomography İtalyan Elçiliği memleketimin yakınlarındaki Polverigi Uluslararası Tiyatro Festivali'nde canlı bir Lomowall gerçekleştirdi. Bu olay sırasında ilk Lomo kameramı aldım ve hemen çekime başladım. Sitedeki ilk kayıt 2002 yılına dayanıyordu, ancak evde halen bir bilgisayarım yoktu ve yüklenen fotoğraflar gerçekten azdı. 2004 yılında ilk ev bilgisayarımı aldım ve LomoEv'imde çok aktif olmaya başladım.

İlk Lomography fotoğraf makinen neydi?

Lomo LC-A

En sevdiğin Lomography anın hangisi?

Fotoğraflarımla 2007'de Trafalgar Meydanı'ndaki Lomo Dünya Kongresi gibi bazı önemli etkinliklere katıldım. Bir diğeri ise, LC-A Big Book'da yayınlanan bazı çekimlerimi gördüğüm zamandı. Ama her şeyden çok, diğer fotoğrafçılarla bizzat karşılaşma şansım vardı. Gerçek hayatta bile güzel arkadaşlıklar kurdum.

Önceki Lomography karelerinden birkaçını bizimle paylaşır mısın?

Soldan sağa:

- Temmuz 1997 - Lomo LC-A - ilk rulolarımdan: 1990'ların cep telefonları
- Temmuz 1997 - Lomo LC-A - plajdaki ilk filmim, köpek ve yüksek vinyet... başka?
- Ekim 1997 - Lomo LC-A - ilk kalça çekimim

O zamanlar Lomography arkadaşların kimdi?

En eski hatılayabildiğim? @vicuna, @mephisto19, @neja, @fejao, @wil6ka, @janette, @life_on_mars ve diğer güzel insanlar. Bu fantastik topluluk sayesinde dünyanın dört bir yanındaki insanlarla iletişim kuruyorum!

Yeni Lomograficilere ne tavsiye verirsin?

Yanılmaktan ve mütevazi olmaktan korkma!

Superlighter'dan birkaç favori fotoğrafımız

Krediler: superlighter

Daha fazlası için LomoEv'ini ziyaret et


Çekimlerini gönderdin mi? En sevdiğin yerlerin en iyi resimlerini göndererek kendi LomoWall'unu oluşturmak için kayıt yaptırarak küresel fotoğraf sergisi yaratmamıza yardımcı ol! Lomography'nin 25 Yılı resmi sitesine göz at! Ayrıca sosyal medyada bizi takip etmeyi unutma! Partilerden sergilere, hediyelerden, daha fazlasına kadar hala gelecek tonlarca kutlama var!

2017-07-25 #insanlar #25thanniversary #25yearsoflomography

Daha İlginç Makaleler