1992'den Trendler: Sabrina

90'lı yıllar unutulmaz, inanılmaz bir yıldı. Lomography ve topluluğun kuruluşunun yanı sıra, birçoğunun zihninde sonsuza değin ses çıkaran popüler kültür ikonları vardı. Ve Harry Potter'dan önce bizim Ergen Cadımız, Sabrina vardı.

Harry Potter'ın büyüleyici dünyasını ve büyü taraftarlarına kırmaktan, üzmekten nefret ediyoruz, ancak Sabrina Spellman ilkti. Sabrina karakteri, 60'lı yıllarda popüler olan George Gladir ve Dan De Carlo'nun çizgi roman dizilerinde bulunuyordu. Ancak "yarı insan yarı cadı" Sabrina 1996 yılında "Sabrina the Teenage Witch" adlı dizide popülarite kazandı. İyi bir 7 sezon ortaya koydu.

IMG Fave

Sabrina, Melissa Joan Hart'ı 1990'ların simgesi olarak yükseltti. Diğer gençler grunge değiller ise muhtemelen cadı kültürünü benimsemişlerdir, The Craft, Vampir avcısı Buffy ile bilikte karanlık Victorya modasını yeni bir gotik kültüre çevirdiler.

Ve herkes, serideki en iyi karakterin Salem olduğunu biliyor (bonus, sihirli bir kediden şimdiye kadar çıkan en akıllı kelimelerden bazıları).

Pinterest ve Buzzfeed

Sabrina'yı hatırlıyor musun? Yorumunu bizimle paylaş!


Lomography'nin 25. yılını kutlarken, bu durdurulamaz devrimin bir parçası olmanı istiyoruz. Lomography'nin 25 Yılı resmi sitesine göz at! Ayrıca sosyal medyada bizi takip etmeyi unutma! Partilerden sergilere, hediyelerden, daha fazlasına kadar hala gelecek tonlarca kutlama var! Sahip olmak isteyeceğin en heycan verici Lomo aksesuarları için takipte kal!

2017-09-21 #kültür

Daha İlginç Makaleler