Dünyanın Etrafında Analog: Ağva, İstanbul

"Dünyanın Etrafında Analog" Lomography topluluk üyelerinin belirttiği gibi, dünya genelinde en şaşırtıcı seyahat noktaları için küçük bir kılavuz. Bugün Lomografici nural bizi Ağva'ya götürüyor.

İsim: Nural İdrisoğlu
LomoEv: @nural
Sosyal Medya: Instagram
Fotoğraf Makinesi: Lomo LC-A+
Yer: Ağva, İstanbul, Türkiye

Krediler: nural

Ağva, Şile'ye bağlı, Göksu ve Yeşilçay nehirlerinin arasında kalan, yazlık bir kasaba. İstanbul'a 1-2 saat uzaklıkta olmasına rağmen, İstanbul'un kalabalığından ve karmaşasından sıyrılıp, biraz dinlenmek için ideal bir yer.

Yapılacak çok fazla aktivite olmadığı için çok uzun süre kalmak biraz sıkıcı olabilir ama 1-2 günlük kaçamaklar için ideal. @onur_idr ile birlikte senede birkaç kez kaçamak yapıp, hafta sonlarımızı burada geçiyoruz. Ağva'ya akşam üstü varınca, deniz fenerinin etrafında yürüyüş yapıp, gün batımını izlemek, yol yorgunluğunu alıyor. Sabahları ise "aşıklar yolu" diye geçen, nehir kenarı boyunca devam eden yolda yürüyüp, farklı balıkçı tekneleri ve barınaklarının fotoğraflarını geçmek, sonrasında ise sahilde zaman geçirmek çok keyifli oluyor. Senelerdir gidiyor olmama rağmen, hala aynı yerleri, farklı şekilde fotoğraflamaktan kendimi alamıyorum.

Krediler: nural

"Dünyanın Etrafında Analog" gezilerini bizimle paylaşmak ister misin? eunice.abique@lomography.com mail adresine, "Dünyanın Etrafında Analog" başlıklı bir e-posta gönder ve unutulmaz seyahetlerini bizimle paylaş. Detaylara buradan ulaşabilirsin.

nural tarafından, 2017-09-28 tarihinde ve başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler